Drama až do konce! Tým Zubrů ve třetí části otočil duel s Hodonínem a získal tři body

P ř e r o v – Další hokejová středa v MEO Aréně byla tentokrát v rámci osmého ligového kola a nabídla atraktivní duel Zubrů s Drtiči. Přerov chtěl potvrdit výhru z Valašského Meziříčí, což se mu zpočátku vůbec nedařilo. Razantní obrat přišel až ve třetím dějství, kdy modrožlutým konečně začala vycházet často omílaná koncovka. Hodonín na závěr ještě sice snížil a byl hodně blízko vyrovnání, domácí však vítězství a zisk všech tří bodů zpečetili gólem do prázdné brány.
8.kolo, středa 15.10.2014
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
5:3
(0:1, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 26. Kudělka (Málek, Sedlák), 47. Goiš (Sedlák, Osina), 47. Kratochvíl Š. (Polák, Šebek), 50. Goiš (Popelka, Pala), 60. Blinka (Procházka, Vlček) – 10. Grman (Smetana, Zapletal), 37. Kučera (Sajdl, Piskoř), 58. Nedvěd (Škápik). Rozhodčí: Škach – Holibka, Kašík. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1117. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil, Polák, Andrýsek – Goiš, Popelka, Dostálek – Šebek, Procházka, Sakrajda – Blinka, Kolář, Málek – Školoud, Sedlák, Kratochvíl Š.
Kotvan - Grman, Zezula, Špok, Kučera, Tomi, Smetana, Pokorný, Škápik, Zapletal, Nedvěd, Peš, Kuba, Piskoř, Sajdl, Jurásek, Vrba, Charvát, Mika, Fejt, Polesný

Lépe do utkání vstoupili domácí hráči, kteří chtěli přidat druhé vítězství za sebou. Oproti tomu hosté po debaklu z Poruby se snažili vycházet ze zajištěné obrany a čekat na okénka v obraně Zubrů. Do první slibné akce zápasu se dostal přerovský Procházka. Na Kotvana v brance SHK však nevyzrál. O pár minut později vybídl Goiš Popelku, ten trefil pouze hruď hodonínského brankáře.

Hosté si svůj první souvislejší tlak vypracovali až během přesilové hry v polovině úvodního dějství. Přerov se téměř celé dvě minuty úspěšně bránil, ovšem v samém závěru početní výhody Hodonína puk na obranné modré ztratil Popelka, ten se dostal ke Kristianu Grmanovi, který střelou z vrcholu kruhů prostřelil Vojtka. Domácí celek inkasovaný gól nepoložil. Ihned se vrhl do útoku. Vypracoval si několik dobrých šancí. Ovšem na Kotvana v hodonínské brance si nepřišel.

Do druhé části oba celky nastoupili poněkud opatrněji. Dlouho nebyla k vidění žádná větší příležitost. Tuto hluchou pasáž ukončila až rána Piskoře, která však minula branku Vojtka. V pětadvacáté minutě dostali domácí možnost přesilové hry. Hned po buly přiťukl Málek kotouč na Davida Kudělku a projektil přerovského kapitána zastavila až síť v hodonínské svatyni.

Další početní výhodu měl Přerov v polovině utkání. Ta se mu však nepodařila. Nejprve unikajícího Piskoře zahákoval Vlček. Nařízené trestné střílení skvěle zlikvidoval Vojtek. Ani ne o minutu později měl Hodonín další šanci, puk Vojtkovi tentokrát prošel, ovšem na brankové čáře ho zastoupil Zbořil.

Hosté se svou přesilovkou naložili o mnoho lépe. Sajdl vybídl mezi kruhy Zdeňka Kučeru a ten s pomocí tyče prostřelil přerovského brankáře. Zubry paradoxně obdržený gól nakopl. Do velkých šancí se nejprve dostal Málek, následně Goiš s Popelkou a nakonec ještě jednou Goiš. Hodonínský Kotvan však s notnou dávkou štěstí přerovskému náporu odolal.

Ve třetí třetině to byl opět domácí celek, kdo diktoval tempo hry. Hosté byli nuceni si pomáhat fauly. Po dvou takových dostal Přerov možnost dvojnásobné početní výhody a yyužil ji dokonale. Nejprve našel Sedlák mezi kruhy Jiřího Goiše, který se trefil přesně nad lapačku Kotvana. V následné přesilovce pět na čtyři šikovně tečoval Šimon Kratochvíl nahození Poláka.

Když navíc o dvě minuty později Jiří Goiš proměnil krásnou nahrávku Popelky, vedli Zubři rázem o dvě branky.

Hostům se ještě podařilo snížit. Jejich dvojnásobnou přesilovou hru ranou nad rameno Vojtka zužitkoval Ondřej Nedvěd. V infarktovém závěru nakonec přerovští hráči ubránili vítězství. To ještě 24 vteřin před koncem zpečetil do prázdné branky Matěj Blinka.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že nás nic lehkého nečeká a Hodonín to jasně potvrdil. My jsme dvě třetiny vůbec nehráli to, co jsme chtěli. Byla to trápená s taktickou nekázní. Až těch posledních dvacet minut bylo dobrých. Řekli jsme si, že musíme hru zjednodušit, nahazovat puky a stát před bránou. Pomohli jsme si konečně i přesilovkami, což jsme potřebovali. Řekl bych, že za třetí třetinu jsme si vítězství zasloužili.

Jan Prčík (SHK Hodonín): Zase se to opakuje a je to pořád dokola. Ve třetí třetině jsme měli dvojnásobné oslabení, které jsme bohužel neubránili. Tam se ten zápas už trošku zlomil. Disciplína nás strašně sráží. Pokoušeli jsme se pak o dlouhé power play, ale nevyšlo nám. Přerovu bych chtěl pogratulovat k výhře, ve třetí třetině do toho vletěl a my jsme to neustáli.