VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Starší žáci Zubrů ovládli Žákovskou ligu a budou bojovat na Mistrovství republiky!

Starší žáci Zubrů ovládli Žákovskou ligu a budou bojovat na Mistrovství republiky!
P ř e r o v – Dvaadvacet výher a jen šest porážek, to je bilance starších žáků ročníku 2003, kteří se díky nedělnímu skalpu Havlíčkova Brodu stali vítězem Žákovské ligy. V konečné tabulce předčili jihlavskou Duklu, Zlín i Kometu Brno, proto jejich sezóna vyvrcholí na Mistrovství republiky v Hradci Králové!
Cesta žákovskou ligou čítala celkem osmadvacet zápasů. Přerov se od začátku držel v popředí tabulky, i když tomu srpen nenasvědčoval. “Sezónu jsme začali dobrou přípravou, ve které však naše výsledky nebyly optimální. Soutěží jsme ale prošli z velké části vítězně a udělali tak přerovskému mládežnickému hokeji velký úspěch,“ řekl hlavní trenér Pavel Neuman.

V půli listopadu Zubři začali táhnout dlouhou vítěznou šňůru, která čítala jedenáct zápasů, v nichž soupeřům nepustili ani bod. Jednoznačné výsledky ale Přerov zapisoval jen s beznadějně poslední Třebíčí. Ve zbylých duelech cesta k bodům nebyla snadná. “Odehráli jsme spoustu těžkých zápasů a řada výher byla z naší strany vybojovaných. V našem týmu jsme měli výrazné osobnosti, sice kvalitou kádru jsme nejlepší nebyli, ale měli jsme mužstvo, které chtělo bojovat a dávalo do zápasů nasazení i obětavost,“ ocenil Neuman.

Ze zápletky v poslední kolech nakonec vyšli Zubři nejlépe a dotírající Jihlavu i Zlín nechali za sebou. Vloni se Přerované zúčastnili Mistrovství republiky díky jeho pořadatelství, tentokrát si účast na něm vybojovali. Letošní pořadatelem závěrečného podniku sezóny je Hradec Králové.

“Snažíme se po sportovní stránce každý zápas vyhrát a jít do něj na sto procent. Chtěli bychom v Hradci naše soupeře co nejvíce potrápit. Pokud se nám podaří v některém ze zápasů uspět, tak to bude skvělé,“ dodal Pavel Neuman.

Finálový turnaj v hradecké Fortuna Aréně zahájí Zubři ve středu 22. března zápasem s pražskou Spartou. Ve čtvrtek budou jejich soupeřem Vítkovice, v pátek domácí Mountfield, v sobotu Plzeň a na závěr v neděli pak Chomutov.

Výsledky starších žáků HC ZUBR Přerov v Žákovské lize