Druhý krok k postupu se po těžkém boji podařil, Zubři také venku zvítězili s nulou!

B ř e c l a v – Druhou bitvu čtvrtfinále hostil břeclavský stadion a zápas proběhl podle všech očekávání. Lvi vyvinuli maximální úsilí, aby série byla srovnána. Hodně vyrovnaný zápas dlouho postrádal góly. Těch se diváci dočkali až v závěrečném dějství, kdy Zubři zlomili utkání ve svůj prospěch a pevně uchopili do rukou mečbol. Díky výbornému Vojtkovi se Břeclavi ani podruhé nepodařilo skórovat. Ve středu doma již může přerovský tým rozhodnout o postupu!
ČF2, pondělí 2.3.2015
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 46. Sedlák (Pala), 60. Kudělka. Rozhodčí: Škach – Blaha, Švarc. Vyloučení: 11:11, navíc Buhaj (Břeclav) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 591. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 0:2.
Šurý – Směřička, Miklík, Höss, Dittrich, Fejt, Vojáček, Beneš, Červenka, Kubáč, Kučera, Tobola, Papp, Nováček, Medřický, Buhaj, Čápek, Průdek
Vojtek – Pala, Polák, Kudělka, Zbořil, Vlček, Janota, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Školoud, Málek – Kratochvíl Š.

Zubři se snažili začít zápas aktivně, během první třetiny to však byla Břeclav, kdo napočítal více šancí. Na konci třetí minuty pálil těsně vedle Tobola a ostrou ránu Beneše pak Vojtek zlikvidoval maskou. Přerov měl nadějnou možnost po faulu na unikajícího Málka, ale Šťastnému střela v mezikruží příliš nesedla. Kvůli častému vylučování hrály oba týmy přesilovky i v dalším průběhu úvodní části. Blíže ke gólu měli znovu domácí, ale přerovský gólman pokryl ránu Kubáče i dorážku z druhé vlny od Toboly.

Také po obrátce čekalo necelých šest stovek diváků na gól marně. Přerovský tým sice svého soka mezi 26. a 28. minutou sevřel do kleští, jenže z tlaku nic nevytěžil. Goiš po vyjetí zpoza brány nedokázal Šurého překonat na lapačku, Šťastného rána po buly vyprášila beton brankáře a střela Kudělky od modré čáry pak prostor mezi třemi tyčemi minula.

Za domácí zahrozil v polovině druhé periody dobře najetý Medřický, ale i Vojtek byl připraven. Důležitá pasáž nastala ve 33. minutě, kdy Břeclavané dvakrát během krátké chvíle faulovali. Zubrům se však přesilovka pět na tři vůbec nepodařila a závěr třetiny si pak zbytečně zkomplikovali. Oslabením pomohli soupeři k dalším šancím, a tak přerovský veterán v bráně musel řešit ránu Kučery a Toboly.

Do třetí třetiny nastoupil Přerov s odhodláním konečně zápas zlomit, a to se podařilo. Když nevíš co s pukem, tak vystřel. Zdeněk Sedlák se tohoto pravidla držel a po přejetí do útočného pásma parádně zacílil nad rameno gólmana Šurého. O chvíli později předvedl drzý průnik zpoza břeclavské svatyně Dostálek, ale z otočky pálil příliš vysoko.

Dvě minuty před koncem mohli Lvi sahat po vyrovnání. Faul Vlčka jim totiž dopřál přesilovku, která byla navíc ještě zesílena hrou bez brankáře. Zubři však už soupeři nic nepovolili. Navíc výborně zabojovali a zásluhou Davida Kudělky, který z bekhendu poslal puk do prázdné brány, zpečetili své vítězství.

Michal Konečný (HC LVI Břeclav): Na jednu stranu jsme zklamaný z prohry, dnes jsme opět dojeli na koncovku, která nás trápí celou sezonu. Už v první třetině jsme mohli nějaké ty góly vstřelit, tam jsme měli tutovky do prázdné. Vojtek skvěle zachytal. Škoda, protože kluci předvedli parádní výkon a odvedli absolutorium, přestože někteří naskočili do hry po nemoci a bez tréninku. Na konci už jim potom chyběly síly. Ale bylo vidět, že když jsme v normální sestavě, hned je to jiný zápas, je to o něčem jiném. Ve stejném složení pojedeme zabojovat i ve středu do Přerova. Co mě ale mrzí nejvíce, jsou ti „věrní“ diváci, kteří se po druhé brance Přerova zvedli z tribuny a minutu před koncem odešli domů. To je od nich vůči těm klukům nefér, že jim ani na závěr sezony nezatleskají nebo se s nimi nerozloučí.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Bylo jasné, že Břeclav bude chtít na domácím ledě za každou cenu urvat vítězství. Celý průběh zápasu byl hodně vyrovnaný. Asi nebyl k vidění pěkný hokej, protože dnes to bylo hlavně o bojovnosti. Důležitý byl také první gól, který se podařilo vstřelit nám. V té třetí třetině už jsme hráli lépe. Břeclavi možná v závěru docházely síly na vyvinutí většího tlaku. Opět jsme se dnes mohli spolehnout na brankáře Vojtka, chytal výborně.