Domácí tvrz Zubrů znovu nedobyta, skalp Havířova posunul Přerov na druhé místo!

P ř e r o v – V úvodních dvou zápasech si Přerov doma počínal výborně a zdolal jak Kadaň, tak poté i Most. Jeho třetím soupeřem byl v sobotu trápící se Havířov, který dorazil na Hanou s cílem Zubry ulovit. Jenže ti se opět nedali a v pekelné atmosféře MEO Arény potěšili své fanoušky dalším plným bodovým ziskem. Hráči AZetu sice zápas zdramatizovali, ale Zubři už stav 3:2 udrželi. Přerov se výhrou posunul na druhé místo!
5.kolo, sobota 19.9.2015
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Dostálek (Pšurný, Procházka), 28. Sikora (Popelka, Běhal), 34. Pšurný (Grof) – 28. Maruna (Mazanec, Kanko), 52. Bahounek (Maliník). Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Měkýš. Vyloučení: 8:8, navíc Přindiš (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2424. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Šimboch – Chmelíř, Grof, Přindiš, Pala, Vágner, Ferenc, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Stoklasa, Popelka, Sikora – Goiš, Hrazdíra, Š. Kratochvíl – M. Kratochvíl, Král, Školoud
Svoboda – Mazanec, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korím, Lenďák, Horák – Maruna, Staněk, Kanko – Sztefek, Pechanec Bednář – Štumpf, Maliník, Kotala – Bárta, Sedláček, Kalus – Matějek

Do úvodní tercie vkročil mírně aktivněji Havířov a po chvíli si vybojoval přesilovou hru. V té však neuspěl a naopak mohl inkasovat, když v úniku dvou na jednoho Goiš přihrával Stoklasovi, který však z ostrého úhlu nedokázal překonat ležícího Svobodu. Elektrizující atmosféra okořenila hru již od samého začátku a fanoušci hnali Zubry za gólem. Dobrou střelou vyzkoušel Procházka hostujícího Svobodu. Ten byl však připraven i v následujícím oslabení.

V 11. minutě se Přerov dostal do vedení zásluhou Vlastimila Dostálka, když se na gólu podílel celý elitní útok. Ve 13. minutě došlo při signalizované výhodě domácích k velkému závaru před Svobodovou brankou. Ten však sérií zákroků AZ podržel.

Chvíli poté mohl další trefu přidat Dostálek, když stál před odkrytou klecí. Nahrávka mu však proklouzla mezi nohama. Pět minut do konce dostali Slezané nabídku na minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Z té však opět nic nevytěžili, když se Zubři v zádech se Šimbochem perfektně ubránili. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Zubry.

Druhá třetina se nesla v duchu té první. Několik úvodních minut nabídlo sérii vyloučení. Nejprve na trestnou zamířil Přindiš, který vyfasoval 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Z této přesilovky opět Havířov nic nevytěžil.

V 28. minutě se po perfektním pasu Běhala a kombinaci s Popelkou prosadil Marek Sikora a zvýšil náskok Zubrů o další gól. Hned poté bylo před brankářem Svobodou opět dusno. Havířov však vyvázl bez dalšího inkasovaného gólu a z brejku bleskově snížil Jan Maruna. Nedlouho se Přerov mohl opět prosadit. Grofova střela se odrazila za branku, dorážku však dobře chytající Svoboda lapil.

Vyloučení Matějka potrestal v čase 33:20 Roman Pšurný, jehož nahození si našlo cestu přímo do růžku havířovské klece. Zbytek třetiny se dohrával ze strany na stranu. Hanáci i Slezané si zahráli další přesilovku. Skóre už se ale neměnilo.

Dějství třetí se pro oko přerovského diváka neneslo v tak dobrém světle, jako ty předešlé. První tři minuty třetiny hráli domácí oslabení, když Pšurný odpykával trest z konce druhé tercie a následně fauloval Přindiš. Havířovští si vypracovali mnoho příležitostí, Šimboch se však zablýskl sérií několika zákroků.

Ve 45. minutě mohl náskok zvýšit Sikora, ale Svoboda se stihl přemístit a AZ zachránil. Bezmála dva a půl tisíce diváků stále bouřilo a přerovští fandové ne nezastavili ani po inkasovaném gólu, kdy nahození Davida Bahounka z dálky Šimboch nezachytil.

Posledních deset minut tak Zubři bránili zuby nehty. Hosté to zkoušeli ze všech možných úhlů. Juraj Šimboch byl však vždy na svém místě. Sedm minut do koncem se Sikora prokličkoval mezi bílými hráči a došel si tak pro faul. Přesilovku však Přerov příliš nezvládl. Havířov to ke konci zkoušel bez brankáře, nicméně domácím se povedlo těsný jednobrankový náskok ubránit a připsali si tak tři body po další domácí výhře!

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Pokud si plníme to, co máme, tak je těžké proti nám hrát. Jsme velmi rádi, že se nám povedlo vítěznou sérii prodloužit. Dvě třetiny jsme hráli výborně, ale byly v nich už zbytečné fauly. Stejně tak i ve třetí třetině. Myslím si, že nás to vítězství stálo zbytečně moc sil. Soupeř měl přesilovky pět na tři, kluky však musím pochválit, protože činnost v obraně zvládli na jedničku. Havířov jsme sice zbytečnými fauly dostali do hry, ale na to se historie neptá. Udrželi jsme to, máme tři body a jedeme dál.

Martin Janeček (AZ Havířov): Soupeř nás v zápase hodně přečísloval, z čehož vlastně padla druhá jeho branka. Před tou krásnou kulisou v Přerově jsme se se štěstím dostali do zpátky do zápasu. Myslím si, že jsme viděli velmi kvalitní prvoligový hokej.