Body už tentokrát Zubrům neutekly! Výhru v Kadani režíroval útočník Roman Pšurný

K a d a ň – Další příležitost navýšit své bodové konto měl tým Zubrů na kadaňském ledě, kde načal již poslední čtvrtinu základní části. Úvod se znovu přerovským barvám podařil, trefy Pšuného a Blinky totiž poslaly Zubry do dvoubrankového náskoku. Ten ale opět tým z Hané neudržel, Kadaň ještě do první sirény snížila a ve druhé části srovnala skóre. Pak se dokonce v závěru dostala do vedení, avšak černý scénář z utkání na Slavii se neopakoval. Hrdinou byl Roman Pšurný, nejprve minutu před koncem srovnal a v prodloužení svým třetím gólem zajistil bod navíc!
40.kolo, středa 13.1.2016
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
3:4p
(1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kverka (Kadlec, Černý), 29. Veselý (Kaše), 55. Blaha (Kaše) – 5. Pšurný (Procházka, Chmelíř), 11. Blinka (Král, Sikora), 59. Pšurný (Procházka, Sikora), 65. Pšurný (Novotný, Dostálek). Rozhodčí: Schmejkal – Krátký, Svobodová. Vyloučení: 4:5, navíc Kadlec (Kadaň) 5 minut + do konce utkání – Chmelíř (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.
Hanuljak – Mrázek, Rohan, Szathmáry, Trefný, Charousek, Černý, Blaha – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Vrána, Chrpa – Veselý, Kaše, Koblasa – Wágner, Šťovíček, Vaněk
Řehoř – Chmelíř, Grof, Novotný, Ferenc, Vágner, Hořava, Šnajnar, Dujsík – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Blinka

Úvod zápasu vyšel lépe hostům. Po třech minutách byl vyloučen Trefný, hosté sice přesilovou hru nevyužili, ale pár vteřin po skončení trestu našel Procházka volného Romana Pšurného, který trefil poloprázdnou klec. Přerov byl i nadále aktivnějším týmem. V 9. minutě vyslal nebezpečnou střelu Grof, ale domácí brankář byl pozorný. Ovšem v 11. minutě ujel podél mantinelu Král, kterému se podařilo nahodit puk před branku, odkud jej za Hanuljakova záda protlačil Matěj Blinka.

Domácí dostali příležitost ke snížení ve 14. minutě v přesilové hře. Mrázek a Trefný se prezentovali nebezpečnými střelami, ale Řehoř byl pozorný. Tři minuty před koncem se do prostoru mezi kruhy dostal Kaše, ale obrana hostí si s jeho průnikem poradila. O minutu později dostal přihrávku zpoza branky Jaromír Kverka, který rychlou střelou snížil na rozdíl jediné branky. A vzápětí mohlo být vyrovnáno. Po Rohanově střele poskakoval puk po brankovišti, ale obránci hostí puk včas uklidili do bezpečí.

Také do druhé části měli lepší vstup hosté. Ve 24. minutě vypálil Grof a jeho tečovaná střela nadělala Hanuljakovi velké problémy. Na druhé straně pálil od modré čáry Trefný, ale Řehoř zasáhl ramenem. Na trhače se usmálo štěstí v polovině třetiny. Kaše našel volného Radka Veselého, jehož prudká střela z pravého kruhu skončila až v síti přerovské branky.

Zbytek druhé části nenabídnul pohledný hokej. Oba celky se spíše přetahovaly o střední pásmo. Ve 36. minutě se na pravém křídle uvolnil Goiš, ale Hanuljak si s jeho pokusem poradil. Na druhé straně se samostatnou akcí prezentoval Hlava, jeho střela našla pouze vyrážečku Řehoře.

Po třech minutách hry vypálil od modré čáry Chmelíř, jeho pokus vyrazil Hanuljak pouze před sebe. Po chvíli zmatků se domácím obráncům podařilo kotouč vyhodit. Zubři byli ve třetí části aktivnějším týmem a Hanuljak měl plné ruce práce. V polovině třetiny se po chybě obrany před Hanuljakem zjevil úplně volný Sýkora, domácí brankář vytáhl fantastický zákrok.

Pět minut před koncem se kadaňským podařilo otočit skóre. Od modré čáry napřáhl Lukáš Blaha a Řehoř na jeho pokus nedokázal zareagovat. Hosté odpověděli zvýšením aktivity, ale domácí brankář podržel svůj tým. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Kverka. Hosté dlouho obléhali domácí branku, nakonec se po střele Chmelíře dostal k puku Roman Pšurný a střelou zblízka poslal zápas do prodloužení.

Začátek prodloužení okořenil pěstní souboj Chmelíře s Kadlecem. Ten dopadl lépe pro domácího útočníka, který svému soupeři svlékl dres. V 62. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry. V té nebezpečně pálil Kaše, ale brankář hostí byl pozorný. Když se už zdálo, že zápas směřuje do nájezdů, dostal fantastickou přihrávku Roman Pšurný, který objel Hanuljaka a zkompletoval hattrick.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že bychom si zasloužili tři body, ale po tom průběhu bereme i ty dva. Díky přesilovkám šla Kadaň ve druhé třetině nahoru, ale třetí už jsme byli zase lepší my. Sice jsme dostali hodně smolný gól, ale naštěstí se nám podařilo v závěru srovnat. Za druhým bodem jsme šli důrazněji než soupeř. Kluci dřeli od první do poslední minuty a celý tým si zaslouží pochvalu. Vypravili se za námi i naši věrní fanoušci, kterým moc děkujeme.