Domácí vítěznou sérii Zubrů utnulo Kladno, rozhodl gól Rytířů dvě vteřiny před koncem

P ř e r o v – Letos již naposledy se Zubři pustili do boje o body, v rámci dalšího klání z domácí série se proti nim postavil lídr tabulky – Kladno. Přerov chtěl na třetí pokus ambiciózního soka už konečně porazit, což se mu však ani tentokrát nepovedlo. Zubři sice třikrát dohnali gólovou ztrátu a chvíli vedli, jenže střetnutí před skvělou kulisou v MEO Aréně rozhodly poslední vteřiny. Přerovští po velké chybě inkasovali v čase 59:58 popáté a všechny body tak zamířily na konto Rytířů.
36.kolo, středa 30.12.2015
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
4:5
(1:1, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 18. Vágner (Sikora, Pala), 40. Pšurný (Mrázek), 44. Stoklasa (Sýkora, Pala), 56. Popelka (Chmelíř) – 14. Bílek (Stach), 22. Skuhravý (Machač), 47. Bílek (Skuhravý, Stach), 48. Bílek (Stach, Dvořáček), 60. Rudovský (Stach, Bílek). Rozhodčí: Bejček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2758. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.
Řehoř – Chmelíř, Grof, Pala, Vágner, Novotný, Dujsík, Přindiš, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Mrázek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Blinka
Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Ptáček, Gutwald, Zajíc – Machač, Skuhravý, Rudovský – Dvořáček, Stach, Bílek – Horna, Pitule, Redlich – Šilhavý, Lukáč, Čurda

Druhý zápas domácí série odstartoval šancí Mrázka, když Mensator se štěstím vytěsnil puk hlavou. Po této akci se však naskytla Zubrům první přesilovka. Úvodní zásah si připsal proti Lukáčovi i Řehoř a velkou Procházkovu příležitost řešil Mensator až vleže. Proti dobré střele kladenského Dvořáčka se vyznamenal beton domácího brankáře a následovala slabší pasáž Přerova, při které účinkovali spíše Rytíři.

Po šesti minutách hry Zubři dobře zakombinovali, ale akci nedotáhli do konce. Dujsíkovu nabídku těsně mimo tečoval Popelka a MEO Arénou to jen zahučelo. Hrál se hokej s pečlivým bráněním středního pásma, ale v čase 13:34 udeřili elitní hráči hostů. Stach po nedůsledné práci domácích beků získal kotouč a našel Vítězslava Bílka, jenž Řehořovi nedal šanci. Bílek vzápětí mohl přidat i další trefu.

Pšurného průnik zastavoval na poslední chvíli Mensator a na řadu přišla přesilová hra domácích. Po sérii přihrávek mohl skórovat do odkryté klece Sýkora, ale Mensator se stihl přemístit. Přerov dostal Kladno pod tlak, ale vyrovnávací branka pořád nechtěla přijít. Fanoušci Zubrů se však v čase 17:33 už dočkali, když se střela odrazila před branku Rytířů, kde si dobře počínal Lukáš Vágner.

Na začátku druhé periody kladenští dohrávali o hráče navíc, ale Přerov oslabení přežil bez újmy. Po odehraných dvaadvaceti minutách padl třetí gól. Machač vybídl Václava Skuhravého na teč a ten ji s velkým štěstím využil. Sikora se pak prokličkoval mezi Rytíři a připravil pozici pro Kovaříka, jenže celou akci zastavil Mensator. Následovala přesilovka domácích, ale MEO Aréna letos viděla už i lépe sehrané.

Bílek si najížděl na další gól, ale v cestě mu stála Řehořova lapačka. Sympatickým průjezdem se prezentoval i Přindiš, ale jeho akce postrádala zakončení. V půli zápasu Zubři sehráli další přesilovku, ale ne a ne najít zaručený postup na sevření Kladna v útočném pásmu. Nash si poté vyjel až před Řehoře, úspěšnější však byl přerovský gólman.

Domácí muž s maskou se vyznamenal i proti Stachovi a byl klíčovým hráčem v následujícím oslabení. To po minutě sudí Bejček ještě znásobil a Zubři tak museli čelit minutové dvojnásobné převaze Rytířů. Brankář Zubrů zlikvidoval téměř tři jisté góly svou lapačkou a betony a pomohl jim ubránit těžké oslabení. Dvě a půl minuty před koncem prostředního dějství sudí vyloučil Kehara a přesilovku žlutomodří využili. Mrázek našel Romana Pšurného a ten nikým nehlídaný umístil kotouč za Mensatorova záda.

I poslední část se nesla v bojovném duchu. Řehoř zastavil tygřím skokem Bílkovu tutovku a opět podržel domácí. Ve 44. minutě Přerov otočil skóre. Sýkora našel z rohu Fillipa Stoklasu a ten poslal domácí do vedení. Krátce na to, však vešel hostům do cesty Přindiš a šel pykat na trestnou. Stach se chtěl po buly prosadit bekhendem, načež se k puku dostal Vítězslav Bílek a svou druhou trefou srovnal s domácími krok.

Za necelou minutu mohlo Kladno slavit znova, ale Keharův pokus skončil jen na tyči. Nicméně, o pár vteřin později skupina kladenských fanoušků už opět slavila. Vítězslav Bílek se po chybě Hanáků v rozehrávce opět prosadil a zkompletoval svůj hattrick.

Zubři museli zabrat. Filip Stoklasa prostřelil Mensatora, ale puk projel jen kousek vedle od klece. Osm minut před koncem byla Přerovu přisouzena další přesilová hra. MEO Aréna volala po srovnání, ale nedočkala se. Gól přišel až čtyři minuty před závěrečnou sirénou. Přerovští se po dobrém forčekingu zmocnili puku a Michal Popelka nastartoval euforický výbuch přerovského stánku.

Kladno hrálo před koncem v šesti, za což šel pykat Šilhavý. Zubři hodně tlačili, avšak vítězné trefy se nedočkali. Po uplynutí trestu produktivní Stach prokličkoval obranou Zubrů a přihrál Janu Rudovskému, jenž se stal katem domácích nešťastné 2,4 vteřiny před koncem.

Přerovští tak ani napotřetí nevyzráli na Rytíře a od konce října poprvé ztratili body v domácím svatostánku.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Utkání bylo oboustranně kvalitní a soupeř prokázal svou sílu. S Kladnem jsme po celý průběh drželi krok i díky podpoře vynikajících fanoušků. V takovém zápase rozhodující maličkosti. Dnes jsme bohužel těch chyb udělali více a byli jsme za to potrestáni. Hlavně v závěru, když jsme hráče nabádali k zodpovědné hře a jednoduchosti, tak přišla hrubá individuální chyba. Své příležitosti, které jsme si vytvořili, jsme naopak využít nedokázali. Tak, jak jsme přitlačili v předchozím duelu proti Českým Budějovicím, tak nyní byl šťastnější soupeř, jemuž tímto gratuluji. Doufám, že po novém roce nás přijdou fanoušci znovu podpořit. Budeme se snažit pokračovat v těch výkonech, kterými jsme se před domácím publikem prezentovali.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Byl to pro nás těžký zápas. Domácí hrají velmi dobrý hokej, nesmlouvavý i tvrdý. Už minule jsme tady mohli s trochou štěstí vyhrát. Povedlo se nám to dnes v samotném závěru, když už jsme to vůbec nečekali. Celkově to bylo ale absolutně vyrovnané utkání, my jsme měli jen více štěstí. Přerovští zaslouží absolutorium, hráli opravdu výborně. Moc se nám tady líbí, je tu fantastická kulisa.