VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Ľubomír Malina: Chtěli jsme všechny naše skvělé fanoušky ještě potěšit vítězstvím

Ľubomír Malina: Chtěli jsme všechny naše skvělé fanoušky ještě potěšit vítězstvím
P ř e r o v – Ani na čtvrtý pokus tým Zubrů nedokázal přibrzdit ambiciózní budějovický Motor, který tak v MEO Aréně dokonal svůj posun do semifinálové fáze. Pro Přerov cesta WSM ligou končí o jeden zápas dříve, než tomu bylo loni, ale její hodnocení bude i letos vesměs pozitivní. Komentáře se tentokrát ujal slovenský obránce Ľubomír Malina, který završil svoji první sezónu v zahraničí.
Odhodlání ztížit soupeři cestu dál bylo obrovské, avšak Zubři ani doma na České Budějovice nenašli recept. Tím největším problémem byla koncovka. Bez gólu zkrátka vyhrát nejde. “Hodně těžko se to celé hodnotí. Když ve dvou zápasech doma nedáme ani gól, tak nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Chtěli jsme hrát pro naše skvělé fanoušky co nejdéle, potěšit je ještě nějakým vítězstvím, ale bohužel se nám to nepodařilo,“ hovořil krátce po utkání obránce Ľubomír Malina.

Zklamání bylo zřetelné, ale i přes porážku 0:4 na zápasy opouštěli Zubři scénu s hlavami nahoře. MEO Aréna jim tleskala. “Na jednu stranu je to smutné, že jsme ani jeden zápas nezvládli vyhrát, ale když se na sérii podíváme celkově, tak všechny zápasy byly velice vyrovnané. Proto si myslím, že se rozhodně nemáme za co stydět,“ potvrdil Malina.

Po extralize toužící Motor byl obrovským favoritem, jenže papírové předpoklady, že by to měla být se Zubry jasná záležitost, neplatily. O to více zamrzí, že tým okolo koučů Kamila Přecechtěla a Petra Dočkala nedovezl alespoň jedno vítězství z jihu Čech. Hned v prvním klání k tomu měl skvěle nakročeno.

“Série se rozhodla v hlavách. Vedli jsme tam 3:0 a kdyby se nám to podařilo dotáhnout k výhře, tak by se určitě všechno potom vyvíjelo jinak. Doma jsme to chtěli zvládnout, ale ve třetím utkání jsme nedali ani gól a vytvořili si tím na sebe větší tlak,“ přiznal pětadvacetiletý zadák.

Zápasy spojily nejen hodně těsné výsledky, ale také skvělá kulisa. Obě kolbiště byla pod dohledem spousty příznivců, kteří hnali svůj tým kupředu. “Co se týče atmosféry, tak to byl parádní vrchol sezóny. Jak na soupeřově stadionu, tak i u nás přišla spousta lidí. Podobné to bylo i když jsme předtím hráli s Prostějovem. To se hraje úplně jinak, než na stadionu, kde skoro nikdo není,“ pochvaloval si rodák z Kežmarku.

Přerov je jeho první zahraniční štací v kariéře. Jak znělo resumé v tomto směru? “Z mé strany určitě velká spokojenost. Je to hodně poznat, že se tady hokejem žije a od prvního do posledního člověka na zimáku nebo ve městě pro něj každý dělá maximum.“

Čas letí jako bláznivý, zpívá v jedné ze svých písní Karel Gott. Sezóna sice končí, ale nebude to trvat dlouho a ohlásí se další. Obránce Ľubomír Malina by rád oblékal dres se Zubrem na hrudi i v ligovém ročníku 2017/18. “Měli bychom mít postupně od příštího týdne jednání s vedením klubu, takže uvidíme, jak to dopadne. Zájem pokračovat v Přerově mám,“ dodal Malina.