VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Zubři se poprvé představí venku, v cestě za dalšími body bude stát Kadaň

Zubři se poprvé představí venku, v cestě za dalšími body bude stát Kadaň
P ř e r o v – Premiéra v novém ročníku WSM ligy se přerovským hokejistům vydařila na jedničku. V hanáckém derby sokovi z Prostějova nepovolili jedinou branku a s čistým štítem tak mohou pokračovat k prvnímu venkovnímu duelu. V něm zkříží hole s nepříjemným soupeřem z Kadaně. Úvodní buly středečního zápasu vhodí rozhodčí v 18 hodin.
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
středa 13.9. 18:00
ZS Kadaň

S Kadaní Zubři otevírali WSM ligu před dvěma lety, loni je čekala ve třetím kole. I pro letošek se oba soupeři utkají hned ze samého kraje soutěže. Trhačům se loňská sezona vůbec nevyvedla a prvoligovou příslušnost museli zachraňovat až v play-out. Spasil je však neúspěch sestupujícího Mostu. Letos se chomutovská farma díky novému systému bez sestupu ničeho podobného obávat nemusí.

Kadaň dá více prostoru mladým nadějím

Kadaň známá svým defenzívním a bojovným hokejem prošla několika změnami. Její blízký partner z Karlových Varů sestoupil na stejnou úroveň a Trhači tak nemohou dále spoléhat na mladé útočníky Ondřeje Beránka a Martina Kohouta. Chybět jim bude i brankář Jan Strmeň, který za ně loni nastoupil dohromady pětatřicetkrát. Nyní bude hájit barvy Frýdku-Místku. Do Znojma se odebral Dominik Tejnor a černobílý dres už neoblékne ani tahoun z loňské sezony Jaroslav Kůs. V dosud posledním prvoligovém ročníku si přitom za celek z Ústeckého kraje přišel na téměř 50 kanadských bodů.

Na střídačce už nebude k vidění ani Přerovu známý kouč Jaroslav Beck. Novou trenérskou dvojici nyní tvoří Robert Kaše a David Koláček. Ti dostali k dispozici poměrně ochuzenou sestavu a díry tak bylo třeba zalátat mladými dravci povětšinou z Chomutova.

Dopředu by měl tým stavět na Dareku Hejcmanovi, jenž byl třetím nejproduktivnějším hráčem loňského kádru. Role tahouna by měla připadnout na Romana Chloubu. Ten je ve svých 26 letech nejstarší postavou útoku Kadaňských. Náleží však Chomutovu, kde se v prvním extraligovém kole blýskl dvěma trefami. Naopak za Trhače ani v jednom ze dvou duelů, které v současné sezoně první ligy zatím odehráli, nenastoupil. Proti kladenským Rytířům a frýdecko-místeckým Rysům se ale sympaticky představily posily Jan Müller (2+1), který přišel z pražské Slavie, a Luboš Rob (1+2), jenž je novou akvizicí z Českých Budějovic.

Již osmou sezonu v řadě bude v Kadani působit matador Jakub Trefný, který platí za jednoho z nejlepších obránců Trhačů. Kooperovat s ním bude téměř o dvacet let mladší Ondřej Buchtela, který už má na kontě první prvoligový gól. V defenzívě týmu ze severozápadních Čech se budou objevovat rovněž Šimon Szathmáry a Lukáš Chalupa. Kadaňskou jedničkou na postu brankáře by měl být ve 22 letech Tadeáš Dvořák, přičemž mu budou střídavě asistovat Štěpán Lukeš a junioři Michal Danylec s Dominikem Pavlátem.

Ze dvou zápasů bez bodu

Vlivem předehrávaného zápasu devátého kola mají za sebou Trhači perný víkend. Soutěžní maraton zahájili v sobotu na kladenském ledě, kde se nechali připravit minimálně o jeden bod osm vteřin před koncem a prohráli 2:3. O den později se představili doma, kde hostili Frýdek-Místek. Po dvou třetinách měli na soka z Moravskoslezského kraje třígólové manko, které už smazat nedokázali. Po porážce v poměru 3:4 jsou tak stále bez bodového zisku.

To Zubři už z víkendu mají body tři a ve středu se pokusí navýšit své konto. Delší čas jim ale v bojích o body bude chybět obránce Lukáš Chmelíř, který po faulu Jana Rudovského nedohrál sobotní derby s Prostějovem.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Chmelíř, Malina, Novotný, Valenta, Zbořil, Pala – Plášek, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Š. Kratochvíl, Navrátil

SK Trhači Kadaň: Dvořák – Trefný, Buchtela, Szathmáry, Chalupa, Blaha, Černý – Chrpa, Hejcman, J. Havel – Müller, Rob, Šťovíček – Wágner, Rindoš, Tůma – Ringler, Kohút, Tupý

Online přenos

Online přenos z utkání SK Trhači Kadaň – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na serveru onlajny.com