VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Škoda, že nemáme alespoň jednu výhru. Oba zápasy byly odmakané, řekl Jakub Ferenc

Škoda, že nemáme alespoň jednu výhru. Oba zápasy byly odmakané, řekl Jakub Ferenc
Č. B u d ě j o v i c e – Žádné vysoké vítězství sebevědomého favorita na postup. Také druhý mač sice pro sebe urval budějovický Motor, ale znovu se na výhru pořádně nadřel. Bojovní a obětaví Zubři opět svoji kůži nedali lacino a ukázali, že chtějí hrát co nejdéle. I přes dobré výkony je ale stav čtvrtfinále 2:0 pro soupeře z jihu Čech. Za druhým zápasem se ohlédl autor přesilovkové trefy, obránce Jakub Ferenc.
Na náročnou cestu za vyrovnáním čtvrtfinále vykročili Zubři úspěšně, avšak tentokrát nevedli dlouho. Náskok byl bleskově pryč. “V úvodu se to utkání od toho včerejšího dost lišilo. Budějovice nebyly před prvním zápasem rozehrané, deset dní měly pauzu, čehož jsme využili. Možná to naše vedení 3:0 bylo na škodu, protože jsme pak přestali hrát. Dnes už to byly Budějovice, jak je známe. Byly nachystané, že na nás vletí. Šlo vidět, že už jsou zpátky v tempu,“ srovnal oba duely zadák Jakub Ferenc.

Žádné velké změny ve hře se nekonaly. Přerov i ve druhém utkání vsadil na maximální bojovnost a obětavost. Motor znovu porážce unikl jen o vlásek. “Chtěli jsme nastoupit do zápasu úplně stejně. Nemáme se čeho bát. Každý nám opakuje, že máme už splněno, když jsme vyřadili Prostějov a dostali se do play-off. Je to škoda, že odsud nemáme alespoň jednu výhru. Oba zápasy totiž byly z naší strany odmakané. Nedá se nic dělat, musíme teď bojovat doma,“ litoval Ferenc dvou těsných porážek.

V neděli 10, v pondělí 11. Počet vyloučení znovu dosáhl dvouciferného čísla. Když se Zubři chtěli nadechnout, museli pykat na trestné. “V neděli to bylo stejné. Vyloučených máme zbytečně moc. Jen v první třetině jsme dnes hráli snad osm minut v oslabení. To síly nepřidává, ale naopak ubírá. Když jsme mohli jít do tlaku, tak tam byl faul,“ přiznal Ferenc.

Těsně před koncem druhé části snížil skóre na 3:2 v přesilovce pět na tři. Na povedenou ránu už však nikdo další nenavázal. “Podle mě byli hráči Budějovic špatně postavení na buly. Vznikla tam obrovská díra, takže mi to Karel Plášek rychle přiklepl a já jsem vystřelil na bránu,“ popsal Ferenc povedenou ránu.

V případě urostlého beka s číslem 89 přinesl jihočeský trip i příhodu mimo hlavní dění. Během prvního duelu se puk dostal na přerovskou střídačku, odkud ho Jakub Ferenc podal malému fanouškovi Motoru. “Občas ten puk vezmu i u nás v Přerově a hodím ho nějakému malému klukovi. Nebo tomu, kdo se zrovna směje. Hrajeme to pro lidi, takže jestli byl klučina rád, tak o to více mě to těší,“ usmíval se Ferenc.

Při rozbruslení před pondělním mačem zase na budějovického fanouška namířil úsměvnou grimasu. “Já se rád bavím úplně se všemi. S brankářem, s rozhodčími. Když nikdo není okolo, tak si občas povídám i sám pro sebe. Asi mě to uklidňuje. Malé dítě po mě nekřičí sprosté nadávky, tak nevím, proč bych ho nemohl na rozbruslení rozesmát.“

Na závěr zpátky k čtvrtfinálovému střetu. Ten se pro Zubry po dvou zápasech nevyvíjí příznivě. Co mohou nabídnout domácí duely v MEO Aréně? “Doma musíme mít ještě větší důraz. Jak už jsem řekl, nemáme se čeho bát. Jsou to stejní hráči, jako my. Odvedli jsme tady dobrou práci, akorát si domů bohužel vezeme dvě těsné porážky. Těšíme se na domácí kulisu. Budeme makat ještě více, než tady a půjdeme si pro vítězství,“ dodal odhodlaně Jakub Ferenc.