Domácí série začala vítězně, odpor Karviné ale Zubři zlomili až ve třetí třetině

P ř e r o v – Středeční podvečer znovu nabídl kousek z velkého koláče zápasů základní části druhé ligy. Duel s Karvinou odstartoval Zubrům domácí sérii a přerovský tým do ní vstoupil úspěšně. Vítězství se však opět nerodilo lehce, soupeř díky velké obětavosti odolával až do třetí třetiny, v níž už Přerované začali jasně diktovat tempo a zvýraznili své vedení. Výhra 7:2 upevnila zubřímu áčku postavení v čele tabulky!
24.kolo, středa 10.12.2014
HC ZUBR Přerov - HK Karviná
7:2
(2:1, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 19. Dostálek (Kratochvíl M., Janota), 20. Blinka (Šťastný, Osina), 33. Pala (Osina, Sedlák), 35. Kratochvíl M. (Sakajda, Polák), 53. Šťastný (Sedlák, Osina), 58. Šebek (Vlček, Procházka), 59. Kudělka (Polák, Kolář) – 15. Luka, 42. Szajter (Deutsch, Graca). Rozhodčí: Obadal – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 953. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2.
Slovák – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Blinka, Sedlák, Šťastný – Šebek, Procházka, Dostálek – M. Kratochvíl, Kolář, Málek – Sakrajda, Školoud, Š. Kratochvíl
Volf (1. Tomšů, 2. Volf, 33. Tomšů) – Hoďa, Vydra, Jaroch, Malík, Graca, Deutsch, Zamecznik – Ballner, Foltýn, Opravil, Chomič, M. Kasperlík, Zakuťanský, Juhász, Luka, Křibík, Szajter, Vyčesaný

Přerovský tým se snažil začít aktivně, více příležitostí však měla v úvodu Karviná. Slováka prudkou ranou otestoval Malík a střelu Ballnera gólman Zubrů zlikvidoval lapačkou. Modrožlutí měli velkou šanci v polovině čtvrté minuty, jenže Procházka z prostoru mezi kruhy netrefil. Bez gólu skončil i závar před Volfem v minutě jedenácté, kdy dorážel Sedlák se Šťastným.

Skóre se poprvé změnilo až v přerovské přesilovce. Radost ale propukla na straně hostů. Zubři zaváhali, nechali projet ostrostřelce Vladimíra Luku do útočného pásma a jeho projektil skončil v síti. Karvinští však o vedení brzy přišli. Důrazný Vlastimil Dostálek totiž z předbrankového prostoru vyrovnal. Zakrátko se navíc domácí radovali znovu. Po zmatcích v obraně Šťastný přiťukl puk na volného Matěje Blinku, který už nemohl minout.

Druhá část začala dvěma možnostmi Dostálka, obě však zůstaly nevyužity. Karviná měla obrovskou šanci na srovnání hned poté, ale dvojnásobné oslabení Zubři velmi dobře zvládli. Posunout Přerovany do vedení o dva góly mohl pak Matouš Kratochvíl, ale Volf k tyči postavil svůj beton. Dobře si počínal i jeho protějšek Slovák, který musel řešit přečíslení Karviné v podání Juhásze a Ballnera.

Hosté ovšem v dalším průběhu doplatili na dva fauly a Zubři je nekompromisně trestali. Nejdříve se v přesilovce pět na tři trefil od modré Radomír Pala, jenž vyhnal Volfa z kasy a další početní výhodu pak zužitkoval Matouš Kratochvíl, který číhal u tyče a krásně využil pohlednou Sakrajdovu přihrávku.

Na začátku třetí části to byli pro změnu Zubři, kdo dvakrát pykal na trestné a také Karviná přesilovkou pět na tři nepohrdla. Po rychlé kombinaci zakončoval volný Jakub Szajter. Šanci měl o chvilku později také Luka, ale tentokrát Slovák bez potíží zasáhl.

Závěrečná desetiminutovka už pak jasně patřila Zubrům, kteří soupeře tvrdě zmáčkli. David Šťastný sice nejdříve prudkou ranou orazítkoval tyčku, ale při následném přečíslení si vše vynahradil. Nechal padnout obránce před sebou a pak zacílil nad brankářovo rameno. Šestou trefu přidal David Šebek, který dorazil skákající puk kolem brankoviště a na 7:2 uzavřel skóre v přesilovce David Kudělka, jenž od modré čáry prostřelil vše před sebou.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Soupeř ze spodku tabulky u nás neměl co ztratit. Půl zápasu hrál velmi dobrý jednoduchý hokej. Naopak my jsme si moc neplnili to, co jsme si řekli. Chtěli jsme Karvinou zasypat střelami a hodně dorážet, ale místo toho jsme puk tahali po rozích a snažili se všechno hrát až do prázdné brány. Až od poloviny zápasu jsme přidali na střelbě, šli jsme do většího tlaku a ten nakonec rozhodl.