Dobré to bylo až od druhé třetiny, kdy jsme přidali na důrazu, říká Matouš Kratochvíl

H o d o n í n – Bodové konto Zubrů se začíná čím dál více zvyšovat, což přináší jistě velkou spokojenost. Další úspěšný počin udělal přerovský tým na ledě trápícího se Hodonína. Po slabším prvním dějství zavelel k rychlému obratu mladý útočník Matouš Kratochvíl, jenž se mezi střelce áčka zapsal v letošní sezóně teprve podruhé. Tradičního hodnocení se proto krátce po skončení dramatického zápasu ujal právě on.
Zatímco Zubři jdou teď stále od vítězství k vítězství, mužstvo Drtičů naopak sráží časté porážky. Nebylo tedy divu, že „Oranjes“ nastoupili do sobotního duelu rázně. Přerov však soupeři rozjezd vlastní vinou usnadnil. “Začátek byl dost těžký. Moc jsme si v tom úvodu neplnili své povinnosti. Hnali jsme se hodně dopředu, pořád jsme něco někde vymýšleli, a proto nám to často hořelo vzadu,“ popisoval první dějství útočník Matouš Kratochvíl.

Přerovský tým vrátil na tu správnou cestu za úspěchem až zvýšený hlas trenérů v kabině. Druhá část pak byla diametrálně odlišná a hokejisté s logem pivovaru ZUBR na dresu měli více ze hry. “Dobré to bylo až od druhé třetiny. Začali jsme hrát jednoduše, tak jak by se mělo. Přidali jsme na důrazu a více jsme stříleli. Puk se prostě musí za soupeřova brankáře jakkoliv dostat.“

Zanedlouho dvacetiletý útočník byl autorem vyrovnání na 1:1 a potvrdil zvýšenou četnost střelby. “Vzal jsem si odražený puk v rohu, vyšlápl jsem před bránu a protože po mě nikdo ze soupeřových hráčů nešel, tak jsem střílel a gólmanovi to tam spadlo,“ radoval se Kratochvíl ze své druhé letošní trefy.

Ze začátku třetí „dvacky“ se Zubři utrhli na rozdíl dvou gólů, ale zápas nakonec finišoval dramatickou zápletkou. Hodonín po snížení ještě ožil a byl blízko k dělbě bodů. “Měli jsme co dělat, abychom to pak ubránili. Domácí se v závěru ještě kousli. Já jsem tam byl dokonce vyloučený, ale naštěstí se to oslabení podařilo zvládnout,“ oddechl si hráč s číslem 96 na dresu.

Na Zubry už brzy čeká nucená pauza. Ještě před ní však doma narazí na Vsetín, který při nestejném počtu odehraných utkání zaostává o čtyři body. “Bude to hodně těžké, protože Vsetín je nepříjemný soupeř. Musíme se pořádně nachystat. V té naší vítězné sérii chceme jít ještě dál,“ dodal Matouš Kratochvíl.

Vyrovnáno! Matouš Kratochvíl parádní ranou překonal brankáře Kotvana a načal přerovský obrat (Foto: Jiří Miklas)