VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Pavel Hanák: Nechceme dělat velké změny, naším cílem je opět zachovat kostru týmu

Pavel Hanák: Nechceme dělat velké změny, naším cílem je opět zachovat kostru týmu
P ř e r o v – Ani v měsíci dubnu čas nesleví se svého vysokého tempa. Co nevidět se tak o slovo přihlásí pátý měsíc v roce a s ním se znovu naplno rozjede letní příprava na novou sezónu. Management Zubrů proto má v těchto dnech spoustu práce, aby vše bylo stoprocentně zajištěno. Aktuální dění směrem k nadcházející sezóně 2017/2018 popsal v rozhovoru Pavel Hanák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov.
Pavle, uplynulá sezóna byla hodně náročná. Měl jste vůbec čas si před startem příprav na tu další alespoň trochu oddechnout?
Upřímně řečeno, na nějaký odpočinek skoro vůbec nebyl čas. Hned po posledním zápasu ve čtvrtfinále play-off s Motorem jsme totiž začali řešit otázku příští sezóny. Do toho všeho se mi narodil syn, takže jsme to jen trochu oslavili. Jinak na oddech nebyl prostor. Intenzivně už pracujeme jak na hráčském kádru, tak i na dalších věcech, například na otázce složení realizačního týmu, na přípravném období na další sezónu, na úpravách hráčského zázemí, a tak dále.

Jak to v současné době s hráčským kádrem vypadá? Zatím bylo potvrzeno jen pokračování útočníka Karla Pláška.
Jistotou je teď jen Karel Plášek, ale s řadou dalších hráčů už jsme na podmínkách domluvení a postupně budeme zveřejňovat jejich jména. Chceme samozřejmě znovu zachovat kostru týmu z loňského roku a zároveň dávat šanci přerovským hráčům. Proto pracujeme na tom, aby se vrátili někteří naši další odchovanci z jiných klubů. Jde především o mladé hráče, kteří by se měli postupně zapracovávat v našem A-týmu. Se Zlínem se nám podařilo domluvit hráčská práva na Jirku Goiše, který se tak stal přerovským kmenovým hráčem. Velké změny dělat nechceme. Na smlouvách s hráči teď neustále pracujeme a nevylučujeme ani nějakou výraznější posilu. Všechno je v jednání. Budu upřímný, je to hlavně otázka peněz a jde nám samozřejmě také o charakter daných hráčů.

Je někdo, koho už dál v přerovském dresu neuvidíme? Mezi fanoušky se například hovoří o návratu útočníka Marka Sikory do mateřského Havířova.
Dál už v Přerově nebude působit Jan Zahradníček s Lukou Petelinem, kteří nám pomáhali na konci sezóny a stejně tak u nás nebude jeden z trojice gólmanů. Odchod útočníka Marka Sikory už teď mohu potvrdit. Je to věc, která nás mrzí, protože Marek tady byl hodně oblíbený. Nejen mezi fanoušky, ale i v kabině a u všech lidí kolem hokeje. Já si ho jako člověka velmi vážím a za to, co pro MEO během dvou sezón udělal, mu patří velký dík. Nebyla to v tomto případě otázka peněz. Předložili jsme mu velmi dobrou nabídku, ale rozhodl se z rodinných důvodů vrátit domů do Havířova. Nechtěli jsme mu v jeho rozhodnutí nijak bránit, stejně jako loni například Petru Hořavovi.

V závěru sezóny si někteří hráči vyzkoušeli, jak chutná extraliga a za Zlín odehráli zápasy v play-out. Máte zprávy, jestli o ně bude od Zlína dál zájem?
V první řadě jsme rádi, že si kluci mohli extraligu zahrát. I když to byly jen zápasy v play-out, tak jim to určitě do budoucna pomůže. Jsme se Zlínem předběžně domluvení, že by si v létě za PSG nějaký zápas odehráli. Na oplátku my si vyzkoušíme nějaké kluky ze Zlína. Kdo to bude nebo kolik zápasů odehrají, to je teď ještě předčasné řešit.

Současný duben uběhne velice rychle a znovu se rozjede kolotoč letní přípravy. Už máte jasno, kdy tréninky začnou?
Všechny termíny už máme stanovené. Letní příprava se rozběhne v úterý 2. května a bude probíhat podobně, jako v loňském roce. Povede ji z velké části náš kondiční kouč Tomáš Tomiga a na celý její průběh dohlédnou trenéři Kamil Přecechtěl s Petrem Dočkalem. První část přípravy poběží klasicky až do konce června. Po krátké dovolené se pak kluci sejdou zhruba v půli července a v pondělí 24. července bychom měli vyjet na led.

