Zubři loupili i na ledě lídra! Díky vítězství v prodloužení mají z Kladna dva krásné body

K l a d n o – Zvyšující se hon za bodovým ziskem pokračoval v pondělí, kdy WSM Liga napsala už své 49. kolo. Přerov se představil na kolbišti lídra tabulky, kladenských Rytířů, kde byl od úvodu pod tlakem, avšak dokázal zásluhou Matouše Kratochvíla jít do vedení, které se navíc po změně stran povedlo zvýšit Jakubu Grofovi při přesile pět na tři. Poté už ale Rytíři dokázali skórovat a do třetí části se šlo za nerozhodného stavu. Díky Petru Mrázkovi znovu Zubři vedli, ale jen chvíli. Rozhodlo až prodloužení a v něm Roman Pšurný. Přerov tak zdolal lídra tabulky!
49.kolo, pondělí 8.2.2016
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
3:4p
(0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Račuk (Stach, Bílek), 35. Pitule (Račuk, Ptáček), 49. Stach (Machač) – 14. M. Kratochvíl (Š. Kratochvíl, Hořava), 27. Grof (Chmelíř, Pšurný), 46. Mrázek (Pšurný, Sýkora), 62. Pšurný. Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Špringl ml. Vyloučení: 6:11, navíc Skuhravý (Kladno) 10 minut osobní trest – Sýkora (Přerov) 10 minut osobní trest, Š. Kratochvíl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2098. Střely na branku: 48:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Mensator – Nash, Kehar, J. Mrázek, Gutwald, Ternavsky, Ptáček – Procházka, Skuhravý, Rudovský – Machač, Stach, Bílek – Kindl, Pitule, Račuk – Redlich, Dalecký, Dvořáček
Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner – Pšurný, Sýkora, P. Mrázek – Stoklasa, Sikora, Dostálek – Blinka, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl

Z úvodní části uběhlo jen čtrnáct vteřin a Klimeš už musel zasahovat proti Skuhravému. Aktivnější Rytíři si další dobrou šanci vypracovali na konci páté minuty, ale proti byl znovu přerovský gólman. Tentokrát betonem zlikvidoval zakončení Bílka. O chvíli později sudí Pražák poprvé vymrštil svou pravici nahoru a poslal na trestnou lavici Stoklasu. Kladno bylo v přesilovce hodně blízko gólu, ale po spolupráci Skuhravého se Stachem se kotouč do přerovské klece nedostal.

Početní výhodu mohli získat i Zubři, jenže vyloučeného Skuhravého brzy následoval Stoklasa, a tak se pokračovalo ve čtyřech. V polovině čtrnácté minuty už diváci na kladenském ČEZ stadionu viděli puk v bráně a postaral se o to Matouš Kratochvíl. Mensator střelu od modré v podání přerovského mladíka podcenil a modrožlutí vedli. Rytíři mohli srovnat krok v přesilovce, jenž tou v závěru první „dvacky“ pohrdli.

Druhou část domácí otevřeli další výhodou a rozjeli kolotoč před Klimešem, ten však zůstal i nadále nepřekonán. Bravurně se předvedl i ve 24. minutě, kdy Grof hasil nebezpečí hozenou holí a nařízené trestné střílení Rudovský v gól nepřetavil. Následující minuty byly bohaté na vyloučení a Zubři chvíli hráli v pěti proti třem. Tato výhoda byla bleskově využita, když Jakub Grof ostrou ranou upravil stav na 0:2.

Série vyloučení poté pokračovala a do skóre se podařilo promluvit už i Rytířům. Přerované špatně pokryli rychlý útok Kladenských a Marek Račuk poprvé rozjásal domácí příznivce. Ti se po chvíli navíc dočkali vyrovnání. V oslabení Klimeš sice skvělými zákroky vychytal Rudovského a poté i Skuhravého, ale rána Tomáše Pituleho z mezikruží už za jeho záda prošla.

Třetí část začala velkou chybou domácích, avšak dobře postavený Stoklasa ji neztrestal. Zakrátko už ale skupina přerovských fandů mohla slavit. V přesilovce totiž ránu Sýkory tečoval Pšurný tak, že se puk odrazil k volnému Petru Mrázkovi a ten ho zvedl pod horní tyč. Navýšit náskok mohl Šimon Kratochvíl, jenže v souboji tváří v tvář s Mensatorem neuspěl. Pravidlo nedáš – dostaneš tak opět zafungovalo. Vládce WSM ligy, útočník David Stach, se dostal do dobré pozice a srovnal.

Oba brankáři pak měli v závěru štěstí. Bílkův pokus skončil na tyči a osamocený Šimon Kratochvíl ani napodruhé Mensatora nepřelstil. Zápas se tak dostal do prodloužení, které ale nemělo dlouhého trvání. Kindlovi totiž při rozehrávce utekl puk, jenž se stal kořistí Romana Pšurného, který odrazem o tyčku překonal Mensatora a získal pro Přerov bod navíc!

Zubři tak napočtvrté konečně porazili i ambiciózní Kladno a udrželi si před svými pronásledovateli v tabulce náskok na pátém místě.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Domácí v zápase ukázali, že jsou opravdu velice kvalitním týmem. My jsme ale šli štěstí naproti a dostali jsme ho na naši stranu. Spousta oslabení nás stála dost sil, ale předvedli jsme bojovný výkon, který zezadu podpořil výborný Lukáš Klimeš. Obrovský dík patří i fanouškům, kteří nám na Kladně dělali skvělou atmosféru. Body patří i jim.