Čekání na výhru pokračuje, Zubři podlehli Hodonínu

P ř e r o v - Nepříjemná série přerovských hokejistů má další pokračování. Zápas s Hodonínem rozehráli Zubři velmi dobře a v úvodu soupeře dokonale zaskočili dvěma brankami. Drtiči ale rozhodně zbraně nesložili a po oddechovém čase se dostali zpět do hry. Ve druhé třetině navíc otočili skóre zápasu a definitivní pojistku přidali šest minut před koncem. Přerovští Zubři tak prohráli na vlastním ledě s Hodonínem 2:4 a už čtyři zápasy čekají na vítězství.
40.kolo, neděle 15.2.2009
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
2:4
(2:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 0:15 Martinák (Sprušil, Pala), 4:07 Kočara (Hanák, Martinák) - 8:22 Kýhos (Hučko, Protivný), 18:59 Protivný (Průdek, Březina), 27:13 Hoza (M. Rapant, Březina), 54:15 Jurásek (Kýhos). Rozhodčí: Škrobák - Kašík, Šimčík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 58:32. Střely: 38:35. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Krejčí - Pala, Halouska, Vlček, Novák, Kubala, Ryšánek, Prinke - Kočara, Sprušil, Kolář - Martinák, Hanák, Menšík - Kohút, Kupec - Mališka, Finsterle, Goiš
Holeš - Hoza, Zábranský, Jurásek, M. Rapant, Kýhos, J. Rapant, Pokorný, Hučko, Protivný, Peš, Šťastný, Průdek, Březina, Barták

Přerovští Zubři rozehráli utkání s Hodonínem doslova raketovým způsobem a už po patnácti vteřinách musel gólman Holeš lovit puk zpoza brankové čáry po přesném zakončení Martináka - 1:0. V následující minutě hráli Drtiči po faulu střelce první přerovské branky přesilovou hru, ale Krejčího dokázal ohrozit jen Kýhos s Protivným. Zubři výhodu soupeře bez problémů ubránili a po krátké chvilce navýšili svoje vedení, když aktivní Kočara bez váhání prostřelil hodonínského brankáře - 2:0. Na rychlou dvoubrankovou sprchu reagovala střídačka Hodonína oddechovým časem, který Drtičům viditelně prospěl. V 7. minutě sice střílel z dobré pozice Sprušil, ale gólového momentu se diváci dočkali na druhé straně. To si za přerovskou obranu najel agilní Kýhos a poslal puk přesně do horního růžku klece - 2:1. Po následné šarvátce před brankou Hodonína hráli hosté přesilovou hru a v ní přišla hodně nepříjemná střela Juráska, který Krejčího pořádně provětral. Na začátku 16. minuty se musel předvést naopak Holeš, jenž si nakonec střelu a dorážku Martináka ze tří metrů pohlídal. V samotném závěru 19. minuty přišlo hodonínské vyrovnání, když se přesně trefil Kýhos a poprvé do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Ve 23. minutě měl Přerov velkou možnost dostat se znovu do vedení. Nedisciplinovanost hodonínských hráčů mu totiž přinesla krátkou dvojnásobnou přesilovku. Zubři se hodně tlačili před branku, ale puk do ní nedokázali dorazit ani při skvělé souhře celé pětky. Útočník Martinák totiž před brankářem Holešem ve velmi nadějné pozici promáchl. Ve 27. minutě hráli přesilovku i Drtiči a na rozdíl od Zubrů s ní naložili jak se patří a dokonale obrátili skóre zápasu. Přesným střelcem byl tentokrát Hoza, který si dobře počíhal na puk a pohodlně ho dorazil mezi tři tyče brankové konstrukce - 2:3. Následně si oba týmy vyzkoušely další přesilové hry, ale tentokrát se skóre neměnilo, i když na straně Zubrů velmi nebezpečně na brankáře Holeše střílel Martinák.

Do třetí třetiny tak Drtiči vstoupili s jednobrankovým vedením. Dvakrát však mohli o svůj náskok přijít, ale Sprušil Holeše nepřekonal a totéž se po minutě nepovedlo ani Kohútovi. Přerov se dál snažil srovnat skóre, ale narážel na velmi dobře pracující hodonínskou obranu, která vytvořila na modré čáře těžko prostupnou hradbu. Ve 48. minutě pálil velmi nebezpečně Jurásek a hned po chvíli se Hodonín dočkal po Kohútově nedovoleném zákroku přesilovky. Ta sice Drtičům vůbec nevyšla, ale šest minut před koncem třetí třetiny Hodonín nakonec zasadil Přerovu čtvrtý úder, ze kterého se už Zubři nedokázali vzpamatovat. Velkou chybu přerovských obránců potrestal Jurásek, který jednoduše napálil puk přesně k tyčce - 2:4. V 57. minutě si ještě přerovská střídačka vybrala oddechový čas, ale Drtiči už svůj náskok v pohodě bránili. Přidat mohli na začátku poslední minuty i pátou branku, Bartákovi však pokus o blafák nevyšel.

Přerovští Zubři tak prohráli na vlastním ledě s Hodonínem 2:4 a prodloužili černou sérii bez tříbodového vítězství. Ta už po dnešku čítá čtyři zápasy.