Čtvrté finále rozhodl šťastný gól Jestřábů, Přerovu po obrovském boji končí sezóna

P ř e r o v – Finálová bitva se přesunula do přerovské MEO Arény, kde čtvrté pokračování parádní série opět sledovaly vyprodané ochozy a atmosféra dosahovala kvalit té nejvyšší soutěže. Cíl Zubrů byl jasný - porazit Prostějov doma i podruhé a vynutit si pátý rozhodující zápas. To se však už nepodařilo a modrožlutým barvám tak končí sezóna. Jestřábi vyhráli velmi šťastným gólem ve třetí části a míří do baráže, Přerov se loučí se vztyčenou hlavou!
F4, neděle 23.3.2014
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Kovařík (Goiš, Sedlák), 32. Goiš (Sedlák, Pala) – 6. Knesl (Venkrbec), 38. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 54. Duba. Rozhodčí: Úlehla, Vampola – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 10:13. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Sklenář – Pala, Osina, Běhal, Vlček, Kudělka, Zbořil, Tomeček, M. Kratochvíl – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – D. Šťastný, Kolář, Blinka – Kundrátek, Školoud, Málek
Kocián – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička – D. Jurík, Stejskal, Luňák – Kučera, Černý, Venkrbec, Duba – Šebek, Indra, Belay – Coufal, J. Jurík, Antončík

Utkání začalo nadějnými šancemi na obou stranách. První měl prostějovský Antončík, který před Sklenářem nedorazil a přerovský Sakrajda svou dělovku namířil vedle. O chvíli později šli domácí do přesilovky a před Kociánem bylo rušno, ani Kudělka však parádní ranou přesně nezacílil. Prostějov ubránil oslabení a hned po něm udeřil. Střela Aleše Knesla od modré sice nebyla nikterak prudká, za to dobře mířená a kotouč propadl Sklenářovi u tyče.

V dalších minutách ani jeden z týmů nevyužil přesilovku a zdálo se, že si Prostějov ponese po první třetině do kabiny náskok. Jenže minutu před koncem sehráli Zubři parádní akci, když spolupráce Sedláka s Goišem vyslala do obrovské šance Lubomíra Kovaříka a ten perfektně nad Kociánovo rameno vyrovnal.

Na startu druhé periody hráli dravci dokonce přesilovku o dvou hráčích, ale pozorná obrana Zubrů soupeře k ničemu nepustila. Naopak to byli domácí, kdo zahrozil a Kocián musel řešit dravý průnik Šťastného. Ve 27. minutě se karta obrátila a početní výhodu pět na tři hrál pro změnu Přerov. Třemi tvrdými pokusy od modré se snažil strhnout vedení na stranu Zubrů obránce Pala, jenže Kocián měl vždy připravenou lapačku, na které ztroskotal posléze i Vlček.

Zanedlouho však přišlo další vyloučení Jestřábů a to už domácí potrestali. Jiří Goiš nabral rychlost na křídle, protlačil se před bránu a překonal Kociána rychlou kličkou k tyči. Hosté mohli velmi rychle srovnat v nabídnuté přesilovce, ale Zubři i v tomto oslabení obstáli. Měli však štěstí, protože Polákova střela byla zblokovaná a kotouč, skákající u brány, nikdo nedoklepl. Přece jen se však Prostějovu ještě do konce druhé třetiny podařilo vyrovnat. Po střele Luňáka vyšťoural touš u brány Vladimír Stejskal a Sklenář dorážku nedokázal lapit.

Za stavu 2:2 slibovala třetí část obrovský boj, což se také stalo. Přerov si dobrým nástupem vykoledoval faul soupeře, ale využít toho nedokázal. Naopak tutovku si vypracoval Černý a Sklenář musel vytáhnout ostrý zákrok lapačkou. Podobně ohrožoval bránu Zubrů také Malý, jenže i mu stopku vystavil zasahující gólman. Domácí se snažili o vstřelení třetí branky, ale ta nakonec přišla na protější straně. Po nahození Indry puk skákal kolem tyče, odkud jej lehkým šťouchnutím poslal za Sklenářova záda Lukáš Duba.

Zubrům v této chvíli zbývalo necelých sedm minut na vyrovnání, soupeře zatlačili, ale svoje šance již neproměnili. Tomečkovu ránu Kocián vyrazil Jestřábi ubránili i přerovskou hru bez brankáře, která trvala posledních 95 vteřin. Puk po Osinově ráně skončil těsně vedle, proto na straně Jestřábů vypukly bouřlivé oslavy. Zubrům sezóna porážkou skončila, rozhodně se však svěřenci trenérů Kočary a Faltýnka nemají za co stydět. Sehráli s Prostějovem krásné finále.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Skončila pro nás dnes sezóna, takže jsme hodně zklamaní, ale musíme sportovně uznat, že Prostějov byl o ten jeden krok před námi. Snažili jsme se jeho sílu eliminovat bojovností a nasazením, nechali jsme na ledě všechno, ale bohužel to nevyšlo. Soupeři bych rád popřál hodně úspěchů v baráži.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Klukům jsme jen připomínali, ať se nebojí hrát, a ať nepodlehnou atmosféře. Atmosféra jak v Přerově, tak i u nás byla vždy perfektní. Utkání potvrdilo, že to bude boj o každý metr ledu. Nakonec jsme to nějakým způsobem zvládli. Přerov má zkušené hráče, hlavně tedy v obraně. Série byla i pro diváky pěkná. Já jen doufám, že to našim klukům něco přinese. Přece jen, když se hraje na krev, tak jim to více přinese, než kdyby soutěží proletěli a pak si mysleli, že to půjde samo.