VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

V Přerově se připravovala reprezentace U18, čeká ji Mistrovství světa na Slovensku

V Přerově se připravovala reprezentace U18, čeká ji Mistrovství světa na Slovensku
P ř e r o v – Do přerovské MEO Arény se čím dál častěji dostávají akce reprezentačních výběrů. Nejen ty zápasové, ale také tréninkové. Od pondělí až do čtvrtka na Hané absolvovala svůj kemp kategorie U18, kterou již zanedlouho čeká světový šampionát na Slovensku.
Hlavním koučem reprezentační osmnáctky je bývalý vynikající útočník Václav Varaďa. Proč si pro jednu z fází přípravy zvolil právě Přerov?

“Víme, že v Přerově je velmi dobré zázemí, proto jsme si ho pro náš kemp vybrali. Nechtěli jsme stále být na jednom místě, naopak bylo naší snahou vnést do přípravy oživení. Navíc se tím přibližujeme do Třince, kde budeme mít finální část přípravy před začátkem Mistrovství světa,“ řekl Varaďa, který se svými asistenty Patrikem Augustou a Petrem Studničkou vedl předchozí kempy ve Slaném a v Hradci Králové.

Do světového šampionátu U18 v Popradě a Spišské Nové Vsi zbývají jen dva týdny. Hráči tak měli dosti nabitý program. “Dvakrát denně jsme trénovali na ledě a doplnili jsme to ještě přípravou na suchu. Někteří kluci vypadli ze soutěží až teď, ale jiným skončila sezóna v klubech už dříve, proto nebyli ve velkém tréninkovém nebo zápasovém zatížení. Bylo to tak trošku obtížnější, ale závěrečný turnaj se už blíží, proto všechno ladíme tak, abychom byli co nejlépe připraveni,“ zmínil Varaďa.

Prozatím ještě neměl mužstvo kompletní. Aktuální složení týmu nabídlo fanouškům Zubrů i dvě známá jména, obě ze Zlína. Brankář Daniel Huf kryl záda Luboši Horčičkovi a odchytal část utkání 34. kola WSM ligy na ledě Motoru a útočník Jan Václavek oblékl přerovský trikot v Jihlavě.

Vedení reprezentačního mužstva U18 navíc připravilo pro profi trenéry mládeže HC ZUBR Přerov také krátký seminář, který vedl manažer osmnáctky a asistent trenéra Petr Studnička, jenž je zároveň trenérem Českého svazu ledního hokeje a metodikem mládeže.