Mladí Zubři se v závěru sezóny představili na spoustě turnajů, dařilo se jim skvěle

P ř e r o v – Závěr sezóny přerovská mládež i letos doplnila pořádnou porcí turnajů. Všechny kategorie Zubrů se tak rozjely po zimních stadionech, aby bojovaly o ty nejcennější trofeje. Přerovu se jako vždy dařilo a proti svým soupeřům si připsal celou řadu vítězství. V článku přinášíme kompletní výsledkový souhrn ze závěru března a prvních dubnových dnů.

Junioři: Silesia Bisset Cup (3. místo)

HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 2:7
Branky Zubrů: Horký 2, Budil 2, Zdráhal, Pecha, Tomaník

Polsko U20 – HC ZUBR Přerov 1:5
Branky Zubrů: Horký, Krul, Pernický, Tomaník, Pecha

Zubři obhájili na turnaji Silesia Bisset Cup loňské třetí místo.

Sestava Zubrů: Kašpárek, Kanyicska – Pernický, Skříček, Smolka, Budil, Murla, Palacký, Kotala – Skopal, Tomaník, Pecha, Zdráhal, Ministr, Horký, Galetka, Matuška, Solař, Krul, Indrák

Starší dorost: Miniturnaj v Šumperku (2. místo)

HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 15:1 (1:0, 7:0, 7:1)
Branky Zubrů: Komačka 3, Šimanský 2, Krzystek 2, Krul 2, Indrák, Tischer, Borot, Chytil, Štědrý, Kopeček

HC ZUBR Přerov – HK Mladí Draci Šumperk 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Branky Zubrů: Chytil, Krul

Mladší dorost: Turnaj v Havířově (3. místo)

HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 3:0 / 3:1 (nájezdy 0:1)
Branky Zubrů: Kolařík, Zielinsky, Zembol / Stromko, Tomajko, Jan Tichý

HC ZUBR Přerov – AZ Havířov 2:0 / 1:2 (nájezdy 2:0)
Branky Zubrů: Jan Tichý, Ondřej Tichý / Jan Tichý

HC ZUBR Přerov – HC Oceláři Třinec 1:3 / 1:1 (nájezdy 1:0)
Branky Zubrů: Ministr / Hanák

V turnaji sehrál každý s každým zápas na 2 x 25 minunt čistého času, přičemž každý poločas se počítal jako samostatné utkání. Nájezdy před každým zápasem byly rozhodujícím měřítkem pro závěrečné umístění v případě rovnosti bodů.

Mladší dorost: Miniturnaj v Šumperku (1. místo)

HC ZUBR Přerov – HK Mladí Draci Šumperk 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)
Branky Zubrů: Ministr 3, Kleniar, Raška, Kolařík, Fencl, Ryšavý

HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 11:1 (3:0, 6:1, 2:0)
Branky Zubrů: Kleniar 3, Ministr 2, Hanák 2, Fencl, Tarnoczy, Svozil, Ryšavý

Ročník 2004: Turnaj v Rožnově p/R (1. místo)

HC ZUBR Přerov – HK Nový Jičín 4:0
Branky Zubrů: Juřička, Šišák, Schneider, Hanák

HC ZUBR Přerov – HC Černí Vlci 7:7
Branky Zubrů: Holibka 4, Juřička 2, Hanák

Sestava Zubrů na turnaji: Němec – Opravil, Šišák, Válek, Skřeček, Tatýrek, Šejba, Holibka, Pečinka, Opravil, Schneider, Juřička, Hanák, Zdráhal, Plchot

Ročník 2005: Turnaj v Hodoníně (2. místo)

HC ZUBR Přerov – HC Tachov 4:1 / 7:2
Branky Zubrů: Frankovič, Schneider, Pospíšil, Nášel / Schneider 3, Frankovič 3, Grézl

HC ZUBR Přerov – HC Dukla Jihlava 2:2 / 1:1
Branky Zubrů: Galnor, Kuchta / Schneider

Vítězem turnaje se stala Jihlava, druhý Přerov měl stejný počet bodů, avšak horší brankový rozdíl.

