Na úvod ZUBR Cupu dvanáct gólů! Zubři ve velké přestřelce zdolali pražskou Slavii

P ř e r o v – Znovu po roce je tady přerovský turnaj ZUBR Cup, letos navíc se skvělým obsazením. Zubři se v jeho úvodu střetli s pražskou Slavií a v MEO Aréně servírovali gólové hody. Rozhodující pasáží byla druhá perioda ve které si modrožlutí vypracovali náskok, který už pak nepustili. Přerov si po výsledku 7:5 připsal do tabulky tři body. Dalším turnajovým soupeřem bude ve středu od 18:00 Znojmo.
ZUBR Cup, úterý 15.8.2017
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
7:5
(3:2, 3:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 10. Goiš (Adamík, Kovařík), 14. Dvořák (Chmelíř, Berger), 18. Navrátil (Š. Kratochvíl, Chmelíř), 29. Zbořil (Pala), 34. Gazda (Procházka, Šlahař), 37. M. Kratochvíl (Chmelíř, Běhal), 48. Dvořák – 9. Šmerha (Frodl, Barák), 17. Jankovský (Kubica), 44. Jankovský (Kubica), 50. Šafránek (Kadlec), 59. Jankovský (Kasík, Kubica). Rozhodčí: Mikula – Dočkal, Antl. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 893. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:5.
Klimeš – Novotný, Gazda, Malina, Adamík, Pala, Zbořil, Chmelíř, Běhal – Procházka, Pšurný, Šlahař – Goiš, Sýkora, Kovařík – Dvořák, Berger, Koblar – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil
Frodl (34. Polívka) – Drtina, Kasík, Barák, Novák, Kolařík, Růžička, Holý, Walter – Krejčík, Šafránek, Kadlec – Kopta, Nedvídek, Krliš – Jankovský, Kubica, Ondráček – Tejral, Furch, Šmerha

Lépe začali Zubři a od prvních vteřin zakládali kolem branky soupeře pomyslný oheň. Pak o sobě dali vědět i Pražané, když vybojovali přesilovou hru. Přerov sice dvě minuty přečkal, ale krátce nato chyboval Chmelíř jako poslední obránce, čehož využil Tomáš Šmerha. Zanedlouho ale domácí srovnali. Po buly pálil Adamík, jehož střelu ztečoval Jiří Goiš.

Slavia poté získala další početní výhodu, paradoxně ona však inkasovala. Pohotovost předvedl Filip Dvořák, který o kotouč obral za vlastní bránou chybujícího Frodla. Hosté měli napilno v následném oslabení, avšak už v 17. minutě srovnali z hole Václava Jankovského, který střílel po vyhraném vhazování. Na góly bohatou třetinu do minuty uzavřel přerovský Jakub Navrátil, který přetavil ve vedení práci celé čtvrté formace.

Do velmi slušného tempa se rozjelo i druhé dějství. Aktivně opět pracovala lajna kolem bratří Kratochvílů, v oslabení se pak předvedli jejich spoluhráči v čele s Klimešem. Před polovinou hrací doby Zubři navýšili vedení. Mezi střelce se zapsal Mikuláš Zbořil, jehož nepříliš prudká střela zapadla za Frodla po drobné teči.

Klimeš se vytáhl luxusním zákrokem proti Jankovskému a svižnou podívanou ještě zkrášlila perfektně sehraná ťuk - ťuk akce střelce Daniela Gazdy a kolegů Šlahaře s Procházkou. Frodla vystřídal Polívka a na Klimeše prchl Kadlec, kterého pohotově dobruslil a odzbrojil Adamík. Na stranu Slavie padl další trest a brankář Polívka tak neudržel čisté konto déle než tři minuty, když puk za něj doslova dovezl rozjetý Matouš Kratochvíl. Do šaten se tak šlo za stavu 6:2.

Poslední část otevřeli velkou šancí hosté, zmatku a prázdné brány ale nevyužil Tejral. Následující přesilovka v podání Slavie už však snížení znamenala. Zpoza brány Václavu Jankovskému asistoval Kubica. Hosté ožili a puk létal ze strany na stranu s nimi. V jednom z takových momentů se ale blýskl podruhé Filip Dvořák, který Polívku prostřelil z dosti ostrého úhlu – 7:3. Třetí přesilovka domácích udělala prostor pro změnu skóre, nicméně ze strany hostů. Kadlec v přečíslení přesunul na Davida Šafránka a ten vymetl horní roh Klimešovy kasy.

V závěru ještě zkompletoval hattrick Václav Jankovský, který ve středním pásmu nabral rychlost a z mezikruží překonal Klimeše, čímž stanovil konečné skóre na 7:5. V samostatných nájezdech byli úspěšní hráči pouze červenobílé barvy – konkrétně pak Jankovský, Krejčík a Šmerha.

Nejlepší hráči zápasu: Filip Dvořák (HC ZUBR Přerov) – Václav Jankovský (HC Slavia Praha).

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Jednalo se o útočné utkání, ve kterém si obě mužstva vytvořila řadu šancí. Vstoupili jsme do něj lépe, ovšem první příležitosti jsme nevyužili, zatímco soupeř z první vážnější možnosti trestal. Na rozdíl od minulého zápasu se nám povedla druhá třetina, v níž jsme Slavii přehrávali a dostali jsme ji pod tlak. Zúročili jsme to i gólově. Tam se podle mého názoru duel lámal. Ve třetí třetině soupeř znovu začal potvrzovat, že má kvalitní tým. Byl to zajímavý zápas až do konce. Myslím si, že se divákům musel líbit.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Se zápasem jsme nebyli vůbec spokojení. Možná až konec utkání byl trošku podle našich představ. Zjednodušili jsme hru, tlačili se do brány a vypracovali si nějaké střelecké příležitosti. Ale jinak tam byl špatný vstup do zápasu, hodně jsme ztráceli kotouče a byla tam spousta chyb.