Ani Hodonín rozjeté Zubry nezabrzdil, na ledě Drtičů vydřel Přerov další vítězství!

H o d o n í n – Prodloužit listopadovou sérii výher. S tímto cílem se tým Zubrů představil v rámci 19. kola na ledě hodonínských Drtičů, kterým se naopak v posledních zápasech nedařilo. Na rychlou trefu "Oranjes" nedokázali Zubři dlouho najít odpověď. Jejich hra se zlepšila ve druhé periodě, jejíž průběh přinesl obrat. Třetí gól pak posunul Přerovany už hodně blízko výhry, ale Drtiči ještě snížili. Dramatický finiš Zubři poté ubránili a za vítězství 3:2 sebrali další tři body!
19.kolo, sobota 22.11.2014
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
2:3
(1:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Kuba (Peš, Jurásek), 51. Piskoř (Kučera, Dufek) – 35. Kratochvíl M. (Šebek), 38. Popelka (Šebek, Šťastný), 43. Šebek (Popelka, Šťastný). Rozhodčí: Kubičík – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:7, navíc Blinka (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1305. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Kotvan – Dufek, Zezula, Kučera, Tomi, Smetana, Pokorný, Škápik, Zapletal, Nedvěd, Peš, Kuba, Piskoř, Sajdl, Jurásek, Vrba, Mika, Polesný
Slovák – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil – Popelka, Sedlák, Dostálek – Blinka, Šebek, Šťastný – Kratochvíl M., Kolář, Málek – Kratochvíl Š., Školoud

Drtiči nezačali vůbec špatně, když již ve čtvrté minutě po krásné spolupráci druhé formace zakončoval povedenou akci střelou pod Slovákovu ruku Michal Kuba a domácí tým tak otevřel skóre utkání. Ovšem o necelé dvě minuty později byla nabídnuta Přerovu šance v podobě přesilové hry. Ten ale Pokorného vyloučení potrestat nedokázal, ba naopak, do příležitosti se dostal hodonínský Sajdl, avšak netrefil prázdnou část klece hostujícího gólmana.

První část celkově nenabídla hokej příliš bohatý na šance. Oba týmy ještě sice získaly výhodu přesilové hry, kterou ale nedokázaly přetavit v gól a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro hodonínský SHK.

Přibližně po třech minutách druhé třetiny usedl za katr člen zubří gardy, Málek. Drtiči v této přesilovce ale nepředvedli žádnou gólovou šanci, a když už se dostali k nějaké střele, přerovský Slovák zasáhl a držel stejný stav jako doposud. Následovala série dvou vyloučení na obou stranách, při kterých se stav stále neměnil, přestože obě mužstva si vypracovala několik nadějných šancí.

Skóre se konečně měnilo až v pětatřicáté minutě a bohužel pro domácí, ze sítě lovil puk Zdenko Kotvan. Byla to chvíle Matouše Kratochvíla, jenž využil zaváhání oranžovo-modré obrany a po rychlém vybruslení od mantinelu zavěsil kotouč krásnou střelou zápěstím do domácí klece a vyrovnal stav zápasu na 1:1.

Drtiči se snažili co nejrychleji odpovědět a důkazem tohoto tvrzení budiž Pešova šance, když zkušený útočník hodonínského týmu po přesném Juráskově pasu, sám před bránou trefil jen hruď Slováka. Zhruba o minutu později už Přerov vedl. Hostující Šebek počkal za bránou až se mu někdo nabídne a poté okamžitě vysílal přihrávku na Michala Popelku, který tvrdou střelou z mezikruží nedal Kotvanovi jedinou šanci.

Konec druhé části se nesl ve znamení volnější hry, ve které byla nejvýraznější šance Šťastného, kterému se smolně nepodařilo využít chyby domácí obrany, když jen o pár centimetrů minul tyč domácí brány a stav tak prozatím zůstával 1:2.

Po několika vteřinách třetí třetiny následoval další tvrdý direkt od přerovských hráčů, tentokrát z hole Davida Šebka, který se zorientoval ve zmatku před domácí bránou a dokázal protlačit puk za dezorientovaného strážce hodonínské svatyně, čímž využil drtivého tlaku svého týmu. O pár okamžiků později se nepodařilo domácímu kapitánovi Pokornému rozehrát, čehož se okamžitě snažili využít Školoud s Kratochvílem, ale prvně jmenovaný zástupce hostujícího mužstva nedokázal překonat výborného Kotvana, který stále držel šance pro svůj tým.

Následně se Drtiči díky přesilovce dostali do velkého tlaku, který se jim po přesilové hře i podařilo využít, když první formace dokázala zastavit rozehrávku hostujících beků a po rychlé kombinaci se zjevil před bránou Dominik Piskoř, který po dobré střele rázem zadělal na drama v tomto zápase.

Hrálo se stále nahoru a dolů a ani jednomu z týmů se nedařilo příliš prosadit. To platilo i v přesilové hře hodonínských, kteří stále dotahovali jednobrankové manko, ale Slovák v bráně Přerova nedával týmu ze Slovácka příliš šancí na dorážení. Pětačtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou se svěřenci trenéra Oslizla ještě pokusili o vyrovnání v powerplay, to se jim ale nepovedlo a ti tak natáhli svoji černou sérii bez bodového zisku již na tři utkání. Přerov naopak neprohrál již osm zápasů v řadě.

Lubomír Oslizlo (SHK Hodonín): Jsme naštvaní, že jsme z utkání potřetí za sebou vyšli bez bodu. Za to krátké období, co jsem tady, jsme sehráli nejlepší zápas. Přerov má velmi kvalitní tým a tabulku asi nevede náhodou. Na jedné straně mě těší, že jsme dokázali s takovým soupeřem hrát vyrovnanou partii, na druhé straně mě mrzí neproměněné vyložené šance. Výsledek klidně mohl být jiný. Bohužel nás srazily dva slepené góly ve druhé třetině, které zápas nakonec rozhodly. Pocit z výkonu není špatný, ale jsme bez bodu. Pokud takto budeme i nadále pokračovat, věřím, že body začneme sbírat.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Pro nás to bylo obrovsky těžké utkání. Na tuhle soutěž viděli diváci kvalitní zápas. Oba fanouškovské tábory daly střetnutí správnou atmosféru. Kulisa byla parádní. Máme v nohách spoustu zápasů, některé utkání jsme si předehrávali. Na únavu se ale nevymlouváme, i když se k ní přidala zranění. Chybí nám čtyři hráči ze základní sestavy, kteří se však dají nahradit. S trochou štěstí jsme potvrdili roli favorita. Zápas rozhodl fakt, že jsme od druhé třetiny začali hrát hokej. V úvodní části jsme se chovali jako favorité. Nebruslili jsme, hráli bez pohybu a ustrašeně, čehož soupeř využil. Jinak od druhé třetiny jsme začali hrát hokej a výsledek otočili. Šancí ale bylo víc. Hodonín mohl srovnat, nebo my odskočit na větší rozdíl.