Bojovný Frýdek-Místek zdolali Zubři až v nájezdech

Bojovný Frýdek-Místek  zdolali Zubři až v nájezdech
F r ý d e k - M í s t e k   - Zubrům dnes výrazně chyběl "šestý hráč", na kterého jsou zvyklí, nebyli jím hnáni do útoku a ke stoprocentnímu výkonu jim v první polovině zápasu hodně chybělo. Domácí z Frýdku v čele s Láníčkem, jim tak větší část zápasu stačili. Po vyrovnané 1.třetině, v níž měli hlavní roli brankáři obou týmů, si Frýdek v první polovině 2.třetiny vytvořil i díky přesilovkám souvislejší tlak a ujal se vedení. Krátce nato museli Zubři čelit dokonce oslabení 5 na 3, ale naštěstí se ubránili. Pod větší tlak dostali Zubři domácí tým až ve 34.minutě. Ten pak trval také téměř celou 3.třetinu, ale skvělý Láníček jim dovolil skórovat jen jednou. Zabránil i trestnému střílení Pospíšila 2 min. před koncem základní hrací doby. Prodloužení nerozhodlo, v nájezdech dominovali Zubři a vezou si tak z Frýdku domů 2 body.
37.kolo, sobota 21.1.2012
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
1:2sn
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Škatula (Diviš, Mareček) - 49. Brančík (Ferenc, Ditrich), rozhodující nájezd Krajíček. Rozhodčí: Škrobák - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 217. Buly: 34:36. Střely na branku: 36:46. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Láníček - Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Krutil, Kabeláč, Rozum, Diviš, Gogolka, Majling, Gančarčík, Mach, Mareček, Škatula, Hrubý, Golasovský.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček, Sadil - Sedlák, Kolařík, Kočara - Ditrich, Brančík, Blinka - Hanák, Kotásek, Kolář - Coufal, Menšík, Kundrátek.

Frýdek-Místek byl dnes většinu zápasu Zubrům více než rovnocenným soupeřem. V první třetině byla hra celých 20 minut vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách téměř pravidelně, z tohoto rytmu vypadly pouze v přesilovkách. Hned po 30 sekundách vyzkoušel Tihlářův postřeh Kabeláč a na stejného hráče pozapomněla v kruhu obrana Zubrů i v 5.minutě. Jeho střela jen těsně minula pravou tyč Tihlářovy branky. O půlminutu později střílel z výhodné pozice v prostoru mezi kruhy Hanák. Ten mířil sice přesně, ale Láníček dokazoval celý zápas prořídlému obecenstvu, že stále patří mezi nejlepší brankáře této soutěže. V závěru 9.minuty se Zubři dostali i do prvnho přečíslení 2 na 1, Blinka však Brančíkovu přihrávku minul. V závěru 12.minuty ještě neuspěl ze 3 metrů Ditrich. Domácí to většinou zkoušeli ze všech pozic, ale ani Tihlář nezůstával za výkonem Láníčka nijak pozadu. První třetina tak skončila bez branek.

Ve 22.minutě prudce střílel z kruhů Diviš, Tihlář sice zareagoval dobře, ale chvíli asi nevěděl, kde přesně má puk. Zubři ještě stačili odpovědět už po 20 sekundách dalším přečíslením 2 na 1. Sedlák se místo přihrávky na Kočaru rozhodl pro střelu, ale neuspěl. Pak se dostal ke slovu na dlouhé minuty domácí celek. V závěru 23.minuty se uvolnil Hrubý, ale Tihlářova lapačka byla tam, kde měla být. Vznikající tlak Frýdku-Místku posílilo vyloučení Paly. Meo oslabení sice přečkalo, ale jen krátce po jeho skončení našla Divišova přihrávka mezi kruhy Škatulu a jeho prudká střela z otočky mířila přesně k levé tyči Tihlářovy klece - 1:0. Domácím narostl hřebínek, stále více se tlačili dopředu a nutili Zubry faulovat. Při jednom z nich spálil tutovku z mezikruží Mach a následná dorážka Kabeláče těsně před brankovou čarou nebyla také naštěstí přesná. K vyloučenému Kolářovi se ale za chvíli přidal i Sedlák a Frýdek tak na 36 sekund dostal výhodu přesilové hry 5 na 3. Při ní měl na holi další gól Škatula, ale tentokrát příležitostí pohrdl.

