VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Jihlava to riskla a vyšlo jí to, příště se snad povede nám, řekl útočník Milan Procházka

Jihlava to riskla a vyšlo jí to, příště se snad povede nám, řekl útočník Milan Procházka
P ř e r o v – Venkovní série Zubrů je už v plném proudu a ze šesti zápasů Přerované stihli sehrát již dva proti nelehkým soupeřům. Středeční duel se Slavií končil až nájezdy, pro přerovské hráče však šťastné nebyly. Tentýž scénář se nakonec vyklubal ze sobotní bitvy v Jihlavě. Ani tady však Zubři zisk více než jednoho bodu neslavili, i když k nájezdům vůbec nemuselo dojít. Dění v duelu popsal Milan Procházka.
Znovu čekal Hanáky soupeř z popředí tabulky – třetí Dukla. „Věděli jsme, co Jihlava hraje a trenéři nás i přes rozsáhlou marodku výborně připravili a v podstatě nám výhra unikla až minutu před koncem. Moc nás to mrzí, nechali jsme tam všechno.“

Do vedení se v zápase vždy dostaly jen modrožluté barvy. „Hráli jsme dobře a byli Jihlavě, která chce opět zkusit baráž, vyrovnaným soupeřem,“ řekl Procházka, který se stal autorem branky na 2:1 v sedmnácté minutě. „Ten gól byla celkem haluz, ale jak se říká „není ranky, není branky." Gólman to trochu podcenil ale o tom ten hokej je. Myslím, že bychom se měli více tlačit do střelby,“ uvažuje platný útočník, který v dubnu oslaví čtyřicáté narozeniny.

Dukla se postarala o smírný stav v poslední minutě druhé třetiny. Jakub Ferenc vrátil Zubrům vedení ve 48. minutě, jenže Jihlava opět našla odpověď krátce před sirénou. „Jihlavští to riskli, hráli power-play v šesti a prostě jim to vyšlo. V tom je ten hokej krásný… povedlo se jim, příště třeba nám. Je to škoda. Zbývala minuta do vítězství, mrzí nás to, ale bojovali jsme za Zubra, a to se cení,“ sdělil Procházka optimisticky.

„Měli jsme spoustu šancí, kdy jsme mohli soupeři odskočit o dvě branky, ale chybělo štěstí v koncovce. Na druhou stranu nás zase několikrát podržel Štůry v bráně, takže po 60 minutách je remíza asi spravedlivá,“ myslí si znojemský rodák s extraligovým titulem, který do Přerova přišel pár dní před začátkem minulé sezóny.

Zubři stále mají nelichotivé prvenství v tabulce trestů, které jim přitěžují. „Hokej je hra chyb a chyba je i zbytečný faul. Bohužel, kolikrát faulujeme v zápalu boje. Snad se to zlepší, ale oslabení hrajeme dobře,“ řekl Procházka svůj názor na častá vyloučení.

Třetí díl venkovního seriálu budou Zubři točit v Třebíči, se kterou letos nezískali ještě ani bod. „Třebíč není náš oblíbený soupeř, ale chceme tam urvat body a uděláme pro to všechno. Od pondělí na tom zamakáme! Soustředíme se teď jen na ně a nic jiného teď řešit nebudeme. Doufáme, že se nám uzdraví někteří hráči a budeme zase o něco silnější,“ zakončil hráč s číslem 40.