Karviná se štěstím strhla v závěru výhru na svou stranu, série je vyrovnaná

K a r v i n á - Celé druhé semifinálové utkání bylo velmi vyrovnané. Zvláště v prvních dvou třetinách se šance střídaly celkem pravidelně na obou stranách. Zubrům se podařilo těsně před koncem 1.třetiny skórovat a ve druhé třetině i zvýšit na 0:2. Díky velkému počtu vyloučených ve druhé třetině se ale stav postupně vyrovnal. Porážky je velká škoda, protože jeden gól si Zubři dali sami a ve třetí části hráli Zubři daleko více přesilovek a svého soupeře i přestříleli. Využít toho však nedokázali a o všem tak rozhodl šťastný gól domácích minutu před koncem. Srovnali tak sérii na 1:1.
SF2, čtvrtek 14.3.2013
HC Baník Karviná - HC ZUBR Přerov
4:3
(0:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Ivan (Luka, Javín), 35. Javín (Luka), 40. Luka (Blatoň), 60. Blatoň (Saliji, Samiec) – 20. Hanák (Brančík), 28. Sakrajda (Vlček, Brančík), 38. Vlček (Faltýnek). Rozhodčí: Kubičík, Mrkva - Bojda, Mikler. Vyloučení: 14:14, navíc Sznapka (Karviná) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Buly: 28:43. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Iláš - Javín, Zajac, Flašar, Kowalczyk, Vnenk, Sznapka, Krause - Moravec, Badžo, Rosůlek, Ivan, Luka, Mikšan, Saliji, Samiec, Blatoň, Nystedt, Miczek, Zuber
Vojtek - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Hanák, Goiš, Sedlák, Málek, Sakrajda, Brančík, Kundrátek, Kolář, Sprušil, Blinka, Tomeček

Zubři mohli nastoupit k zápasu klidněji než soupeř, protože v sérii 1:0 vedli. Kromě Marka Ditricha, který sledoval utkání z hlediště, jim nechyběl nikdo. Fandit jim přijelo veliké množství fanoušků, kteří tvořili několik desítek procent všech diváků a na souboj hlasivek suverénně vyhráli. Dokázali Zubrům vytvořit prakticky domácí prostředí.

Zápas začal se čtvrthodinovým zpožděním kvůli problémům se světly. První dvě minuty zápasu patřily Zubrům, hned po 76 sekundách si velmi dobře nabruslil až před Iláše Málek, ale neuspěl. Pak se hra přelila na tři minuty pro změnu před Vojtka a v podobných intervalech se téměř celou třetinu souvislejší ataky obou celků střídaly. Impulzem ke změně bylo většinou nějaké vyloučení. Domácí se po celý zápas snažili hodně střílet ze všech pozic, většinou bez přípravy, aby Vojtka i přerovské obránce překvapili a přesnost jejich střelby tudíž byla sotva padesátiprocentní. Co však šlo na branku si v první třetině přerovský gólman pohlídal. Například v 15. minutě, když se ocitl těsně před ním Flašar. Zubři stříleli sice o něco méně, ale daleko přesněji. I karvinský gólman ale držel čisté konto dlouho. Poslední dvě minuty první periody přinesly po jedné vyložené šanci na každé straně. V úvodu 19. minuty nejprve prudce pálil Saliji a orazítkoval pravou tyč Vojtkovy branky. Zubři si svou velkou šanci vytvořili asi půl minuty před úvodní sirénou, když k levé tyči si dobře najel Pavel Hanák a Brančíkovu přihrávku poslal střelou z první do odkryté části Ilášovy svatyně - 0:1.

