VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Nová soupiska Zubrů se začíná odkrývat, přibyl na ni obránce Mikuláš Zbořil

Nová soupiska Zubrů se začíná odkrývat, přibyl na ni obránce Mikuláš Zbořil
P ř e r o v – Také letos se bude soupiska A-týmu Zubrů postupně zaplňovat a fanouškům se tak odkryjí jména všech hráčů, kteří obléknou modrožlutý dres v nadcházející sezóně 2017/2018. Pro další boje ve WSM lize byl prozatím potvrzen jen útočník Karel Plášek, ale nyní se k němu přidává i jeden z obránců. Místo v přerovských zadních řadách opět zaujme Mikuláš Zbořil.
Nováčkovská euforie vyprchala, uplynulá sezóna tak byla mnohem těžší. Zubři ji ale i přes povánoční nesnáze zvládli a nepřipustili pád do bojů o udržení. Prošli hanáckým předkolem a zopakovali účast ve čtvrtfinále. “Liga se pořád vyrovnává a navíc do ní přibyl Frýdek-Místek, který měl kvalitní tým, takže to nebylo vůbec jednoduché. Vždy je to o tom, jak je ta neúspěšná série dlouhá. My jsme se z ní pak, možná i s trochou štěstí, vyhrabali a dopadlo to pro nás dobře,“ vrátil se Zbořil do nedávné minulosti.

Po postupu do WSM ligy hrál o patro níže za Valašské Meziříčí a Techniku Brno. Do druhé ligy krátce nakoukl i letos v dresu Nového Jičína, ale drtivou část sezóny už strávil doma. Stal se stabilním členem zubřího kádru.

“Z mé osobní stránky byla uplynulá sezóna povedená. Jsem s ní spokojený. Nejdříve jsem byl jako by v pozici sedmého beka, ale pak přišla zranění některých kluků, včetně Kuby Grofa, takže jsem dostával mnohem více prostoru. Jak mi čas na ledě naskakoval, tak jsem se cítil čím dál lépe,“ pochvaloval si dvaadvacetiletý bek, který v lednu navíc reprezentoval na Zimní světové Univerziádě.

V devětačtyřiceti zápasech WSM ligy nasbíral osm asistencí. Při domácím derby s Jestřáby už slavil gól, ale jeho autora nakonec změnila Ferencova teč.

Jaké jsou plány do sezóny nové? “Mým cílem teď je se co nejlépe připravit, abych se mohl zase někam posunout. Když dostanu prostor na ledě, tak ho chci využít. Postoupil Vsetín, což je pro nás atraktivní, ale uvidíme, jaký dopad budou na ligu mít ty změny. Osobně si myslím, že nepovedou k lepšímu, takže se nechám překvapit, co nová sezóna přinese,“ dodal Mikuláš Zbořil.

"Mikuláš je naším odchovancem. Vloni dostal hodně prostoru a svými výkony si řekl o prodloužení smlouvy. Věříme, že jeho výkony budou mít i nadále stoupající tendenci. Na podmínkách jsme se bez problémů domluvili," řekl Pavel Hanák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov.