Ze špatného začátku až ke zlatu, juniorští Zubři vyhráli domácí turnaj v hokejbalu

P ř e r o v – Umělá plocha v přerovské MEO Aréně je hojně využívána sportovci, především inline hokejisty, ovšem neděle 15. června byla celá vyhrazena hokejbalu. Za účasti celkem sedmi týmů se od ranních hodin až do podvečera konal turnaj, jehož vítězem se stali junioři HC ZUBR Přerov. Svěřenci trenéra Vladimíra Kočary na něm startovali v rámci letní přípravy na novou sezónu. Ve finálovém souboji porazili Prostějov. Druhý domácí účastník, Zubři Přerov, byl složen zejména z fanoušků, nepostoupil však ze základní skupiny.
Cesta juniorů za úspěchem nebyla nikterak jednoduchá, z úvodních duelů s Olomoucí a Porubou totiž vytěžili jen jeden bod. Odveta proti mužstvu z hanácké metropole je ale pak nastartovala, a přestože poté z důvodu časové tísně padli s Porubou ve zkráceném nájezdovém miniutkání, postoupili do semifinále z druhého místa.

V něm narazili na Karvinou, která byla velkým favoritem a do té doby se prezentovala suverénně. Na Zubry však recept nenašla, modrožlutí rozhodli gólem minutu před koncem, a tak finále nabídlo pikantní derby. Přerov se postavil proti Prostějovu a vítěznou trefu znovu načasoval až do závěru. Junioři tak po nepříliš povedeném vstupu do turnaje nakonec získali pohár za první místo.

"Jsem hodně rád, že jsme se mohli této akce zúčastnit. Po prvních dvou zápasech to na vítězství v turnaji rozhodně nevypadalo. Výsledek je pěkný, jsme za něj rádi, ale ještě důležitější pro mě je, že jsme se konečně sešli kompletní. V srpnu se k týmu připojí tři hráči ročníku 1994, kteří se nevejdou do áčka a zbytek týmu bude doplněn o starší dorostence. Čeká nás určitě hodně práce, ale dnes kluci ukázali charakter a také to, že jádro týmu je zdravé," uvedl po turnaji trenér juniorů Vladimír Kočara.

Výsledky zápasů na turnaji

Skupina A: Zubři Přerov – Gladiators Olomouc 1:0 (SN), SK Karviná – HBC Prostějov 4:1, Zubři Přerov – SK Karviná 1:4, Gladiators Olomouc – HBC Prostějov 0:3, Zubři Přerov – HBC Prostějov 4:10, Gladiators Olomouc – Karviná 0:3

Skupina B: HC ZUBR Přerov – HBC Olomouc 0:1 (SN), HC ZUBR Přerov – TJ Sokol Poruba 1:2, HBC Olomouc – TJ Sokol Poruba 0:1, HC ZUBR Přerov – HBC Olomouc 4:1, HC ZUBR Přerov – TJ Sokol Poruba 1:3 (SN), HBC Olomouc – TJ Sokol Poruba 2:3 (SN)

Semifinále: SK Karviná – HC ZUBR Přerov 1:2, HBC Prostějov – TJ Sokol Poruba 2:0

Finále: HC ZUBR Přerov – HBC Prostějov 1:0

Sestava juniorů HC ZUBR Přerov

Grigárek, Kašpárek, Schneider – Běhal, Daniš, Duda, Kundrátek, Novák, Podepřel, Smolka, Helešic, Kubal, Müller, Pecha, Vlach, Zavřel