VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Luka Petelin: Je to hezký pocit dát první gól za nový tým, ale s výhrou by to bylo lepší

Luka Petelin: Je to hezký pocit dát první gól za nový tým, ale s výhrou by to bylo lepší
P ř e r o v – V pondělí bylo na programu poslední kolo základní části. To už jen doladilo konečná pořadí v tabulce. Zubři si v duelu s Jihlavou nemohli z devátého místa polepšit, naopak se kvůli neúspěšnému výsledku s druhým celkem tabulky propadli za Frýdek-Místek na desátou pozici. O dojmy ze zápasu se tentokrát podělil útočník Luka Petelin, který vsítil první gól v přerovských barvách.
S Jihlavou, se kterou letos měli Zubři kladnou bilanci, začali domácí dobře. Už ve třetí minutě se dostali do vedení zásluhou Šimona Kratochvíla. „Šli jsme zápas vyhrát, samozřejmě jako každý jiný. Bohužel nám to tam nepadá. Šancí máme hodně, ale nevyužíváme je. Doufám, že se to v play-off změní, protože si myslím, že můžeme porazit každého,“ řekl na úvod Luka Petelin.

Soupeř z Jihlavy přijel ve výborné formě, kterou udržuje po celou sezónu. V MEO Aréně zapsal osmou výhru v řadě. „Chybělo nám hodně hráčů, jsou nemocní. Jsou to starší kluci, kteří mají velké zkušenosti, takže určitě bylo poznat, že jsme měli pozměněný tým. Myslím, že jsme zápas mohli klidně vyhrát, kdybychom byli lepší v koncovce,“ pověděl Slovinec velmi obstojnou češtinou.

Dravou hrou se dokonce zapsal do statistik ve 47. minutě. „Trenér nám říkal, že máme všechno házet na bránu. Nesmíme to nijak komplikovat. Prostě jsem to tam hodil a spadlo to tam. Určitě je to hezký pocit, dát první gól za nový tým, ale bylo by to lepší, když by se to zakončilo s výhrou“, líčil k brance, ke které mu asistencí pomohl Jakub Ižacký.

Petelin svou trefou stahoval jihlavské vedení na 2:3. Ani závěrečná power-play však modrožlutým dresům nepomohla, ba naopak, Dukla potvrdila výhru. „Rozhodlo to, že oni z šancí, co měli, dávali góly a my ne. Je to tak už několik zápasů, co tady jsem. A slyšel jsem, že to tak bylo i předtím. V play-off se to musí změnit.“

Rodák ze slovinského Mariboru okusil český hokej už loňskou sezónu, kterou zahájil v barvách Třebíče. Stihl ale jen osm zápasů. Následovalo zranění a mladý útočník tak pokračoval až v novém hokejovém roce v nižších švédských soutěžích. „Volali mi z Přerova. Bylo hodně zraněných, tak abych to doplnil a rozšířil kádr. Už loni jsem působil v Třebíči, ale hned na začátku sezóny jsem se zranil a musel jsem na operaci kolena, takže jsem vůbec neváhal a chtěl jsem sem jít. Myslím si, že v první lize mám ještě hodně co ukázat, zatím jsem tu do konce sezóny. Jak to bude dál, se uvidí,“ prohlásil optimisticky.

Soupeře pro předkolo Zubrům určil zápas Slavie s Prostějovem. V klíčových bojích se tak proti sobě postaví hanáčtí rivalové. “Je to úplně jedno, který soupeř na nás vyjde (rozhovor vznikl během prodloužení na Slavii – pozn.). Chceme porazit každého a hlavně můžeme porazit každého. Ať už to bude kdokoliv, musíme se připravit. Když nás nebude trápit koncovka, tak můžeme dojít daleko,“ řekl Petelin na závěr k vyřazovací fázi.

Foto: Jan Gebauer