Sobota přinese páté kolo, Zubři doma změří síly s předposlední Třebíčí

P ř e r o v – Program WSM ligy nabídl ve středu další várku zápasů, v níž Zubři vyválčili plný počet bodů na ledě Vsetína. První liga nyní stojí před branami pátého kola a s ním se její dění po týdnu vrací zpět na přerovské kluziště. Do MEO Arény zavítá Horácká Slavia Třebíč, která sezonu nezahájila vůbec podle svých představ a naopak se krčí na třinácté pozici. Pátá bitva Zubrů začíná v 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
sobota 23.9. 17:00
MEO Arena Přerov

Čtyři zápasy, devět bodů. Velmi kladnou bilancí se nyní mohou pyšnit Zubři, kteří v ligové tabulce aktuálně drží třetí pozici. Po domácí prohře s Frýdkem-Místkem situaci napravili a do seznamu poražených soupeřů k Prostějovu a Kadani připsali i vsetínské Valachy. Těm během dvou třetin nedovolili skórovat, naopak sami drželi vedení 3:0 ještě pár minut před koncem. Do statistik se kromě Dvořáka, Paly a Šimona Kratochvíla zapsal v 56. minutě vsetínský Janáček a pro Přerov vítězný výsledek pouze upravil.

To Horácká Slavia se nachází na úplně opačném pólu tabulky. Sezonu zahájila dvěma zápasy na svém ledě. Benátky jí v prvním kole uštědřily lekci z produktivity a odvezly si plný počet bodů (1:3), aby to poté ještě důrazněji provedlo i Ústí nad Labem (3:6). Na výjezdu do Karlových Varů by pak Bílé hvězdy hledaly pozitiva jen těžko. Po třech kolech bylo na Vysočině 0 bodů při skóre 5:14.

Týmu pod taktovkou Martina Sobotky a Jaroslava Barvíře se konečně zadařilo až v domácím klání s kladenskými Rytíři. Jednalo se však o pořádné drama. Skóre bylo sice po 40 minutách nerozhodné 1:1, ale v čase 59:28 se zdálo, že Vodný vystřelil pro Třebíč první tři body. Rytířům však ke srovnání stačilo pouhých 13 sekund a utkání tak zamířilo do prodloužení. V něm pak o dvoubodovém vítězství Třebíčských rozhodl matador Erat.

Právě Roman Erat je vnímán jako největší osobnost současného hokeje v Třebíči. Zároveň stojí na čele produktivity Horáků. Již tradičně dělá zkušenému forvardovi v prvním útoku společníka jeho věkový vrstevník a taktéž ostřílený mazák David Dolníček (0+4) a nově Luboš Horký (4+1), brněnský junior, jenž má na kontě již čtyři branky. Důležitou roli v ofenzívě bude přebírat i Tomáš Havránek (1+1) a nová posila Michal Vodný (1+0).

V obranných řadách Horáků nastupuje kupříkladu Lukáš Vágner (1+0), jenž v posledních dvou sezonách bojoval primárně za barvy Přerova, nebo osmnáctiletý Dalimil Mikyska (0+1). Dále pak o rok mladší Filip Král a za měsíc dvacetiletý Lukáš Spurný.

Třebíč sází na mladé, ostatně věkový průměr mužstva se pohybuje kolem 22 let a kromě Erata s Dolníčkem je přes třicet let už jen Tomáši Kalábovi, který kulatiny oslavil právě letos. Poslední roky byl k vidění v Jihlavě, odkud se do svého mateřského klubu vrátil před letošní sezonou.

V brance Třebíčských bude opět k vidění Pavel Jekel, jenž zatím nastoupil ve dvou duelech. V jednom se pak dostalo prostoru Karlu Vejmelkovi, stejně jako Lukáši Dostálovi. Všichni tři náleží brněnské Kometě.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Novotný, Valenta, Malina, Horák, Pala, Běhal – Procházka, Pšurný, Fořt – Plášek, Sýkora, Koblar – Šlahař, Berger, Dvořák – Goiš, Š. Kratochvíl, Navrátil

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Půža, L. Vágner, D. Mikyska, F. Král, Hort, Čejka – Horký, Dolníček, Erat – Vodný, T. Havránek, Wasserbauer Jan – Kristl, R. Zohorna, Malec – Kratochvíl, Tadeáš Král, Kusko

Online a živý přenos

Online přenos z utkání HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč můžete sledovat na serveru onlajny.com. Zpoplatněný živý přenos bude k dispozici na tomto odkaze