Starší dorost zahájil nadstavbovou část, v úvodním duelu se Šumperkem získal bod

Š u m p e r k – Krátká přestávka a po ní hned vstup do další fáze. Starší dorostenci v pátek odstartovali nadstavbovou část první ligy, v jejímž úvodním kole zamířili do Šumperka. Utkání zahájili lépe domácí Draci, jejich dvoubrankové vedení ale Zubři dokázali velmi dobrým vstup do třetí části smazat. Přerov měl šance otočit skóre v pětiminutové přesilovce, ovšem vítěze stanovila až napínavá loterie nájezdů, ve které se radoval domácí tým.
27.kolo, pátek 27.1.2017
HK Mladí Draci Šumperk - HC ZUBR Přerov
3:2sn
(2:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Vaňous, 19. Vaňous (Haluza), rozhodující nájezd Čada – 41. Borot, 45. Hlaváč. Rozhodčí: Markovský – Adamec, Krejčí. Vyloučení: 5:3, navíc Uhlíř (Šumperk) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 21:23. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Faltus – Moučka, Uhlíř, Dudycha, Habrman, Šíp, Blecha, Výkruta, Vaňous, Haluza, Krč, Jurča, Čada, Borovička, Rutar
Kocák – Koudela, Tischer, Nesrsta, Kotala, Hlaváč, Andrýsek – Petráš, Krul, Knápek, Borot, Gergel, Komačka, Štědrý, Indrák, Mrázek, Smejkal, Frolek