VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Devět tref nám zvedlo sebevědomí, liboval si Šlahař. V sobotu se ale hraje zase od nuly, ví

Devět tref nám zvedlo sebevědomí, liboval si Šlahař. V sobotu se ale hraje zase od nuly, ví
K a d a ň - Pořádnou kanonádu předvedl v Kadani celek Zubrů. Svého protivníka počastoval devíti přesnými zásahy a vyšvihl se do čela WSM ligy. Poslední gól žlutomodrých nesl rukopis Jakuba Šlahaře, který tak za Přerov na prvoligovém poli zaznamenal svou premiérovou trefu.

Po dvou soutěžnních zápasech mají Přerovští na kontě šest bodů. Za pomyslnou třešničku na dortu mohou považovat první místo v tabulce, které drží zásluhou vysokého skóre 11:1. „Je to pěkný pocit," přiznal Jakub Šlahař. Vzápětí však nezapomněl zdůraznit: „Zůstáváme nohama na zemi. V sobotu nás čeká další zápas s těžkým soupeřem, který startuje zase za stavu 0:0."

Utkání na půdě Trhačů Zubrům vyšlo opravdu náramně. „Na co jsme sáhli, to se nám povedlo. Proto jsme dali hodně branek a určitě si zvedli sebevědomí. Jsme rádi, že si domů vezeme tři body," pochvaloval si rodák ze Zlína. Svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala si v prvním dějství v rozmezí necelé minuty vypracovali dvougólové vedení. „To jsme si chtěli udržet až do přestávky, což se nám podařilo. Na začátku další třetiny jsme sice inkasovali hloupý gól v oslabení, ale naštěstí se vzápětí prosadila Pšurkova (Pšurného) lajna a bylo to zase o dvě branky," připomněl Šlahař, že na nakonec jedinou kadaňskou trefu v zápase našel Přerov rychlou odpověď. „Už jsme si věřili a pak nám tam napadaly ještě další góly," těšilo jej.

V cestě za vítězstvím Zubry nezastavily ani nevyzpytatelné kadaňské brejky či soupeřův bruslivý a tvrdý styl hokeje. „Z šancí, které jsme si vytvořili, jsme dokázali vytěžit přesné zásahy," ocenil Jakub Šlahař, který se v duelu postaral o poslední, devátou přerovskou branku. „Měli jsme založení přesilovky ze středního pásma. Sejk (Tomáš Sýkora) si vzal puk uprostřed hřiště a já jsem najížděl po křídle. Hodil mi to tam, přičemž jsem viděl, jak Karel Plášek sprintuje do brány. Chtěl jsem mu ještě nahrávat a hráč Kadaně si to srazil do branky," popsal šestadvacetiletý útočník svou první trefu ve WSM lize za MEO.

„Je to pro mě šťastný gól, za který jsem ale rád. Těší mě, že můžu klukům přispět do kasičky," culil se. Příspěvku do týmové pokladny se však nevyhne především jiný přerovský forvard, Milan Procházka. V Kadani nastřílel hattrick, navrch přidal ještě dvě asistence. „Shodou okolností je teď právě Milan pokladníkem," zasmál se Šlahař. „Za jeho hattrick jsme rádi, šancí měl snad na pět nebo na šest gólů. Podle mě si starší kluci rozhodně pohlídají, aby i pokladník něco do kasičky přispěl. Ale myslím si, že Milan je férový a za hattrick určitě něco dá," glosoval.

Po demolici mužstva z Ústeckého kraje čeká Hanáky v sobotu soupeř geograficky podstatně bližší. Doma se o další body poperou s Frýdkem-Místkem. „Jednou jsme se s nimi potkali v přípavě a vyhráli jsme, což ale nic neznamená. Frýdek má velice kvalitní a mladý tým, takže to bude něco podobného jako s Kadaní. Budou hrát bruslivý a agresivní hokej, ale my budeme hrát doma a rozhodně nikomu nechceme rozdávat body zadarmo," pravil odhodlaně Jakub Šlahař. „Chceme je naopak urvat pro sebe! Věřím, že se na sobotu dobře připravíme a zápas s Frýdkem zvládneme," nechal se slyšet.