Sestava Zubrů na turnaji: Vojtek, Brada – Tatýrek, Šejba, Svozil, Pospíšil, Škňouřil, Krištof, Kuchta, Schneider, Grézl, Kolařík, Hanák, Frankovič, Galnor, Zlámal, Janků, Nášel

Ročník 2006: Turnaj v Hronově (1. místo)

HC Letci Letňany – HC ZUBR Přerov 7:9
Branky Zubrů: Galnor 5, Přeslička 2, Macháček, Škňouřil

HC Wikov Hronov – HC ZUBR Přerov 2:6
Branky Zubrů: Hermély 2, Macháček, Ondriš, Přeslička, Škňouřil

HC ZUBR Přerov – HC Děčín 9:2
Branky Zubrů: Galnor 4, Svozil 2, Šindler, Přeslička, Tsubera

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen přerovský Jakub Galnor, nejlepším brankářem Vojtěch Ryšavý.

Sestava Zubrů na turnaji: Ryšavý – Škňouřil, Daniš, Janek, Mrlík, Galnor, Svozil, Ondriš, Přeslička, Šindler, Nedbal, Macháček, Polame, Tsubera, Hermély, Jan Zavadil, Raška

Ročník 2007: Turnaj v Jihlavě (5. místo)

OLH Spartak Soběslav – HC ZUBR Přerov 4:2

HC ZUBR Přerov – SKLH Žďár nad Sázavou 3:5

Bílí Tygři Liberec – HC ZUBR Přerov 5:3

HC Příbram – HC ZUBR Přerov 3:4 (SN) (o umístění)

OLH Spartak Soběslav – HC ZUBR Přerov 3:5 (o 5. místo)

Sestava Zubrů na turnaji: Šejba, Gremlica – Rohan, Mozr, Rybka, Matyáš, Ambruz, Macháček, Procházka, Králík, Kratochvíl, Gregůrek, Kováč, Ryšavý, Hlobil, Kočara

Ročník 2008: Turnaj v Uničově (2. místo)

HC ZUBR Přerov – HC Olomouc 6:3 / 4:3

HC ZUBR Přerov – SHKM Hodonín 5:0 / 10:1

HC ZUBR Přerov – HC Vítkovice Ridera 3:1 / 8:0

HC ZUBR Přerov – Výběr Pardubického kraje 4:3 / 2:3

HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 4:4 / 3:5

V základní skupině se každé utkání hrálo na 2 x 15 minut čistého času s tím, že každá polovina se počítala jako samostatný zápas. Zubři v obsadili třetí místo.

HC ZUBR Přerov – HC Orlová 8:7 (čtvrtfinále)

HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 6:3 (semifinále)

HC ZUBR Přerov – HC Uničov 2:14 (finále)

Druhá část turnaje se hrála už systémem jednoho zápasu na 2 x 15 minut čistého času.

Sestava Zubrů na turnaji: Šťastný, Doležal – Kováč, Ryšavý, Hlobil, Kolář, Vyroubal, Žaroský, F. Němec, J. Němec, Zelinka

Ročník 2008: Turnaj v Ostravě (8. místo)

Sestava Zubrů na turnaji: Šťastný, Doležal – Kováč, Hlobil, Ryšavý, Kočara, T. Dostál, F. Dostál, J. Schenk, M. Schenk, Metelka

Turnaje pod názvem Ostraváček se zúčastnilo celkem 24 týmů.

Ročník 2009: Turnaj v Ostravě (7. místo)

Sestava Zubrů na turnaji: Nedbal, Schelle – Brabec, Faltýnek, Janek, Slavkovský, Hanzelka, Kutěj, Machač, Macháček, Rybka David, Rybka Jan, Ševcůj, Vilímek

Ročník 2010: Turnaj v Ostravě (2. místo)

Sestava Zubrů na turnaji: Bartoněk – Gajdůšek, Kolář, Korejz, Mana, Mozr, Nikkhah, Palčík, Pavlica, Šindler, Brázdil, Dvořák, Přikryl

Ročník 2010: Turnaj v Novém Jičíně