VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Vyjádření klubu HC ZUBR Přerov ke změnám v herním systému WSM ligy

Vyjádření klubu HC ZUBR Přerov ke změnám v herním systému WSM ligy
P ř e r o v – Čtrnáct účastníků a přímý sestup posledního do druhé ligy. Současný herní systém už WSM liga od následující sezóny 2017/18 mít nebude, soutěž se po pondělním rozhodnutí Výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje stane nesestupovou a každý rok ji rozšíří vítěz druhé ligy. Vedení klubu HC ZUBR Přerov se rozhodlo k tomuto hodně diskutovanému tématu vydat oficiální vyjádření.
Tento nový model byl svazem přijat bez souhlasného stanoviska HC ZUBR Přerov. My jsme po mnoha diskusích byli pro zachování současného modelu, tedy se čtrnácti účastníky a sestupem jednoho mužstva.

Nebráníme se tomu, aby se soutěž rozšiřovala, ale kvůli sportovní kvalitě měla být zachována nějaká forma alespoň rozšířené baráže, kdy se mohly utkat poslední dva kluby z WSM ligy s vítězi jednotlivých skupin druhé ligy (pět účastníků - každý rok tři postupující).

Tento nový model uzavřené soutěže je určen spíše pro farmy extraligových týmů, kterou my nejsme. A ani nejsme přesvědčeni, že nějak výrazně pomůže zvýšit kvalitu mládežnického hokeje u nás.

Vzhledem k diváckému zájmu o hokej v Přerově (druhá nejvyšší návštěvnost v základní části) si nemůžeme dovolit poskládat nějaký "druhořadý" kádr, protože naší snahou je bavit diváky hokejem a držet si jejich přízeň. Takže i přes změny ve formátu soutěže zůstane naším cílem pro příští sezónu opět postup mezi deset nejlepších týmů WSM ligy a účast v play-off.

Už dnes je podíl odchovanců přerovského hokeje v dospělém A-mužstvu kolem čtyřiceti procent. Zapojování mladých hráčů děláme automaticky, hlavně i proto, že mládež je u nás na vysoké úrovni a chceme umožňovat našim mladým hráčům pokračovat v hokeji i v A-týmu HC ZUBR Přerov.

Ale i tito mladí a nadějní hokejisté musí růst vedle hokejových osobností, proto se i nadále budeme snažit optimálně vyvažovat poměr mladých a zkušených hráčů.

Věříme, že se takto zachová většina týmů WSM ligy a navzdory změnám neutrpí kvalita soutěže, která se během posledních několika let výrazně zvedla.

Ing. Tomáš Pluháček
jednatel klubu HC ZUBR Přerov