VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Nový ročník WSM ligy začne v sobotu 9. září, na úvod Zubry čeká hanácké derby!

Nový ročník WSM ligy začne v sobotu 9. září, na úvod Zubry čeká hanácké derby!
P ř e r o v – Naplno sice teď ještě stále běží náročná letní příprava, mezi fanoušky už se ale čile hovoří o dalším ročníku WSM ligy. Zástupci klubů se v úterý sešli v pražském sídle ČSLH, kde soutěž rozlosovali. Ostrý start bude druhá nejvyšší tuzemská soutěž mít v sobotu 9. září a čeká ji několik změn.
Český svaz ledního hokeje už v březnu informoval o změnách v herním systému WSM ligy, která je od sezóny 2017/2018 nesestupová a během tří let ji vždy rozšíří vítěz druhé ligy.

Došlo také k úpravě nasazování hráčů v zápasech, do 10. prosince včetně může do utkání nastoupit maximálně 20 hráčů (2 brankáři, 18 hráčů do pole, z toho maximálně 17 hráčů může být ve věku 20 let a starší). Od 11. prosince pak maximálně 21 hráčů (2 brankáři, 19 hráčů do pole, z toho maximálně 18 hráčů může být ve věku 20 let a starší).

Na úterním aktivu prvoligových klubů v Praze pak došlo k oznámení dalších změn:
  • Bylo zrušeno předkolo play-off
  • Bylo zrušeno play-out
  • Do play-off postoupí osm nejlepších týmů. Pro týmy na 9. - 12. místě po základní části skončí sezóna
  • Všechny zápasy WSM ligy budou řídit čtyři rozhodčí (dva hlavní, dva čároví)
  • Během listopadové a prosincové reprezentační přestávky bude mít soutěž volno
  • Vyváženější poměr domácích sobot a střed (Přerov bude hrát o sobotách 10 domácích zápasů)
  • Zavedení rozšířených statistik po vzoru Tipsport extraligy

Vyjádření klubu HC ZUBR Přerov ke změnám ve WSM lize

Klub HC ZUBR Přerov dlouhodobě nesouhlasí se změnami, které se udály v poslední době a týkají se modelu WSM ligy. Tato soutěž v posledních letech získávala na atraktivitě, jednak příchodem nových týmů s velkou fanouškovskou základnou (Přerov, Prostějov, Frýdek-Místek, nyní Vsetín) a jednak díky silným bývalým extraligovým týmům, které se chtějí vrátit do extraligy. Bohužel poslední kroky, například uzavření WSM ligy a zrušení předkola play-off k dalšímu zlepšení kvality a atraktivity soutěže rozhodně nevedou.

Uzavření WSM ligy rozhodně nepomůže mládežnickému hokeji. Například dle statistik na hokej.cz jsme v Přerově byli v minulé sezóně třetí nejúspěšnější ve využívání hráčů z juniorské kategorie ze všech týmů naší soutěže a nepotřebovali jsme k tomu její uzavření.

Hokej se přece v první řadě hraje pro lidi a vyvrcholení soutěže předkolem play-off a play-off samotným ke kvalitní soutěži patří a pomůže klubům jak po stránce sportovní, tak ekonomické. HC ZUBR Přerov podporoval rozšířené předkolo pro týmy na 5. - 12. místě. Bohužel tento návrh byl zejména bývalými extraligovými týmy anebo farmami extraligových týmů odmítnut. Tímto pro šest týmů skončí sezóna už 24. února 2018.

Naším cílem i přes tyto změny nadále zůstává play-off, kam se tedy budeme muset probojovat nejhůře osmým místem po základní části. Čeká nás těžká sezóna, která bude plná atraktivních duelů, mezi které se jednoznačně zařadí i derby se Vsetínem.

Ing. Tomáš Pluháček
jednatel klubu HC ZUBR Přerov

Rozpis zápasů A-týmu HC ZUBR Přerov v základní části WSM ligy


Boje o body zahájí Zubři hanáckým derby s Prostějovem. Hned v prvním kole tak MEO Aréna ožije pikantním soubojem, který bude reprízou loňského předkola play-off. Ve druhém kole přerovský tým zamíří do Kadaně, ve čtvrtém na led nováčka ze Vsetína a úvodní čtvrtinu základní části završí na kolbišti budějovického Motoru.

Základní část WSM ligy skončí dvaapadesátým kolem v sobotu 24. února 2018, play-off bude zahájeno v úterý 27. února 2018. Všechny série se budou hrát na čtyři vítězné zápasy.