Kondiční trenér Tomáš Tomiga povede letní přípravu A-týmu Zubrů už třetím rokem, takže jste s ním spokojeni?
Spolupráce s Tomášem Tomigou se osvědčila, takže ani chvíli jsme neuvažovali o tom, že by se něco měnilo. V trénování se pohybuje spoustu let a všechno má skvěle připravené. Teď bude na něm a na trenérech, aby si společně sedli a nachystali plán letní přípravy koncepčně. Všichni dobře víme, že kvalitní příprava je základem úspěchu. Chceme být na sezónu co nejlépe nachystaní.

Vloni letní přípravu zpestřil například turnaj v malé kopané v Radvanicích, na kterém hráli hokejisté, fanoušci i partneři klubu. Plánujete něco podobné také letos?
Samozřejmě je naším cílem mít letní přípravu zase hodně pestrou. V Přerově se hokej dělá pro fanoušky, takže chceme s nimi dál být co nejvíce v kontaktu a připravovat pro ně různé akce. Ty se domlouvají a již teď mohu potvrdit, že fotbal v Radvanicích se uskuteční v sobotu 17. června. Mělo by se znovu jednat o výbornou akci s celodenním programem. Tímto bych chtěl na ni všechny fanoušky pozvat.

Máte už naplánovány nějaké přípravné zápasy? Vloni se Přerov pustil i do pořádání turnaje ZUBR Cup, který sklidil velmi pozitivní ohlasy.
Turnaj ZUBR Cup je jednou z věcí, na které pracujeme dlouhodoběji. Pro fanoušky mám výbornou zprávu, že se nám ho pro letošní rok podařilo posunout na ještě vyšší úroveň. Letos bude třídenní. Mezi účastníky bude zástupce EBEL ligy ze Znojma, z extraligy to bude Zlín, tým ze špičky WSM ligy Slavia Praha a samozřejmě naši Zubři. Podrobnější informace přineseme po doladění všech detailů. Celkový počet přípravných zápasů bude zhruba devět až deset. S některými soupeři už jsme předběžně dohodnuti.

Zmínil jste WSM ligu, proto se nemůžu nezeptat, co říkáte na její výrazné změny. Jak je vnímáte?
Upřímně řeknu, že ty změny nevnímám moc pozitivně. Uvidíme, co ta nová sezóna přinese a jak se k tomu kluby postaví. Podle mého názoru se trošku zapomnělo na to, že se hokej hraje pro fanoušky a hlavně tady u nás na Moravě jejich chodí na zápasy spousta. Změny jsou spíš dobré pro farmy, jako je třeba Kadaň nebo Benátky, které si mohou vychovávat mladé hráče a z WSM ligy nespadnou. Nikdo jim to samozřejmě nebere, od toho farmy jsou, ale pro kluby, kde pravidelně na zápasy chodí vysoké návštěvy, to prostě není šťastné řešení. Každopádně doufám, že na úroveň ligy to nebude mít velký vliv a kluby jako Kladno, Slavia a popřípadě derby s moravskými mužstvy budou opět na vysoké úrovni. Také obě probíhající baráže nám přinesou atraktivní soupeře. Z druhé ligy to může být Vsetín, což by bylo pro fanoušky skvělé a z extraligy to mohou být Pardubice nebo Karlovy Vary. Uvidíme, jak vše dopadne.

A co snížený počet hráčů v zápasech? Podle nových regulí může na začátku soutěže nastoupit jen osmnáct hráčů v poli a dva brankáři.
Dáme do zápasu osmnáct hráčů a kde vezmeme ty další, když nás potká například obrovská marodka, jako v uplynulé sezóně? My nejsme farmou a nemůžeme si odjinud vytáhnout třeba deset hráčů. Jestli třeba budeme muset mít podepsaných pět hráčů navíc, kteří budou převážně jen sedět na tribuně. Opravdu teď nevím, co nám tyto změny mají přinést. Mladí hráči by se měli učit od takových jmen, jako jsou například Ton, Burger, Novák, Čachotský nebo Plášek se Sýkorou a vybojovat si místo v konkurenčním prostředí svou výkonností a pílí. Není úplně šťastné řešení jim uměle vytvářet místa. My jim samozřejmě šanci chceme dávat a dáváme i tak.