Hanácké derby vyhrál po nájezdech Prostějov

P ř e r o v - Neuvěřitelnou chybou hlavního rozhodčího Jeřábka skončilo druhé letošní utkání přerovských Zubrů s Prostějovem. Zubři se v první třetině ujali vedení, přišli však o něj velmi sporným gólem v úvodu druhé části hry. Dramatická bitva skončila výsledkem 1:1 po základní hrací době i po prodloužení. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy ve kterých hrubě chyboval hlavní rozhodčí, když ve čtvrté sérii neuznal zcela regulérní branku Zubrů.
24.kolo, neděle 7.12.2008
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
1:2sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17:30 Sprušil (Ditrich, Pala) - 22:19 Dostál, rozhodující nájezd Rak. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 8:13, navíc Paška (Prostějov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 50:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Krejčí - Pala, Halouska, Faltýnek, Kubala, Ryšánek - Kočara, Sprušil, Ditrich, Šimo, Hanák, Martinák, Kolář, Žibrita, Korčák, Staša, Matějka, Rusek
Tuček - Doseděl, Jedlička, Paška, Raszka, Staněk, Zimmer - Hlouch, Skokan, Dostál, Raymond, Kupec, Novák, Učnik, Ondrejkovič, Rak

Do utkání s Prostějovem vstoupili lépe přerovští Zubři. K větší aktivitě jim už v 1. minutě pomohl faul Raszky. Domácí se ale dlouho nemohli dostat do pásma, až Pala na začátku 3. minuty tvrdě vypálil na Tučka od modré. Jeho střela ale úspěšná nebyla, stejně jako následná Sprušilova dorážka. Zubři měli hned po chvíli k dispozici další přesilovku, která ale opět branku nepřinesla. V 6. minutě už zahrozili i Jestřábi a po střele Ondrejkoviče musel Kolář před brankou tvrdě zasáhnout pomocí faulu. Prostějov se v početní výhodě dostal do dobré šance díky Rakovi, jehož střela zamířila těsně vedle tyčky. Série vyloučení poté pokračovala i v následujících minutách, ale oba týmy se dobře bránily. Nejvážnější šance Prostějova se zrodila v polovině 17. minuty. To se puk po střele Nováka zastavil jen pár centimetrů před brakovou čárou, ale obránce Pala ho pohotově odpálil do bezpečí. Přerov dostal následně možnost hrát krátkou přesilovku 5 na 3 a po chvíli ji využil díky aktivnímu Sprušilovi, který před Tučkem dobře zapracoval a dorazil puk do branky - 1:0.

V úvodu druhé třetiny se po faulu Faltýnka dostali Zubři do oslabení a Jestřábi s velkou dávkou štěstí dokázali vyrovnat. V přesilovce objel přerovskou branku Dostál a pohotově zakončil u tyčky. Červené světlo se sice nerozsvítilo, ale hlavní rozhodčí po přerušení hry gól uznal - 1:1. Po chvilce hrál Přerov další krátkou dvojnásobnou přesilovku, ale nic z ní nevytěžil. V polovině utkání měl druhou branku Zubrů na holi Martinák, který dostal ideální přihrávku do jízdy, svůj brejk se snažil zakončit mezi Tučkovy betony, tam ale mezírka na protlačení puku nebyla. Prostějov byl v této chvíli v menším útlumu a tempo hry tak diktovali domácí. Že Zubři však v posledních zápasech nemají střelecké štěstí dokumentoval ve 34. minutě Korčák. Po jeho střele Tuček neudržel puk, ale ten nakonec vyjel jen vedle jeho pravé tyčky. V závěru druhé části hry zaútočili i Jestřábi, ale skóre 1:1 už vydrželo do druhé sirény.

Třetí třetina přinesla velký boj kdo s koho. Zubři nastoupili do závěrečné dvacetiminutovky pozdě a tak se museli bránit v oslabení. Hru ve čtyřech však bez problémů přežili. Ve 45. minutě předvedl pěknou akci Martinák, ale bekhendovou střelou se neprosadil. Na druhé straně se prezentoval jedovatou střelou Dostál, skóre se však po ní nezměnilo. Ve 49. minutě po fauly Pašky hráli Zubři pětiminutovou přesilovku. Ta se nakonec minula účinkem a hosté se bez vážnějších problémů ubránili. Tři minuty před koncem třetí třetiny měli výhodu jednoho hráče v poli i Jestřábi, ale i je zradila série nepřeností. V posledních vteřinách měli ještě oba týmy dobré šance, oba brankáři ale souboje s útočníky vyhráli.

Zápas se tak dostal do prodloužení, které přineslo velmi opatrnou hru z obou stran. Jako jediný v nastaveným čase zahrozil Hanák, ale brankář Tuček si s jeho střelami poradil. Za stavu 1:1 tak musely hanácké derby rozhodnout až samostatné nájezdy. Po úvodní sérii, ze které vyšli střelci naprázdno poslal domácí do vedení Pala. Prostějov však díky Rakovi, který měl při svém nájezdu i pořádnou dávku štěstí vyrovnal. Po třetí sérii se tak pořadí obracelo a Rak proti Krejčímu uspěl i podruhé. Na jeho druhou trefu domácí odpověděli gólem, ale ten však k obrovské nelibosti hráčů a fanoušků rozhodčí Jeřábek zcela nepochopitelně neuznal pro údajné posunutí branky zpomalený nájezd .