Druhá třetina byla ovlivněna velmi častým vylučováním, mnohdy i přísným. Za celou třetinu hosté navštívili trestnou lavici osmkrát, domácí čtyřikrát, přičemž jednou vyfasovali čtyřminutový trest. Tresty se velmi často překrývaly, domácí hráli třikrát přesilovku 5 na 3, hráli i 4 na 3. Zubři měli dokonce jeden trest i odložený. I oni si zahráli různé typy přesilovek, ale bylo jich méně než domácích. Oba celky toho využily ke vstřelení dvou gólů. Poprvé se museli Zubři bránit ve dvojnásobném oslabení hned v úvodu druhé "dvacky". Během ní měl obrovskou šanci Moravec, který těsně před Vojtkem dokázal tečovat prudce vypálený puk. Ve 25. minutě při dalším oslabení ujel soupeřům Sprušil a Iláše zachránila od pohromy horní tyč. Minutu poté se museli Zubři bránit dvojnásobné přesilovce podruhé a i teď to ještě ustáli. Jen o dvě minuty později hráli Zubři ve 4 proti 3 a nezaváhali. Prudká Vlčkova střela od modré čáry sice karvinskou klec minula, ale odrazila se od mantinelu zpět před ní a u levé tyče tentokrát dorážel Petr Sakrajda - 0:2. Ve 34. minutě se bránili Zubři dvojnásobnému oslabení potřetí a už bohužel uhodilo. Marek Ivan měl u tyče dost prostoru i velkou část brány odkrytou a nemohl se mýlit - 1:2. Přesně o 90 sekund později už bylo poprvé vyrovnáno. Miroslav Javín sice střílel ještě z velké dálky a Vojtek jeho střelu dobře viděl, puku do cesty však vložil hůl Kudělka a nešťastně si jej tečoval pod břevno přerovské branky - 2:2. Asi tři minuty před koncem druhého dějství vypálil prudce od modré čáry Tomáš Vlček a propálil vše co mu stálo v cestě, možná i s přispěním teče některého hráče - 2:3. Už se zdálo, že i po druhé třetině půjdou Zubři do kabin s jednobrankovým vedením, ale hráli oslabení a v závěru si to dobře do levého vinklu našteloval Vladimír Luka a stihl to ještě sekundu před sirénou - 3:3.

Hned v první minutě 3.třetiny mohl poslat domácí do vedení poprvé v zápase Badžo, ale měl vychýlenou mušku, stejně jako dvojice karvinských útočníků o pět minut později při přečíslení dvou na jednoho. V dalších minutách hráli Zubři čtyřikrát přesilovku, domácí jen jednu minutovou. Zubři při nich hodně stříleli a přibližně v půli třetiny se při jedné ze svých přesilovek chvíli zdálo, že budou domácím uděleny další dva tresty a jeden se bude muset tudíž odložit. Každý z hlavních rozhodčích totiž zvedl ruku, ukázal na jiného hráče a signalizoval jiný trest. Po chvilce dohadování z toho ale domácí vyvázli jen s jediným dalším vyloučeným. I tak hráli ale Zubři 80 sekund v 5 proti 3 a třebaže měli šance, nedokázali žádnou proměnit. Střelecky iniciativnější byli i v dalších minutách. Nevyužili ale žádnou ze šancí a to se jim stalo osudným. Do konce zbývalo 51 sekund. Zubři špatně za brankou rozehráli, přišli o puk a Saliji jej nasměroval před Vojtkovu klec. Dobře nachystaný Jan Blatoň bez přípravy vypálil a Vojtek bohužel nestihl reagovat včas - 4:3. Zubři se sice pokusili i o power play, ale veškerá snaha už vyšla vniveč.

Aleš Flašar (HC Baník Karviná): Dnešní zápas byl podobný tomu minulému a ony už asi takové budou všechny. Hrajeme s nejlepším týmem ligy a musíme bojovat. Nesmíme polevit ani na sekundu. V momentě, kdy polevíme, tak je to průšvih. Kluci to dneska parádně otočili. Nevím, jestli je vždycky náskok soupeře nakopne, ale pro nás trenéry to je katastrofa vědět, že prohráváme a čekáme, jestli to tam spadne. Ale ten tým je tak silný, že já věřím tomu, že i kdyby to bylo 5:0, tak zápas není prohraný. Kluci dneska předvedli kompaktnost, bojovnost a podpořil nás skvělý Ile. Chvála bohu, že jsme se ubránili ve třetí třetině, kdy jsme bránili snad pět nebo šest oslabení. Hokejový bůh to všechno musel vidět, co jsme ubránili a v závěru nám tu šanci dal. My jsme ji dokázali zúročit a jsem strašně rád a série se ještě protáhne minimálně o dva zápasy.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že dokud se hrálo pět na pět, tak jsme měli navrch, ale od té druhé třetiny, kterou jsme skoro celou bránili ve čtyřech nebo ve třech, se to zlomilo po tom vyrovnání. Ve třetí třetině už jsme se bohužel nedostali do té naší hry. I když jsme tam měli početní výhodu, tak jsme ji nedokázali zužitkovat a pak jsme si to individuální chybou prohráli sami.