Bez gólů se nevyhrává, přerovský tým ani tentokrát na poslední Bobry nevyzrál

V a l . M e z i ř í č í – S jasným cílem pokračovat v dobrých výkonech a oplatit Bobrům nedávné porážky, zajížděli Zubři ve středu na utkání 33. kola do Valašského Meziříčí. Na ledě Bobrů, kteří jsou v suterénu tabulky měl Přerov mnohem vyšší počet šancí, nepodařilo se mu ale využít ani jedinou. Tři stovky diváků viděly pouze jeden gól, kterým si domácí Bobři čtyři minuty před koncem zajistili vítězství. Zubři tedy ani napotřetí nedokázali Valmez v letošní sezóně porazit.
33.kolo, středa 15.1.2014
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 56. Škutchan R. (Kubáč, Hartmann). Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 21:27. Průběh utkání: 1:0.
Slovák J. – Ferenc, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Zábojník, Matušenko, Kubáč, Martiník, Kundera , Škutchan R., Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Škutchan A., Slovák J. II, Pavlas
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Tomeček, Kudělka, Janota, Šťastný R. – Goiš, Sedlák, Kovařík – Ditrich, Brančík, Haloda – Blinka, Šťastný D., Málek – Školoud, Kolář, Kundrátek

O úvodní šanci se postaral od modré čáry střílející Pala, který však minul bránu. Na straně Bobrů Vojtka ohrožoval Kubáč, ale mezi betony kotouč neprocpal. Zubři v dalších minutách nehráli příliš dobře a nabídli soupeři několik příležitostí. Tu největší měl znovu Kubáč, ani po rychlém vyjetí zpoza brány se ale neprosadil.

V 10. minutě střílel z mezikruží těsně vedle Ditrich a následně musel být v pozoru znovu Vojtek, když před ním Martiník dorážel. Na bezgólové první třetině nic nezměnila ani obrovská šance modrožlutých v 16. minutě. Pala střílel od modré čáry, odražený puk od zadního mantinelu poslal Sedlák ihned na hůl Goiše, který zakončoval jen do Slovákova betonu.

Na startu druhé periody měl Přerov ještě luxusnější šanci. Při domácí rozehrávce se puk šťastně odrazil ke Goišovi, jenž ho posunul na výborně najetého Kovaříka, ale jeho koncovka také radost nepřinesla. Hned o pár vteřin později museli Zubři bránit oslabení, ve kterém se však žádná větší šance neurodila.

To pětadvacátá minuta už byla jiná a oba brankáři v ní prokázali své kvality. Nejdříve Vojtek skvělým zákrokem zlikvidoval únik Davida Vargy a Slovák hned z protiútoku vyřešil přečíslení, ze kterého dorážel Haloda. V další pasáži druhé části začali Zubři soupeře ještě více přehrávat, jenže gólu se nedočkali. Po krásné kombinaci na jeden dotek byl v roli dalšího zakončovatele Kovařík, ale puk skončil ve Slovákově lapačce.

I druhá třetina skončila 0:0 a na začátku té třetí hráli Zubři oslabení, které se po přísně odpískaném faulu na minutu zdvojnásobilo. Hečova tvrdá střela šla do Vojtkova betonu a Martin Varga o pár vteřin později neúspěšně dorážel. Čekání na gól pokračovalo i v době, kdy do konce třetí části zbývalo osm minut. To musel Vojtek daleko ze své pozice likvidovat hrozící přečíslení a bravurně vypíchl puk Davidu Vargovi.

Čtyři minuty před třetí sirénou už se však bezbrankový stav zlomil a skórujícím týmem byli bohužel domácí. Při hře ve čtyřech se k dorážce dostal kapitán Bobrů Roman Škutchan a Vojtkovi prošel puk mezi betony. Na fotbalovém výsledku 1:0 už pak nic nezměnila téměř minutová hra Přerova bez brankáře. V hodně rozkouskovaném závěru už Valašské Meziříčí těsné vítězství ubránilo.

Jan Vavrečka (HC Bobři Valašské Meziříčí):Dnešní hokej se mi velmi líbil. Kluci hráli zodpovědně a dodržovali vše, co jsem jim řekl. Poslední dobou se sice potýkáme se střeleckou smůlou, ale klukům jsem řekl, ať bojují, že branku dáme, i kdyby to mělo být v šedesáté minutě. Ta nakonec ke konci přišla a já jsem s dneškem velmi spokojený.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Tato porážka nás hodně mrzí, protože v posledních zápasech se nám dařilo. Měli jsme tlak i šance, ale bojovnost, touha a hlad po vítězství, to všechno bylo více na straně domácích, kteří, dá se říct, že vytěžili z minima maximum. Je to velká škoda, protože jsme se chtěli v tabulce zase kousek posunout a porážka nám to zkazila.