Čtyřbranková smršť ve třetí třetině zničila Orlovou

P ř e r o v - Přerovští Zubři už podruhé v letošní sezóně na domácím ledě přehráli Orlovou a opět ve třetí třetině předvedli nevídanou střeleckou smršť, která rozhodla zápas. Hosté se během prvních dvou třetin prezentovali velmi bojovnou hrou a přerovští hokejisté se těžko dostávali přes soupeřovu obranu. Stav 1:2 po čtyřiceti minutách dával hostům velké naděje na body, všechno ale nakonec bylo jinak. Zubři ve třetí třetině otočili skóre na konečných 5:2.
33.kolo, středa 21.1.2009
HC ZUBR Přerov - HC Orlová
5:2
(0:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 25:03 Kolář (Ryšánek), 45:22 Pala (Sprušil), 45:53 Martinák (Hanák), 51:28 Žibrita (Kolář), 54:37 Hanák (Kubala, Staša) - 19:20 Stránský (Potočný, Prokop), 30:25 Studený (Stránský, Kudláček). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
Krejčí - Pala, Faltýnek, Kubala, Vlček, Novák, Ryšánek, Prinke - Kočara, Sprušil, Martinák - Staša, Hanák, Korčák - Žibrita, Kolář, Menšík
Šafránek - Grepl, Jurčík, Chomič, Kudláček, Hoďa, Hanzl, Sznapka, Samiec, Grygar, Minařík, Lukaštík, Kotásek, Blatoň, Stránský, Studený, Mintěl, Potočný, Kraft, Prokop

První třetina začala z obou stran ve slušném tempu a hned v první minutě museli oba brankáři zasahovat. Na straně hostů byl velmi aktivní Stránský, ale Krejčí s jeho střelami neměl vážnější potíže. V úvodu 9. minuty zamotal orlovskou defenzívu Sprušil a pokusil se pohotovou střelou ohrozit branku hostů. Závěr téže minuty pak přinesl jedinou přesilovku první třetiny. Hráli ji přerovští Zubři a měli velmi dobrou příležitost, když na hůl Koláře dojel puk od Martináka, ale třígólový střelec z minulého utkání v Hodoníně tentokrát další přesný zásah nepřidal. Ve 13. minutě měli naopak obrovskou šanci hosté. Brankář Krejčí musel tvrdě zasáhnout proti dobře mířené střele Minaříka, která by jinak letěla přímo do klece. V závěru první třetiny orlovský tým více přidal na důrazu a ten se jim nakonec vyplatil. V poslední minutě se dostal k puku agilní Stránský a bez problémů jej uklidil do přerovské svatyně - 0:1.

V úvodu druhé třetiny pokračovali hosté v mírné aktivitě a pomohl jim také zbytečný faul Hanáka, který tak na dvě minuty Zubry oslabil. Orlovští ale ve vlastní přesilovce mohli inkasovat, když špatně rozhráli a brankář Šafránek musel vyjet hodně daleko z branky, aby ho neohrozil dobře číhající Martinák. Na začátku 26. minuty přišel opět gólový moment Koláře, který využil Ryšánkovu přihrávku a s přehledem vyrovnal - 1:1. Hned po dalších několika vteřinách ale nebezpečně zahrozili hosté a brankář Krejčí opět musel zasáhnout. Závěr 30. minuty přinesl výbornou možnost Korčáka, který se snažil před orlovskou brankou dorážet, ale neuspěl stejně jako o pár vteřin později u druhé tyčky Martinák. Z následného protiútoku pak hosté vytěžili druhou branku v utkání. Po rozebrání celé přerovské defenzívy se u tyčky prosadil zcela volný Studený - 1:2. Zubři následně nevyužili přesilovku, kterou jim nabídl orlovský Hoďa a spálili i stoprocentní "gólovku", kterou měl na začátku poslední minuty druhé třetiny Staša. Stejný hráč po několika dalších vteřinách putoval za podražení na trestnou lavici a třetí třetinu tak rozehráli hosté s výhodou jednoho hráče v poli.

Tu ale nakonec hráči Orlové nevyužili a stejnou možnost dostali po chvíli i Zubři, kteří s ní naložili mnohem lépe. Ve 46. minutě se na modré čáře opřel do puku Pala a tvrdou bombou vyrovnal skóre na 2:2. Obrovský šok pro hosty přišel za další půlminutu, když se přes orlovskou obranu přehnal jako hurikán útočník Martinák a krásným blafákem brankáře Šafránka oklamal - 3:2. Rychlý obrat ve skóre zápase ještě více přerovský Zubry povzbudil a hostující obrana měla plné ruce práce. V 52. minutě se Přerovu podařilo odskočit soupeři už na dvoubrankový rozdíl, když zamířil přesně z bezprostřední blízkosti Žibrita - 4:2. Hosté mohli po chvíli díky stoprocentní šanci znovu snížit, ale brankář Krejčí předvedl fantastický zákrok v ležící pozici. Útočné choutky přerovských Zubrů nakonec odnesla Orlová ještě pátým gólem. Krátce po polovině 55. minuty potrestal dezorientovanou obranu soupeře Hanák - 5:2. Orlovští hokejisté se ještě v závěru pokusili mírně zdramatizovat utkání v přesilovce, ale nedokázali ji využít.

sestřih zápasu Přerov - Orlová (nižší kvalita)