VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Turnaj ZUBR Cup napíše v srpnu druhý ročník. Přijede Zlín, Znojmo a Slavia Praha!

Turnaj ZUBR Cup napíše v srpnu druhý ročník. Přijede Zlín, Znojmo a Slavia Praha!
P ř e r o v – Hokejoví fanoušci sice teď mohou sledovat zápasy Mistrovství světa, na utkání Zubrů si ale ještě budou muset počkat. Ta se ohlásí znovu až se začátkem srpna, v němž na Přerovany čeká kolotoč přípravných duelů. Opět i s turnajem ZUBR Cup, který se navíc dočká větší prestiže. Od 15. do 17. srpna bude servírovat velmi zajímavou konfrontaci Tipsport Extraligy (PSG Zlín), mezinárodní EBEL ligy (Orli Znojmo) a WSM ligy (HC Slavia Praha).
Pořadatelem srpnového turnaje je Pivovar ZUBR, generální partner přerovského klubu. Po velmi úspěšném prvním ročníku, ve kterém Zubři zdolali Krakow i Prostějov a stali se vítězem, se fanoušci mohou těšit na další. "Jsem moc rád, že se nám podařilo přivést do Přerova tak silné týmy. A věřím, že i když se bude jednat o přípravné zápasy, tak si spousta našich fanoušků najde cestu na zimní stadion a uvidí kvalitní hokej," řekl k turnaji Ing. Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru ZUBR a jednatel klubu.

PSG Zlín

S extraligovým Zlínem vedou Zubři už několik let spolupráci, utkání bude navíc hodně atraktivní pro fanoušky. V uplynulé sezoně mělo mužstvo okolo trenérů Roberta Svobody a Martina Hamrlíka blízko k předkolu play-off, ale nakonec Berani museli přijmout jen zápasy v play-out, na které se do Zlína přesunuli i Zubři. Jmenovitě Lukáš Chmelíř, Jakub Ferenc, Lubomír Kovařík a Matouš Kratochvíl. Už v základní části navíc dres PSG oblékali Michal Popelka a Jiří Goiš.

Ve Zlíně chtějí pro novou sezonu dát větší šance vlastním hráčům. Na aktuální soupisce proto je například brankář Libor Kašík, obránci Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta či Tomáš Žižka. V útočné fázi pak Ondřej Veselý, Pavel Kubiš nebo Antonín Honejsek. Pikantní nádech bude mít utkání pro přerovského odchovance Davida Šťastného, který již platí za stabilní článek zlínské sestavy. Sázet se má i na dravé mládí, to zastupují Jiří Karafiát, Jan Václavek či Štěpán Fryšara.

PSG Zlín se už ale musel vyrovnat i s odchody hráčů. Obránce Miroslav Blaťák kvůli zranění ukončil kariéru, útočník Petr Holík zamířil do Čerepovce a nejistá situace je okolo lotyšského střelce Robertse Bukartse.

Orli Znojmo

Do roku 2011 hráli v českých soutěžích, teď už se ovšem připravují na svoji sedmou sezonu v mezinárodní Erste Bank Eishockey Lize (EBEL). Její uplynulý ročník nemohou Orli ze Znojma označit jako úspěšný. Po předchozím zisku stříbra totiž nepřešli ve čtvrtfinále play-off přes Klagenfurt, který je vyřadil hladce 4:0 na zápasy. I proto došlo v kádru Orlů k mnoha změnám. Dvanáct hráčů z klubu odešlo, ale hlavní kouč Roman Šimíček už má v mužstvu nové tváře.

Mezi novice se zařadili mladí útočnici Radim Matuš, Erik Němec, Adam Raška, Marek Račuk a Tomáš Guman. Také do obrany hlásí příchod mladíci - Jan Pohl, Tomáš Hanousek, Josef Zajíc a Rostislav Šnajnar, který poslední dvě sezony odehrál v Přerově. Výjimku tvoří pouze velezkušený zadák Pavel Skrbek. Jedničkou v brance bude i nadále Marek Schwarz a v týmu pokračují velmi produktivní útočníci David Bartoš a Colton Yellow Horn.

HC Slavia Praha

Pražská Slavia patří neustále k TOP klubům WSM ligy. Nic na tom nezměnilo ani loňské zemětřesení v týmu, který kvůli ekonomickým úsporám prošel výraznými změnami. Sešívaní se udrželi v horních patrech tabulky a prošli přes Třebíč do semifinále play-off, kde jim stopku vystavil budějovický Motor. Pražany, kteří i v nové sezoně 2017/18 chtějí hrát jednu z hlavních rolí v soutěži a pokukují po návratu mezi elitu, dál povede trenérská dvojice Milan Razým, Jan Srdínko.

V týmu i nadále pokračují gólmani Dominik Frodl s Patrikem Polívkou, obranné řady budou mít stálici v podobě veterána Pavla Kolaříka a dres Sešívaných obléknou produktivní útočníci David Šafránek či Zdeněk Kubica. Slavia už navíc ohlásila první posily – hradecké forvardy Lukáše Nedvídka a Ondřeje Koptu. Oba v uplynulé sezoně působili střídavě v Mountfieldu a v Litoměřicích.

Kompletní rozlosování turnaje ZUBR Cup přineseme v dalších dnech, kdy bude znám již potvrzený program všech přípravných zápasů.