VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Zubři zahájili letní přípravu, jména dalších hráčů přibudou na soupisku již brzy

Zubři zahájili letní přípravu, jména dalších hráčů přibudou na soupisku již brzy
P ř e r o v – Doba oddechu po náročných bitvách ve WSM lize skončila, Zubři už jsou zpět v tréninkovém zápřahu. V úterý 2. května jim totiž odstartovala letní příprava na novou sezónu, která poběží tradičně až do konce června. Její program si i letos zakládá na pestrosti.
Letní přípravu Zubrů ani pro letošek nečekají výraznější změny. Již zaběhnutý program povede z velké části kondiční trenér Tomáš Tomiga. “Osm týdnů budou kluci trénovat s ním, ale samozřejmě to nebude jen o kondičním tréninku. Přípravu doplníme dalšími věcmi, jako je například gymnastika, bazén nebo hry. Plánují se také přátelská fotbalová utkání, takže náplň první fáze přípravy bude komplexní a pestrá,“ uvedl trenér Kamil Přecechtěl.

Dobrá příprava je základem úspěchu. “Hokej se mění. V poslední době se z něj stává hodně pohybový a agresivní sport s dynamikou a výbušností. Je proto třeba, aby příprava proběhla v tomto stylu a kluci byli na to co nejlépe nachystaní. Chceme do naší hry zavést i nové prvky, které si během přípravy můžeme vyzkoušet třeba u basketbalu nebo florbalu,“ popsal zkušený kouč, který v Přerově naváže na závěr loňské sezóny.

Po konci prostějovského angažmá přišel k Zubrům v půli ledna a zabránil pádu do skupiny o udržení. “Jak já, tak i kluci jsme do toho vloni vlétli po hlavě a nebylo moc času na nějaké větší seznámení. Teď už to všechno je takové klidnější. Doufáme, že naše mužstvo během dvou měsíců pořádně nachystáme, aby to na ledě vypadalo tak, jak to vypadat má,“ dodal přerovský lodivod.

Do letní přípravy naskočilo 21 hráčů. Potvrzeni jsou již obránci Lukáš Chmelíř s Mikulášem Zbořilem a útočník Karel Plášek. Dalších jistých jmen na soupisce áčka se fanoušci dočkají již brzy. “Se spoustou hráčů jsme teď už dohodnuti na smlouvách, ale ještě řešíme administrativní věci, jako je hostování či střídavé starty. Postupně budeme všechno zveřejňovat. Mohu prozradit, že chystáme i jedno velmi zajímavé jméno. Doufám, že se podaří brzy dotáhnout a bude pro fanoušky příjemným překvapením,“ řekl sportovní manažer Pavel Hanák.

S A-týmem se připravují také někteří přerovští junioři, jejichž prvoligovou soutěž Český svaz ledního hokeje zrušil. “Do přípravy se zapojili Jakub Metelka, Pavel Tomaník, Adam Horký a počítáme ještě s Tomášem Zdráhalem,“ zmínil Hanák.

Šestici jmen pak mají Zubři v kategorii odchodů. Koho již v přerovském dresu neuvidíme? “Novou smlouvu jsme nenabídli Janu Zahradníčkovi a Luku Petelinovi, kteří tady dohrávali sezónu. Z Přerova odešel i brankář Jiří Slovák a v našem klubu již dále nebudou působit Rostislav Šnajnar, Tadeáš Král a bohužel také Jakub Ižacký. O něj jsme měli zájem, ale rozhodl se pro nabídku ze zahraničí,“ vypočítal Pavel Hanák odchozí hráče.

Ilustrační foto: Jan Gebauer