VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Slovinský šikula se stal posilou. Gregor Koblar bude za Přerov hrát ve WSM lize

Slovinský šikula se stal posilou. Gregor Koblar bude za Přerov hrát ve WSM lize
P ř e r o v – Zajímavá akvizice si vysloužila místo v týmu přerovských Zubrů. Slovinský útočník Gregor Koblar svými výkony v přípravě zaujal natolik, že se bude za Hanáky bít minimálně i v průběhu nadcházejícího ročníku první ligy.

Koblara tak čekají souboje s bratrancem Maticem Podlipnikem. Ten má s druhou nejvyšší tuzemskou soutěží daleko větší zkušenosti. V minulosti oblékal dres Jihlavy a Třebíče, teď bude nastupovat za Karlovy Vary.

S Podlipnikem přitom Gregor Koblar v loňské sezoně nastupoval za francouzský Lyon. Oba hráči jsou odchovanci Jesenice. Zatímco však pětadvacetiletý Matic Podlipnik hraje v obraně, o necelý rok mladší Koblar si plní povinnosti především v útoku.

V přípravě za Zubry to zvládal na výbornou. Také proto si u nich vysloužil smlouvu a flek v mužstvu pro soutěžní zápasy. „Neměl jsem žádné nabídky. Tak jsem zavolal svému dobrému kamarádovi a ten se zase ozval svému známému z České republiky. Právě on mi tady zařídil zkoušku, na kterou mě do své přípravy vzal Přerov,“ vysvětluje Gregor Koblar, jak se na Hanou vůbec dostal.

V deseti přátelských utkáních, které za žlutomodré odehrál, vstřelil tři branky a na další čtyři nahrál. „Hned v prvním zápase jsem se cítil celkem fajn. Jsem nadšený, že mohu hrát za Přerov. Doufám, že budu pro mužstvo platným hráčem a pomohu mu vyhrát co nejvíce soutěžních zápasů,“ hlásí forvard, který si za celek z hlavního města Slovinska, Olympii Lublaň, připsal téměř 150 startů v mezinárodní Erste Bank Eishockey Lize.

Pochlubit se může také zápasy za seniorskou reprezentaci, jíž v roce 2016 pomohl zpět do elitní skupiny mistrovství světa. V Přerově si Koblar pochvaluje velmi dobrou partu. „V kabině panuje parádní atmosféra. Myslím si, že máme kvalitní a silný tým,“ domnívá se letní zubří posila.

Většinu času momentálně tráví na přerovském zimním stadionu nebo na hotelu. „Zatím neumím moc obstojně česky, takže jsem ještě pořádně nepoznal město a jeho krásy,“ přiznal Gregor Koblar.