Po jejím skončení při pokračujícím oslabení Zubrů 4 na 5 zapomněli domácí na zadní vrátka a do sólového nájezdu se dostal Hanák. Rozhodl se pro střelu z 5 metrů, ale Láníčkovi jen vyprášil betony. Hned z protiútoku mohlo zahřmít i na druhé straně, ale Gajda namířil jen do Tihláře. Teprve potom začal nápor domácího týmu zvolna opadat. Ve 34.minutě konečně Zubři zařadili na vyšší rychlostní stupeň a začali diktovat hru. Ve 34.minutě rychle objel branku Blinka a pokusil se vystřelit téměř z brankové čáry, ale Láníček byl rychlejší. Ve 37.minutě chybělo trochu více přesnosti těsně před brankou Kočarovi a 40 sekund před koncem třetiny měl dnes už poněkolikáté velkou smůlu v zakončování Hanák. Také Meo v tomto tlaku přinutilo soupeře faulovat.

V tlaku Zubři pokračovali podle očekávání i po celých dalších 17 minut třetí třetiny, ale Láníček trápil Zubry dál. Ve 42.minutě jen těsně minul jeho klec ze 2 metrů Ditrich, o minutu později jen do něj namířil Sedlák. A tak Přerovu pomohlo nakonec vyloučení domácích v závěru 47.minuty. Soupeře uzamkli ve svém útočném pásmu a po několika střeleckých pokusech se domácí pokusili vyhodit puk z pásma, ale na modré jej ještě stačil Ditrich zachytit a poslat Ferencovi. Ten přihrál před branku zcela volnému Brančíkovi, jehož střele po ledě mezi betony Láníček zabránit nedokázal a Zubři vyrovnali na 1:1. Jejich tlak neochabl a za každou cenu se snažili rozhodnout o svém vítězství ještě v základním čase. Ve 50.minutě se před Láníčkem neprosadil Sedlák, v 54.minutě po chybě Frýdku ve svém obranném pásmu vadil Hanákovi nejspíše příliš malý střelecký úhel, neproměněno zůstalo i další přečíslení 2 na 1 tentokrát v podání Faltýnka a Kolaříka. Teprve tři minuty před koncem domácí ofenzívu Zubrů odrazili a o půl minuty později jim pomohlo i vyloučení Sedláka za vyhození puku. Právě v těchto chvílích ale otvírali svou obranu více a 86 sekund před sirénou mohl o vítězství Zubrů rozhodnout Pospíšil, který ujel domácím v sólovém nájezdu. Jeho podražení mělo za následek nařízení trestného střílení. Pospíšil se v něm pokusil frýdeckého gólmana prostřelit, ale na jeho konci byl skvělý Láníčkův zákrok.

V prodloužení měli nejdříve navrch Zubři, po 200 sekundách ale byli vyloučeni a museli se bránit ve třech proti čtyřem domácím hráčům. Prodloužení ale předčasně díky tomu neskončilo a tak následovaly nájezdy. Začínali Zubři a jako první se na Láníčka rozjel Krajíček. Prudká střela pod Láníčka síť frýdecké branky rozvlnila a Přerov na nájezdy vedl 1:0. Za Frýdek to zkoušel nejdříve Rozum. Snažil se Tihláře objet a vystřelit z boku, ale trefil jen boční konstrukci branky. Druhý ze Zubrů to zkusil Hanák tvrdou střelou do levého vinklu a i on své spoluhráče rozjásal. A protože Tihlář následně vychytal i Kabeláče, Meo získalo i druhý bod. Dělba bodů je dnes spravedlivá, domácí si za svůj bojovný výkon zvláště v prvních dvou třetinách bod zasloužili.