Dva góly ve Frýdku nestačily, Zubři v prvním venkovním duelu zaznamenali porážku

F r ý d e k - M í s t e k – Zápasová příprava zavedla přerovské Zubry letos poprvé na kolbiště soupeře, v pořadí čtvrté utkání odehráli ve frýdecké hale Polárce. Nováček WSM ligy šel v úvodní části do vedení o dva góly, zatímco Přerov, jemuž chyběli někteří hráči, neměl ty správné náboje. Snížil až ve druhé části, jenže třetí znovu patřila Rysům. Zubři podlehli Frýdku 2:4 a ve čtvrtek se představí v Prostějově.
přát., úterý 16.8.2016
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
4:2
(2:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Michal Roman, 15. Kovařčík (Bartko, Růžička), 44. Jeník (Růžička, Kovařčík), 47. Růžička (Kovařčík, Bartko) – 35. Málek (Malina, Dvořák), 58. Blinka (Běhal, Málek). Rozhodčí: Jeřábek – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1073. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
Šimboch – Michal Roman, Jeník, Franek, Bartko, Sedláček, Sonnek, Pisárik, Klimša, Kovařčík, Matyáš, Samiec, Křivohlávek, Adámek, Schwarz, Zahradníček, Meidl, Růžička, Jaroš, Christov, Miloš Roman
Horčička – Chmelíř, Pala, Malina, Marcel, Novotný, Ferenc, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Král, Š. Kratochvíl – Goiš, Popelka, Kovařík – Blinka, Dvořák, Málek

Hned v úvodních vteřinách mohli udeřit Zubři, ale Malina zblízka minul. Frýdecké šance byly nebezpečnější, hasil je však Horčička. Při střele Jeníka mu pomohla tyč a dorážka Klimši skončila v lapačce. Přerov posléze přežil dvě oslabení, ale třetí už nikoliv. Z boku najíždějící Michal Roman našel skulinku u tyče a Frýdek vedl.

Modrožlutí si poprvé zahráli přesilovku až ve 13. minutě, jenže ta i přes slibnou šanci Popelky neskončila úspěchem. To domácí naopak znovu výhodu v gól přetavili, když střela Ondřeje Kovařčíka prošla Horčičkovi pod ramenem. V závěru první části se parádní střelou bez přípravy prezentoval Sikora, ale stav 2:0 nezměnil.

Druhá perioda poměrně dlouho plynula bez větší šance. Ta přišla až ve 27. minutě, ale Kovařčík ze tří metrů netrefil klec. Neujal se ani na druhé straně rychlý výpad Dostálka nebo zakončení Popelky, kterého výborně v útočném pásmu uvolnil Goiš. Navýšit vedení Frýdku mohl Jaroš, ale kotouč zastavil beton brankáře Horčičky.

Přerov se konečně dočkal uprostřed 35. minuty, kdy se Zubrům podařilo zkorigovat skóre. Po příklepu Dvořáka a střele Maliny se puk odrazil na hůl Matěje Málka, který vymetl pavučinu v růžku Šimbochovy brány.

V úvodu třetí „dvacky“ hráli Zubři přesilovku, jenže udeřilo po jejím skončení na druhé straně. Střela Štěpána Jeníka zapadla za Horčičku, který měl zakrytý výhled. Jen o chvíli později musel puk lovit ze své sítě znovu. Přerované nepokryli Marka Růžičku, jenž poslal kotouč přesně nad beton.

Obrovskou šanci na zdramatizování zápasu tým Zubrů nevyužil deset minut před koncem. Po Goišově přihrávce Kovařík ani natřikrát neprotlačil puk přes Šimbochův beton. Přesto ale ještě Přerov dokázal snížit. Během přesilovky střílel Běhal a letící kotouč před bránou tečoval Matěj Blinka. Šanci poté ještě měl Šimon Kratochvíl, stav 4:2 už ale nezměnil.

Soupeři si poté ještě vyzkoušeli prodloužení tři na tři, které přineslo hodně vzruchu, zejména při trestném střílení, jenž ale nebylo Michalem Popelkou proměněno. Blýskl se i Horčička, který lapil ostrou ránu Samiece či zakončení osamoceného Růžičky. Došlo i na nájezdy, jejíž série dlouho postrádaly úspěšného střelce. Až v páté sérii rozhodl jediným gólem domácí Marek Růžička.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Jsme rádi, že jsme ve druhém utkání narazili na soupeře ze stejné soutěže. Ukázalo nám to, co nás zhruba čeká. Na některých věcech ještě musíme hodně zapracovat, i když jsme toto utkání zvládli velmi dobře. Nesmíme usnout na vavřínech.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Dnes rozhodla zejména hlava. Hráči toho sice mají dost, jsou unavení a různě měníme sestavu, ale to neomlouvá náš herní projev. Byla tam nedůraznost v bruslení i v osobních soubojích, nedržení si pozic a tak dále. S přístupem některých hráčů k tomuto utkání nemůžeme být naprosto spokojeni.