Jeden gól na body nestačil, rozjetá Poruba připravila Zubrům první domácí porážku

P ř e r o v – Šesté ligové kolo nabídlo v přerovské MEO Aréně boj dvou loňských semifinalistů a letošních adeptů na vítězství v soutěži. Zubři se po opavském nezdaru toužili zvednout, jenže problém s koncovkou pokračuje dál. Úspěšným střelcem byl pouze Procházka, zatím soupeř dokázal skórovat třikrát. Ve druhé části Ostravané vyrovnali a v závěru obrátili stav na 1:3. Tým Zubrů, který se musel obejít bez zraněného obránce Kudělky, tak poprvé letos doma prohrál.
6.kolo, středa 8.10.2014
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Procházka (Vlček, Sakrajda) – 32. Kilnar (Zachar, Peslar), 57. Zachar (Peslar, Kilnar), 59. Krayzel (Kilnar, Chaloupka). Rozhodčí: Fiedler – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1082. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Slovák – Pala, Osina, Vlček, Zbořil, Polák, Andrýsek, Janota – Goiš, Sedlák, Dostálek – Šebek, Procházka, Sakrajda – Blinka, Kolář, Málek – Školoud, Popelka, Kratochvíl Š.
Tihlář – Puškár, Šindelář, Ovšák, Javín, Peslar, Červenka, Buček, Chaloupka, Zachar, Krayzel, Pavlačka, Vaněk, Kilnar, Sedlář, Slavík

Úvod zápasu patřil Zubrům, kteří rychle zahrozili střílejícím Goišem. Šance však měla i Poruba, konkrétně dobře napadající Slavík a poté dorážející Peslar. Na konci páté minuty už se přerovský stadion rozbouřil radostí. Vlčkovu střelu z mezikruží tečoval Radek Procházka a Tihlář v porubské kleci na kotouč nedosáhl.

Ostravané mohli zakrátko vyrovnat, ale Slovák svůj tým podržel, když se štěstím lapil šanci důrazného Peslara. Podobně si na druhé straně počínal Kolař s Blinkou, ani při této šanci se stav neměnil. A když po Sedlářově přihrávce napálil v poslední minutě první třetiny veterán Krayzel puk jen do tyče, šlo se do kabin za stavu 1:0.

Druhá třetina začala početní výhodou hostů. Po pěkné kombinaci Porubských se k zakončení dostal Krayzel, ale nepostřelil houštinu těl před Slovákem. Přerov mohl zvýšit svůj jednogólový náskok o pár minut později. Ovšem Goiš sám před Tihlářem neuspěl. Neujala se ani následná střela Paly od modré, kterou hostující brankář vyškrábl špičkou betonu.

Skóre se měnilo až po polovině utkání a postarali se o to hráči Poruby. Zpoza branky našel Zachar Aleše Kilnara a ten neměl se zakončením sebemenší problém. V závěru prostřední části měly oba týmy po jedné velké šanci. Nejprve chytře branku Přerova obkroužil Chaloupka a Slovák zachytil kotouč s velkou dávkou štěstí. Na druhé straně mohl Zubry opět do vedení dostat Dostálek. Jeho první střela se otřela o tyč, s druhou si Tihlář s vypětím všech sil poradil.

Poslední část se nesla v opatrném duchu. Oba týmy se snažily vycházet ze zabezpečené obrany. Zubři se pokoušeli tlačit do útoku, ale Ostravští hráli velmi chytře a nepouštěli Přerov do větších šancí. Sami vyráželi do rychlých brejků. Jeden takový přišel v přesilovce Přerova. Slovák si však se situací dva na jednoho poradil.

Ke změně skóre málem došlo v polovině třetiny. Radost Porubských však byla předčasná, protože branky bylo evidentně dosaženo nohou. Stav na světelné tabuli se měnil až tři minuty před koncem utkaní. Po zaváhání v obraně domácího celku se sám před Slovákem zjevil David Zachar a se štěstím dostal puk za jeho záda.

Přerov se nadechoval k velkému závěrečnému náporu. Ovšem nedůslednosti v jeho obranném pásmu využil Luděk Krayzel, který nechytatelným projektilem určil konečný výsledek zápasu.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Dnešní zápas je těžké hodnotit, myslím si, že z naší strany nebyl až tak špatný. Měli jsme téměř třicet střel, soupeře jsme chvílemi přehrávali, z čehož přišly gólové šance, ale my je prostě nyní velice těžko proměňujeme. Za stavu 1:1 z metru přestřelíme bránu a ve třetí třetině trefíme tyčku. Ke konci jsme byli netrpěliví, udělali jsme chyby a soupeř je potrestal dvěma góly.