Ani v Kadani tým Zubrů na výhru nedosáhl, po porážce v prodloužení bere jeden bod

K a d a ň – Zápasové dění pokračuje v rychlém sledu, teď navíc dvoudenním tripem, který Zubři zahájili předehrávkou 42. kola v Kadani. Trhači se v první třetině ujali vedení, Přerov naopak dlouho nedokázal najít recept na překonání soupeřova brankáře. Podařilo se to až dvě minuty před koncem, když Berger ve dvojnásobné přesilovce srovnal. Přerované hodně toužili získat ještě druhý bod, avšak ten nakonec brali Kadaňští rychlou trefou v prodloužení. Zubři tak už šest zápasů čekají na vítězství.
42.kolo, pátek 13.1.2017
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
2:1p
(1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Hejcman (Trefný, Kůs), 61. Vachovec (Gorčík) – 58. Berger (Ferenc, Plášek). Rozhodčí: Würtherle – Kajínek, Bosák. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Strmeň – Trefný, Černý, Baránek, Tomeček, Tejnor, Cestr, Weinhold – Kůs, Hejcman, Hlava – Beránek, Vachovec, Gorčík – Ringler, Chlouba, Chrpa – Vrána, Osmík, Vaněk
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Grof, Malina, Vágner, Šnajnar – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Sýkora, Dostálek – Goiš, Král, Kovařík – M. Kratochvíl

Oba týmy měly v úvodu zápasu šance, ta nejvážnější vzešla od Zubrů. Chmelířova ostrá rána nadělala brankáři Strmeňovi hodně problémů, ale kotouč se za jeho záda nedostal. Na začátku minuty čtrnácté měli tutovku i Trhači, avšak ani Horčička neinkasoval, protože si s rychlým zakončením Vachovce poradil. Za malou chvíli už se ale skóre ve prospěch domácí Kadaně změnilo.

Na trestné lavici byl přerovský kapitán Sýkora a přesilovka Trhačů netrvala dlouho. Trefný se napřáhl na modré a letící kotouč ztečoval do brány Darek Hejcman. Početní výhodu si pak domácí tým ještě zopakoval, tentokrát však neúspěšně.

Druhá část začala dvěma vyloučeními na kadaňské straně, Zubři tedy měli skvělou možnost vyrovnat. Jenže příležitostí pohrdli. Rána Chmelíře skončila na hrudi gólmana Strmeně a pokus Novotného krátce na to kasař Trhačů vyrazil.

Naprázdno poté vyšli i domácí, kteří ohrozili Horčičkovu klec Chloubou, jehož bekhendová střela však šla nad bránu. Závěr prostřední „dvacky“ pak byl ve znamení přerovského tlaku, stav 1:0 ale nezměnil jak střílející Král, tak ani Procházka, který se utrhl v oslabení do brejku.

Třetí dějství přineslo pokračující snahu Zubrů změnit nepříznivý stav. Neujala se ale ani rána Kovaříka a stoprocentní šance Matouše Kratochvíla, který byl výborně postavený před Strmeněm, jež hasil nebezpečí vyrážečkou. Po srovnání pak volal i únik Goiše, avšak zakončení mezi betony mu nevyšlo.

Přece jen se ale Zubři kýženého vyrovnání dočkali. Další dvojnásobná přesilovka už byla proměněna. Dvě a půl minuty před koncem střílel Ferenc a před bránou změnil směr letícího puku Jan Berger.

Přerované chtěli na kadaňském ledě ukořistit ještě bod navíc, ale ten nakonec připadl Trhačům. Následné prodloužení trvalo bez dvou vteřin minutu. Přečíslení Gorčíka s Michalem Vachovcem zakončil druhý jmenovaný k tyči a změnil výsledek na konečných 2:1.

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň): Bylo vidět, že oba mančafty se trošku trápí a oba chtěly vyhrát. My musíme poděkovat Honzovi Strmeňovi, který nás hlavně ve druhé třetině obrovsky podržel, což si myslím, že rozhodlo. Bohužel jsme ve druhé přesilovce pět na tři zareagovali špatně na střídání a to už se jim povedlo proměnit. Myslím si, že jsme byli aktivnější a bruslivější a že jsme si ten další bod zasloužili.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Kadaň byla posílena o hráče z Chomutova, což zvýšilo její kvalitu. Celý zápas se to tahalo nahoru dolů. Rozhodly naše nevyužité přesilovky a šest nebo sedm samostatných nájezdů, které jsme si vytvořili, ale nebyli schopni dát gól. Měli jsme dost šancí na to, abychom vyhráli. Dnes jsme si prohráli dva body.