Čtvrté vítězství nad Frýdkem-Místkem už Zubři neuhráli, z přestřelky odešli poraženi

F r . M í s t e k – Poslední část venkovního šestiboje zavedla tým Zubrů na půdu Frýdku-Místku. V úvodu střetu soupeřů, kteří to v tabulce mají k sobě blízko, byli Přerované herně aktivnější, ale gólově se více dařilo domácím Rysům. Zubři pak dvakrát dokázali snížit, avšak Frýdek vždy přišel s rychlou odpovědí. Ve třetí části se zápasu stala velká přestřelka, v níž už ale Přerov zvrátit nepříznivý stav nedokázal.
43.kolo, sobota 21.1.2017
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
7:4
(2:0, 2:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 15. Růžička (Stránský, Pechanec), 16. Adámek (Cienciala), 31. Hladoník (Cienciala, Rufer), 36. Cienciala (Rufer, Kania), 45. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 55. Cienciala (Hladoník, Jank), 60. Jašek – 30. Sikora (Berger), 32. Plášek, 56. Pšurný (Procházka, Dostálek), 59. Pšurný (Grof, Procházka). Rozhodčí: Fiala – Barteček, Ganger. Vyloučení: 6:7, navíc Chmieleweski (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest – Šnajnar (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1886. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:4, 7:4
Šimboch – Kania, Adámek, Štebih, Stránský, Jáchym, Jank – Chmielewski, Pechanec, Růžička – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík – Rufer, Hladonik, Cienciala – Půhoný, Klimša, Franek
Štůrala – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Pala, Grof, Šnajnar, P. Kratochvíl – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Sýkora, M. Kratochvíl – Ižacký, Král, Kovařík

Utkání začalo v hodně svižném tempu, avšak bez větších příležitostí. Až ke konci páté minuty přišla první možnost, ale Procházka s dorážkou Grofovy střely neuspěl. Podobně zakrátko dopadl i Plášek, jehož průnik také skončil zákrokem Šimbocha. Frýdečtí dali poprvé o sobě vědět až v minutě osmé, kdy Zubry na chvíli uzamkli, avšak ze snahy Rysů nic nevzešlo.

To Zubři byli nebezpečnější a měli ke gólu hodně blízko, když Malina od modré čáry trefil tyčku. Tlak modrožlutých pokračoval díky přesilovce, ve které střílel Pšurný a Goiš v závěru nezužitkoval rychlou přihrávku od Sýkory.

Přerov diktoval tempo, ale za nevyužití šancí draze zaplatil. Ke střele se totiž dostal Marek Růžička a Štůralovi prošel puk u tyče do brány. O chvíli později už to bylo 2:0, když Štůrala neudržel kotouč, čehož využil dorážející Marian Adámek. Snížení měl pak na holi Kovařík, jenže Šimboch se štěstím zasáhl.

V úvodu druhé tercie se Zubrům naskytla přesilovka, ta ale přinesla jen ránu Sikory. Šanci poté měl Goiš, u tyče však kotouč neprocpal. Další minuty prostředního dějství patřily pro změnu Frýdeckým. V jejich početní výhodě musel Štůrala několikrát zasahovat, nebezpečně střílel například Jašek a Štebih. Zakrátko ale přišlo snížení ze strany Zubrů. Před Šimbocha se protlačil Marek Sikora a překonal jej mezi betony.

Ani ne za minutu srazila hosty velká chyba beka Maliny v rozehrávce, kterou rázně potrestal Jan Hladoník, ale Karel Plášek prudkou ranou opět Přerovany přiblížil k Frýdku na rozdíl jednoho gólu. Jenže místo fanoušky skandovaného vyrovnání zase přišel domácí úder. Přečíslení dvou na jednoho precizně zakončil David Cienciala.

Také do třetího dějství si Frýdek nesl dvoubrankový náskok. K dispozici měl i přesilovku, během níž došlo po šanci Franka na potyčku. Početní výhoda sice nebyla využita, ale krátce po ní se domácí prudkou ranou Michala Kovařčíka dostali do vedení 5:2. Deset minut před koncem se stadion dočkal i pěstní výměny názorů mezi Chmielewskim a Šnajnarem.

Zubři se ještě snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale Frýdek skóroval pošesté. Z ostrého úhlu překvapil Štůralu výstavní střelou do horního růžku David Cienciala. Z gólové přehlídky to ale ještě nebylo vše. Přerov čtyři minuty před koncem sehrál pěknou kombinaci, jejímž zakončovatelem byl navrátilec do sestavy Roman Pšurný. Jiskru naděje ještě pak mohl vykřesat unikající Plášek, ale skórovat se povedlo až Romanu Pšurnému, jež ztečoval Grofovu ránu.

Přerované ještě zkusili hru bez brankáře, jenže risk Frýdek potrestal. Lukáš Jašek trefil odkrytou klec a uzavřel výsledek přestřelky na 7:4. Nováček WSM ligy tak porazil Přerov poprvé v sezóně.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Jsme rádi, že se nám utkání povedlo a že jsme získali důležité tři body. Věděli jsme, že Přerov má silný kádr, který disponuje důrazem, silovým pojetí hry, výbornou rozehrávkou a skvělým přechodem do středního pásma. Nám se podařilo tyto jejich silné stránky eliminovat a dneska to jsou pro nás zasloužené tři body.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme ve Frýdku hrát zodpovědně, hlavně vzadu, ale bohužel soupeř v první třetině potrestal naše individuální chyby a dostal se dvoubrankového vedení. My jsme v této části měli více vyložených šancí, soupeře jsme i přestříleli, ale neprosadili jsme se. Ve druhé třetině jsme se gólem dostali zpět do zápasu, jenže znovu jsme vzadu chybovali a Frýdek toho využil. Chtěli jsme pak v závěru zkusit utkání dotáhnout do prodloužení, ale neproměnili jsme šance. Když dáme venku čtyři góly, tak bychom alespoň jeden bod měli uhrát. Přijela za námi spousta fanoušků, kteří nás podporovali, proto jsme zklamaní, že jsme jim neudělali radost úspěšným výsledkem.