Bitva o první šestku: Zubři doma prohráli v prodloužení

P ř e r o v – Hodně důležitý zápas v boji o první šestku přerovští Zubři doma nezvládli a berou z něj jen bod. Duel s Novým Jičínem ale měl Přerov velmi dobře rozehrán. K prvnímu gólu přidali Zubři v prostřední části druhý, avšak bojovně hrající hosté se nevzdali a během dvou minut bleskově srovnali. K úspěchu pak nevedlo ani další jednogólové vedení, které Nový Jičín umazal necelých osm minut před koncem. Hodně tvrdé utkání tak nakonec musel rozhodnout až nastavený čas, ve kterém přišla vítězná trefa z hole novojičínského Pavlačky. Přerovští Zubři tak podruhé v letošní sezóně na vlastním ledě prohráli.
20.kolo, středa 17.11.2010
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
3:4p
(1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Kolář (Kohút, Vlček), 22. Kolář, 33. Hanák (Faltýnek) - 24. Gebauer (Hruška, Vrdlovec), 26. Vrdlovec (Pavlačka, Hruška), 53. Andrýsek (Horák), 63. Pavlačka. Rozhodčí: Volf - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Buly: 27:40. Střely: 41:43. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Menšík, Sedlák, Sprušil - Kočara, Hanák, Kotásek - Kohút, Kolář, Ditrich - Kundrátek, Palička, Vaněk
Šrámek - Toman, Andrýsek, Chvostek, Vrdlovec, Havlík, Skaloš, Horák, Hruška, Tomášek, Pavlačka, Macháček, Gebauer, Křesťan, Slavík, Gulda, Zedník

Začátek zápasu přinesl na obou stranách spíše opatrnější hru. Do větší šance se dostali až v polovině páté minuty domácí, ale Menšíkově střele scházela přesnost. Nový Jičín se v úvodu zaměřil spíše na střelbu z dálky, se kterou si Tihlář v klidu poradil. V osmé minutě rozehrál Přerov první přesilovku v utkání a poprvé se také měnilo skóre. Krásnou střelou z mezikruží se prezentoval Kolář a domácí slavili vedení.

V dalších okamžicích se ale museli Zubři hodně bránit. S přibývajícími minutami v první třetině se totiž tlak Nového Jičína zvyšoval a před Tihlářem tak bylo rušno. Na konci 15. minuty měl ideální šancí na skórování Skaloš, ale přerovský gólman výborně zasáhl na čáře. Další perfektní zákrok vytasil na začátku 18. minuty v oslabení. To zůstal před ním zcela osamocen Macháček a Tihlář jeho pokus vytěsnil pár centimetrů nad branku. Hosté pak nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku a tak první třetina skončila vítězstvím Zubrů 1:0.

Vstup do druhého dějství měl Přerov výborný a po necelých dvou minutách se radoval z dalšího gólu. Jeho střelcem byl opět Kolář, který si v závaru před Šrámkem dobře počíhal na nikým nekytý puk a zametl jej do branky. Z vedení 2:0 se ale Přerov těšil jen chvíli. V další minutě totiž šel na trestnou lavici pykat Novajovský a Gebauer šťastnou střelou k tyči přes klubko clonících hráčů snížil. O chvíli později pak dokonce Přerov o svůj náskok úplně přišel a navíc při vlastní přesilovce. Do přečíslení se totiž dostal Pavlačka s Vrdlovcem a druhý jmenovaný protlačil černý kotouč za Tihlářova záda.

V dalších minutách Přerov trochu více přidal na důrazu a soupeř dvakrát během krátké chvíle fauloval. Nabídnou přesilovku pět na tři Zubři zužitkovali velmi rychle a Hanák přesnou střelou opět vrátil vedení na stranu Zubrů. Stejný hráč byl v dobré možnosti také o dvě minuty později. To Kočara kotouč pěkně od zadního mantinelu poslal před branku, ale Hanákovi tentokrát střela nesedla. V závěru druhé periody už se skóre neměnilo a tak do třetí třetiny nastupoval Přerov s těsným vedením 3:2.

Ve třetí části domácí nejdříve přežili oslabení po faulu Vlčka a pak mohli soupeři ve skóre opět odskočit. Za obranou soupeře dobře hlídkoval Kohút, který dostal ideální přihrávku, ale z nájezdu ani nadvakrát na Šrámka nevyzrál. Hra se poté v dalších momentech řádně přiostřila a k vidění byla spousta tvrdých střetů. Při jednom z nich byl za brankou Nového Jičína sražen Hanák, ale na vyloučení nakonec nedošlo. Necelých devět minut před koncem třetí třetiny nabídli Zubři zaváháním v obraně svému soupeři přesilovku a tou Nový Jičín nepohrdl. Před brankovištěm byl hodně důrazný Andrýsek a kotouč dokázal zasunout za Tihláře.

Přerov se v závěrečných minutách snažil znovu strhnout vedení na svoji stranu, avšak narážel na řadu velmi tvrdých a hraničních zákroků soupeře, které bohužel zůstaly nepotrestány. Bouře nevole na tribunách se pak ještě více zvýšila se závěrečnou sirénou, kdy na trestnou lavici musel překvapivě putovat domácí Kočara za sekání. Oslabení v nastaveném čase dokázali Zubři s vypětím všech sil ubránit, ale nakonec inkasovali po chvilce rozhodující gól. Druhý bod zařídil Novému Jičínu hodně tvrdou střelou Pavlačka. V bitvě o první šestku tak přerovští hokejisté doma zaváhali a s Novým Jičínem prohráli 3:4 v prodloužení.