VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Mladší dorost zvládl na závěr letního drilu náročnou pěší túru, starší si užil bowling

Mladší dorost zvládl na závěr letního drilu náročnou pěší túru, starší si užil bowling
P ř e r o v – Letní přípravu zakončili předposlední červnový den mladší dorostenci přerovských Zubrů. Extraligový celek se po vzoru pravých válečníků rozhodl dobýt kopec s mohutným hradem Helfštýnem. A za pomoci vlastních chodidel se mu to skutečně podařilo. Starší dorostenci měli o poznání snadnější program. Mezi sebou poměřili síly v bowlingu.

Zubří mladší dorostenci se nejprve dopravili vlakem do Lipníka nad Bečvou. Odtud už k svému prvnímu cíli v zrychleném tempu pokračovali po svých. „Chtěli jsme zakončit letní přípravu netypicky, proto jsme se rozhodli právě pro takovouto akci,“ vysvětlil jeden z trenérů mladých Přerovanů Jiří Sklenář.

Až do nitra středověkého hradu Helfštýna, jenž se může pochlubit jedním z nejdokonalejších opevnění na Moravě, se jeho svěřenci nakonec úspěšně dostali. Následoval návrat zpátky, přesněji na Základní školu Želatovská. Samozřejmě pěšky. „Z Helfštýna se jednalo doslova o cestu lesem nelesem, polem nepolem,“ přisvědčil Sklenář, že pro tým mladšího dorostu nešlo o žádnou pohodovou vycházku.

„Celý výšlap jsme navíc prokládali různými prvky. Kluky jsme rozdělili do několika skupin, které měly ztížené podmínky,“ zmínil Jiří Sklenář a jmenoval některé konkrétní neobvyklé situace, s nimiž se mladší dorostenci museli vypořádat. „Jednalo se například o simulaci zranění jednoho člena skupiny, kterého museli ostatní snést. Nebo měl někdo zavázané oči, takže byl úplně závislý na svých parťácích.“

Náročnost pěší túry Zubrů ještě podtrhl charakter trasy, po které putovali. Na neoznačených trasách, v polích a v lesích bylo zapotřebí, aby prokázali svůj orientační smysl. K tomu je ještě v závěru pořádně zkropil déšť. „Cílem bylo hráče dostat do nekomfortního prostředí, kde si sáhnou hluboko do svých rezerv. Zároveň jsme chtěli blíže poznat charakter hráčů pod tlakem, což se podle nás povedlo,“ pochvaloval si kouč Jiří Sklenář.

Letní přípravu má za sebou také starší dorost přerovských Zubrů. Výběr trenérů Aleše Verlíka, Davida Kudělky a Petra Školouda si její konec zpestřil turnajem v bowlingu v areálu sportovního centra Trumf.