VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Radomír Pala: Pořád mi to létalo všude možně, jen ne do brány. Jsem rád za ty góly

Radomír Pala: Pořád mi to létalo všude možně, jen ne do brány. Jsem rád za ty góly
P r o s t ě j o v – Poslední hanácká derby byla úspěšná pro Přerov, a tak druhá strana barikády toužila nejen po odplatě, ale hlavně po rázném vykročení za postupem. Jenže první krůček v sérii udělal tým Zubrů. I přesto, že se mu až do půle zápasu vůbec nedařilo. Pak ale přišel skvělý obrat, který řídil bek Radomír Pala s útočníkem Karlem Pláškem. Stálice v přerovské obraně zapsala první letošní góly!
Začátek duelu tentokrát nepařil mezi podařené pasáže. Oproti nedávnému střetu v Prostějově se Zubři dostali do potíží. “Soupeř využil hned první přesilovku. Dobře si to nahráli po modré a já jsem možná brankáři trochu zavazel ve výhledu. Byla tam skrumáž, přes kterou puk nějak proletěl. V Prostějově je obzvlášť nepříjemné, když hned od začátku prohráváte,“ popisoval rozlet Jestřábů bek Radomír Pala.

Náskok dravců poté zesílil, ale půle zápasu krásně ukázala, jak v hokeji stačí málo a vývoj může nabrat úplně jiný směr. “Za stavu 2:0 jsme si řekli, že už nemáme co ztratit a musíme zvýšit důraz směrem do brány. Ve spoustě zápasů se k nám puky neodrážely, ale teď jsme dali ze tří střel tři góly. Je potřeba to prostě všechno pálit na bránu a pak tam určitě něco spadne,“ řekl Pala k parádnímu zvratu.

Obrat z 2:0 na 2:3 tým Zubrů vměstnal do 132 vteřin! Dvakrát se prosadil přímo hráč s dvaadvacítkou na dresu. Byly to jeho první dvě trefy v letošní sezóně a přišly v pravou chvíli. “Pořád se mi to odráželo pryč nebo puky létaly všude možně po tribunách. Jen ne do brány. Jsem rád, že mi tam teď už spadly ty dva góly,“ oddechla si přerovská stálice.

“U prvního gólu jsme zaváželi puk v přesilovce. Pšurka (Roman Pšurný) jel kolem mantinelu a krásně mi to poslal mezi kruhy, tak jsem zkusil vystřelit a se štěstím se puk zakutálel za záda brankáře. Před druhým gólem jsme nedali do prázdné, ale při skrumáži se to odrazilo na moji hůl. Puk stál, takže jsem do něj plácl a prošel do brány,“ líčil Pala gólové údery.

Najednou byl Přerov nahoře a Prostějov v těžkém útlumu. “Když vedete 2:0 a během dvou minut vám tam napadají tři góly, tak to s vámi určitě zacloumá. Soupeř byl opařený, vzal si time-out a zkoušel to zase nastartovat, ale nešlo to. My jsme toho využili a navíc se nám podařilo odskočit.“

Na trnité cestě do čtvrtfinále play-off tak jsou Zubři o krok vpředu. Co může nabídnout druhá bitva v jestřábím hnízdě? “My vedeme a na řadě je soupeř. Hlavně musíme lépe začít, protože jsme v úvodu vůbec nehráli dobře. Jako bychom se báli něco udělat. Musíme zkrátka odvést co nejlepší výkon a pokusit se udělat druhou výhru, aby byl Prostějov pod ještě větším tlakem,“ dodal Radomír Pala k pátečnímu pokračování.