Dobré přesilovky zajistily Zubrům výhru nad Vsetínem

P ř e r o v – Netradičně v pondělí se proti sobě postavily týmy Přerova a Vsetína, aby absolvovaly svazem nařízený reparát 19. kola. Ten se pro Zubry od začátku vyvíjel dobře a nakonec jim přinesl vítězství v poměru 6:5. Domácí vykročili za úspěchem rázným způsobem a byli po delší době doslova nekompromisní v přesilových hrách. I Valaši se však dokázali gólově prosazovat a zápas proto byl dramatický až do posledních chvil. V závěru byli domácí Zubři pod tlakem, ale vedení už nepustili. Díky třem bodům se tak v tabulce posunuli na druhé místo před rivalský Prostějov.
19.kolo, pondělí 17.12.2012
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
6:5
(2:1, 3:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Ditrich (Brančík, Vlček), 9. Ditrich (Brančík), 23. Sakrajda (Brančík, Ditrich), 28. Vaněk P. (Osina, Kudělka), 35. Ferenc (Vlček), 42. Málek (Pala, Hanák) - 20. Kajaba (Matuš, Žák), 23. Mikšovský (Vaněk D., Zúbek), 39. Kajaba (Kubo, Matuš), 45. Daněk (Brezáni), 58. Vrána (Kajaba, Kubo). Rozhodčí: Šír - Barteček, Moravec. Vyloučení: 5:5. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480. Buly: 44:24. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:5.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Goiš, Hanák, Vaněk - Sakrajda, Ditrich, Brančík - Kundrátek, Kolář, Málek - Matušenko, Brada
Hromada (35. Plšek) - Vrba, Vodák, Tesařík, Žák, Vrána, Žabčík, Mikšovský, Vaněk, Zúbek, Vítek, O. Hruška, P. Hruška, Brezani, Kubo, Matuš, Kajaba, Štrbík, Daněk, Kývala

Vstup do zápasu měl lepší Vsetín, který zahrozil střelou Kuba, ale poté aktivita Valachů hodně opadla. Do šancí se následně dostávali Zubři a hned ta první byla gólová. Marek Ditrich si dobře najel před Hromadu a kotouč poslal pod jeho betonem za čáru. Poté sice fauloval Málek, ale domácí mohli udeřit dokonce v oslabení. To měl výbornou střeleckou pozici Vlček, jenže napálil pouze brankáře. Nedovolený zákrok přišel zakrátko i na druhé straně a Přerov se v přesilovce nemýlil. Znovu se dobře u brány zorientoval Marek Ditrich a tentokrát Hromadu překonal mezi betony.

Valaši mohli rychle kontrovat, ale puk po pěkné teči Petra Hrušky skončil u Vojtka. Ve 13. minutě ochozy zatleskaly pohledné akci Kundrátka s Osinou, při které druhý jmenovaný dostal krásně nabito přímo před kasu, kotouč však poslal vedle. Dvougólový náskok se snažil Přerov v závěru držet, ale v poslední minutě šťastně střílel mezi Vojtkovy betony René Kajaba a Valachům se tak do druhé periody nastupovalo lehčeji.

Jenže po startu prostředního dějství se Vsetín dostal znovu do nesnází. Kvůli Vítkově faulu totiž Přerov dostal přesilovku, kterou zase proměnil. Po sérii přihrávek se dostal k puku Petr Sakrajda a proti jeho famózní střele byl Hromada bezmocný. O část náskoku ale Zubři ještě v téže minutě přišli a také Valaši rychle zužitkovali početní výhodu. Po buly přihrál Vaněk na hůl volného Adama Mikšovského, který brankáře Vojtka prostřelil.

Série gólů při nestejném počtu hráčů na ledě měla pokračování a domácí znovu vedli o dvě branky. Osina se napřáhl a Petr Vaněk dráhu letícího puku nečekaně změnil tak, že Hromada na něj nedosáhl. Rychle mohlo přijít ze strany Vsetína další snížení, ale Vojtek se při šanci Zúbka mezi třemi tyčemi výborně přemístil. Naopak Přerov se znovu dokázal prosadit během přesilovky. Obránce Jakub Ferenc od modré čáry propálil vše před sebou. Brankář Hromada se po pátém gólu nechal vystřídat Plškem, který musel hned řešit útočný výpad Goiše. Poslední slovo ve druhé části ale měl Vsetín, který zásluhou Reného Kajaby snížil na 5:3.

Na startu třetí části se Vsetín chtěl pokusit nepříznivý stav změnit, jenže Zubři se prosadili pošesté. Zasloužil se o to Matěj Málek, který před Plškem tečoval prudkou Palovu střelu. Modrožlutí po šestém gólu přežili oslabení, ovšem krátce po jeho skončení smolně inkasovali. Vojtek, který neměl svůj den, pustil za záda nepříliš tvrdou střelu Josefa Daňka. Další přesilovka už Zubrům nevyšla podle jejich představ a Vsetín pak domácí borce na chvíli zatlačil. Proti Vítkovi tentokrát brankář Zubrů ale vytáhl úspěšný zákrok.

Závěrečné minuty patřily Vsetínu, který stupňoval svůj tlak a zásluhou důrazného Patrika Vrány dokonce snížil na rozdíl jediného gólu. Valaši mohli i vyrovnat, ale dobře najetý Daněk bekhendovou střelou poslal puk příliš vysoko. Posledních dvacet vteřin se VHK snažil ještě při hře bez brankáře, ale Přerov už kotouč držel v bezpečí a své těsné vedení ubránil.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): První třetina byla z naší strany dobrá a po dvou gólech jsme měli navrch. Byla ale škoda, že jsme po vstřeleném gólu v dalším průběhu vždycky rychle inkasovali. Vsetínu jsme pak sice utekli, ale on neměl co ztratit a pořád bojoval. V závěru se nám trochu rozrostla marodka, hráli jsme na deset lidí a trochu nám docházely síly. Důležité jsou však body, které se nám podařilo uhrát, takže jsme spokojeni.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Jsme velice zklamaní. V první třetině jsme nechali soupeře utéct o dva góly, což se v Přerově, který má velmi zkušený mančaft, těžko dohání. Navíc má Přerov velmi dobré přesilovky a dnes to potvrdil. Hráče jsme upozorňovali, aby zbytečně nefaulovali, jenže to nepomohlo. Fauly tam byly a navíc vůbec nic neřešily. Třetí třetinu jsme bojovali, stála nás dost sil, ale už se nám vyrovnat nepodařilo. Nebýt toho špatného začátku, tak jsme z Přerova mohli odvézt nějaké body.