Další neúspěch Zubři v Břeclavi odmítli, po těsné výhře vezou všechny tři body

B ř e c l a v – Hokejoví Zubři na celé dva týdny opustili svou domovinu, také zápas 14. kola totiž odehráli venku. Na břeclavském ledě usilovali nejen o nápravu nedávného výprasku, ale také o další bodový příděl. Všechny gólové momenty se udály ve druhé části, kdy se Přerov dostal do vedení o dvě branky, které však Břeclavané snížili. Ve třetím dějství Zubři mohli rozhodnout, své příležitosti však nevyužili, proto byl závěr ještě dramatický. Oslabení ale Přerov zvládl a získal tak tři body.
14.kolo, středa 5.11.2014
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
1:2
(0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Kučera (Červenka) – 27. Osina (Sedlák), 30. Procházka (Janota). Rozhodčí: Held – Blaha, Wesley. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 272. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Klimeš – Směřička, Miklík, Beneš, Novák, Dittrich, Höss, Fejt, Zháňal, Kučera, Tobola, Červenka, Nováček, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Čápek
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Andrýsek, Zbořil – Goiš, Popelka, Sakrajda – Šťastný, Procházka, Dostálek – Sedlák, Kolář, Málek – Škorík, Kratochvíl M., Školoud

Zápas začal ve vysokém tempu a oba brankáři museli hned v úvodu prokazovat své umění. V úvodní přesilovce nedokázal dorazit za Vojtka skákavý kotouč Červenka, Klimeš předvedl parádní zákrok proti přečíslení Šťastného s Procházkou i proti úniku Goiše. Domácí hokejisté své útočné akce často místo přímé střely překombinovali nebo jim aktivní přerovské napadání nedalo dost prostoru k zakončení. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Úvod druhého dějství byl ve znamení velice nepovedené dvojnásobné přesilovky Lvů a nic na tom nezměnila ani Kučerou nastřelená tyčka za Vojtkem. Ve 27. minutě se poprvé měnilo skóre. V téměř minutu dlouhé signalizované výhodě Přerova se na hranici brankoviště prosadil dorážkou obránce hostí Jiří Osina. Jen o tři minuty později tahal Klimeš puk z branky podruhé. Střelu Janoty vyrazil jen před sebe a Radek Procházka měl snadnou práci se zametením kotouče do odkryté klece.

Kdyby za dalších pár sekund Goiš místo střely do tyče dal třetí branku, bylo by nejspíš vymalováno. Místo toho se na druhé straně Červenkovi podařilo ukázkově vybruslit z rohu s obráncem na zádech a jeho střelu tečoval před bránou Přerova Kristian Kučera. Do konce druhého dějství musel Klimeš děkovat svým tyčím ještě dvakrát a naděje na bod Břeclavanů stále žila.

Závěrečná dvacetiminutovka byla víceméně v režii Lvů, pokud zrovna nehráli v oslabení. Posledních pět minut domácí hokejisté brnkali na nervy všech přítomných. V hlavní roli byl maskovaný veterán Vojtek, který za svá záda nepustil kotouč po úniku Kučery ani po forsbergovské kličce jednou rukou, kterou se prezentoval Červenka. Poslední dvě minuty Lvi hráli bez brankáře, početní výhodu navíc zesílilo vyloučení přerovského hráče. Ani množství střel a dorážek už k vyrovnávací brance nevedlo.

Michal Konečný (HC LVI Břeclav): Sice jsme prohráli, ale odehráli jsme dobrý zápas a nemáme se za co stydět. Byl to dobrý hokej. I když padlo málo branek a kralovali hlavně gólmani. Rozhodly naše přesilovky, které jsme neproměnily. Ani ty dvojnásobné. V polovině zápasu jsme chvilku ztratili pětiminutovou pasáž, ve které nám Přerov dal dva góly. Vedení si pak zkušeně pohlídal, musím uznat, že mají silné a dobře poskládané mužstvo. Přesto jsme s nimi dokázali většinu zápasu držet krok, jen nám to taam dneska prostě nepadalo. Zápas se divákům musel líbit, bylo to napínavé až do konce a v naší závěrečné power play šest na čtyři to tam lítalo všude možně. Chybělo nám jen málo, abychom vyrovnali. Bod bychom si zasloužili, byl fakt blízko.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Měli jsme Břeclavi co vracet a tomu vítězství jsme šli naproti. Podali jsme kvalitní výkon a velmi dobře bránili. Domácí do toho ve třetí třetině šli a nahazovali puky před bránu, ale Vojtek všechny šance pochytal. Hodně nás podržel. Také závěrečné oslabení jsme sehráli výborně. Musíme klukům poděkovat, protože hráli obětavě a padali do střel.