Mečbol zůstal ve Vsetíně nevyužit, finále tak rozhodne až pondělní pátý zápas

V s e t í n – Finálová řežba vypukla počtvrté. Zubři se znovu vydali hrát na vsetínský Lapač, tentokrát ale již s mečbolem, který se v obrovském boji pokoušeli proměnit. Udělat už tečku za sérií a postoupit dál se jim však nepodařilo. Valaši vytěžili z velkých chyb v úvodu dvoubrankové vedení a i když se Zubři poté zvedli, nebylo jim přáno. Přerov bohužel nedokázal ve druhé části z velkých šancí skórovat, a tak Valaši výhrou 4:1 finále opět srovnali. Rozhodne tedy až pondělní pátý duel.
F4, sobota 28.3.2015
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
4:1
(2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Vaněk (Zúbek), 6. Hrazdira (Nedbálek, Slováček), 28. Kolařík (Zúbek, Vaněk), 46. Vaněk (Kolařík) – 14. Šebek (Goiš, Osina). Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Ganger, Mikler. Vyloučení: 14:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4398. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Hromada (51. Plšek) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Báchor, Tichý, Grebenjuk, Haloda, Zúbek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Kubo, Ondráček, Podešva, Vítek, Daněk, Hruška
Vojtek (28. Slovák) – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, Šťastný R., Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Procházka, Kratochvíl Š. – Málek, Kolář, Školoud

Do posledního finálového zápasu na domácí půdě vstoupili aktivněji domácí hokejisté a již ve třetí minutě se radovali z vedoucí branky. O tu se postaral po přesné nabídce Zúbka vsetínský kapitán Daniel Vaněk. Vstřelená branka Valachy nabudila a ti rozjížděli nebezpečné útoky jako na běžícím páse. Po necelých dvou a půl minutách od vstřeleného gólu se radovali podruhé. Po vyhraném buly se zmocnil kotouče Nedbálek, jehož nahození vyrazil Vojtek pouze k Davidu Hrazdirovi, pro kterého neznamenalo poslat kotouč pod horní tyč větší problém.

Po tomto zásahu si vzali hosté oddechový čas, aby se uklidnili a otřepali z ostrého vsetínského nástupu. Následně dostali Přerovští šanci dostat se do zápasu díky přesilové hře, ale ani v té se jim nedařilo dle představ. Ve 12. minutě mohl definitivně zchladit Zubry Slováček, jehož zakončení do poloodkryté branky vytěsnil skvělý zákrokem přesouvající se Vojtek. Chvíli po této promrhané situaci se zmocnil kotouče hostující šikula David Šebek a zkušeným manévrem na ose hřiště obstaral první zásah modrožlutých. Po snížení hosté ožili, přesto i nadále měli více ze hry domácí, avšak ani Slováček, ani Zúbek nedokázali vrátit Vsacanům dvoubrankové vedení.

Úvodní minuty prostředního dějství patřili hostům, kteří přidali na obrátkách a snažili se o co nejrychlejší srovnání skóre. Jejich snahu ještě umocnilo Vítkovo vyloučení za hrubost, po kterém Zubři Hromadu zasypali sprškou střel, ale domácí mág byl proti kotouči ve své síti. Posléze si početní výhodu zahráli i hráči VHK, a i když během dvou minut nedokázali vstřelit třetí branku, nemuselo je to trápit. Jelikož těsně po návratu pátého přerovského hráče na led se touš dostal až k Janu Kolaříkovi, který potřetí rozjásal zaplněné lapačské ochozy. Tento zásah byl již příliš na "Kokinátora", jenž následně přepustil své místo exmeziříčskému Slovákovi.

Přesně v půlce zápasu zatrnulo všem přítomným domácím fanoušků, a to když prudká rána z hole Goiše rozezvučela tyč za Hromadovými zády. Tentýž hráč se o pár vteřin dopustil sekání a odpochodoval na trestnou lavici, kde mu bylo zřejmě velmi horko. A to zejména po kombinaci Vaňka s Kolaříkem, kterého v tutovce vymazal fantastickým zákrokem Slovák. V samém závěru si velice zkomplikovali dobře rozehraný mač domácí borci, a to kvůli vyloučením Tichého se Slováčkem, kteří tímto nabídli svému soupeři dlouhou 87 vteřin trvající přesilovku 5 na 3. Tým Vsetína však s vypětím všech sil odolal obrovskému tlaku hostí a tuto "nekonečnou" výhodu rozetla siréna oznamující konec druhé periody.

V té poslední zbývalo ještě celých 55 vteřin do návratu Tichého na led, ale Valaši těžké chvíle přečkali byť se štěstím, jelikož Kudělkův pokus zastavila dobře postavená konstrukce za Hromadou. Tentýž hráč se mohl přece jen dočkat branky již během hry Vsetína ve čtyřech, ale tentokrát byl proti zelenožlutý maskovaný muž. Nicméně tlak hostí pokračoval i nadále a Jenáčkovi svěřenci měli plné ruce i nohy práce, aby drtivému tlaku soupeře odolali. A povedlo se. Dokonce tak, jak to asi ani domácí hráči nečekali. Vůbec poprvé v závěrečném díle se Valaši dostali do útočného pásma, jmenovitě Daniel Vaněk, který krásnou individuální akci zakončil přesným zásahem mezi tři tyče. Po čtvrtém zásahu to nevypadlo s akciemi Přerovských vůbec dobře a čas jim běžel velmi rychle. Deset minut před koncem však přišla kritická chvíle domácího týmu. Po strkanici před brankou se svalil Goiš přímo na Petra Hromadu, který skončil s bolestivou grimasou ve tváři ležet na ledě. Po ošetření se však naplnil černý scénář a vsetínský hrdina přepustil své místo zkušenému Plškovi. Ten se ale své úlohy zhostil více než dobře a jistými zákroky dodával důvěru svým ovečkám před sebou. V již dohrávaném zápase mohl ještě přidat další zářez Slováček, ale projektil z jeho hole skončil na tyči.

I hned poté se strhla na ledě boxerská vložka v podání Nedbálka a Šťastného, který svému sokovi tvrdě naložil. Leč šlo z jeho strany o vyprovokovaný konflikt, ve kterém následně shodil rukavice, oproti domácímu obránci, dostal trošku nepochopitelně velmi mírný trest od sudích 2+2 minuty. Do konce zápasu se už nic vážnějšího nestalo a o vítězi druhé ligy skupiny Východ bude muset rozhodnout až pátý duel.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme dnes začít na čtyři útoky, ale brzy jsme hru museli stáhnout na tři. Začátek nám vůbec nevyšel. Podařilo se nám pak snížit na 2:1, ale nevyužili jsme další šance, kterých byla spousta. Pořád jsme věřili, že to zvládneme a skóre otočíme, ale vůbec nám nepřálo štěstí. Nastřelili jsme několikrát tyčku a myslím si, že jsme měli vyložených šancí více. Je to škoda. Čeká nás rozhodující zápas v pondělí. Věříme, že ho zvládneme.