Čtvrtfinále play-off se přesouvá do Přerova. Zubři chtějí Slavii pokořit – nejprve v sobotu

P ř e r o v – První dva duely čtvrtfinálových sérií WSM ligy už jsou minulostí. Všechny čtyři série se teď na víkend stěhují na stadiony moravskoslezských účastníků, kteří nyní budou v domácí pozici. Ani jeden zástupce východní části republiky na stadionech českých soupeřů neuspěl. Stejně tak z pražského Edenu nedovezli bod ani Zubři, ze všech poražených však byli k úspěchu nejblíže. Třetí čtvrtfinálový zápas startuje v MEO Aréně v sobotu v 17 hodin!
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
středa 28.2. 18:00
ZS Eden

Čtvrtfinálová dvojice Slavia – Přerov vkročila do play-off nejprve úterním zápasem v Edenu. Zubři sahali po vítězství, Pražané však rozhodli v prodloužení a jako šťastnější celek slavili zisk prvního bodu.

V české metropoli se odehrál i druhý zápas o den později a znovu z něj vyšel vítězně domácí červenobílý celek. Lépe však začali Hanáci, jimž se po delší době povedlo proti Slavii vsítit první branku. V patnácté minutě se nechali slávisté vyloučit podruhé během krátké chvíle a dvojnásobnou přesilovku houževnatých Moravanů ubránit nezvládli, prudkou střelou se totiž prosadil obránce Radomír Pala.

V brance Pražanů se objevil 24letý David Honzík, který prakticky pochytal, co mohl. Kromě branky Paly už také nic víc nepustil a do střeleckého sumáře už se zapisovali pouze domácí hráči. Klíčovým momentem utkání bylo zřejmě slávistické srovnání krátce před koncem druhé třetiny, o nějž se postaral Marek Račuk (2+1). Se Zdeňkem Doležalem (1+2) prokazují svůj velký přínos týmu, každý z nich se totiž podílel na třech brankách z celkových čtyř. Rozhodující byla pro středeční večer 50. minuta. Sešívaní skvěle zahráli v protiútoku, obranu Zubra poctivě rozebrali a zásluhou Lukáše Krejčíka (1+0) navýšili vedení v sérii.

Odveta už byla hodna nálepky „vyřazovací část“. Mnohem méně se vylučovalo (2:3), přičemž jediným trestajícím celkem byli právě Přerovští. Svého soupeře opět přestříleli (23:30) a znovu byli po většinu zápasu mužstvem aktivnějším. Snad jedinou nepřívětivou statistikou ze středečního večera – kromě tedy výsledku – byli opět diváci. Do Edenu si našlo cestu pouhých 716 diváků, ještě méně než v duelu prvním.

Přerovští hráči potřebují domácí pevnost ubránit a se Slavií o víkendu srovnat krok. Ta, pokud by v sobotu slavila výhru, půjde do trháku a už v neděli by mohla Zubrům ukončit sezonu. Pojďte všichni do MEO Arény Zubry povzbudit a pomoct jim k vítěznému konci!

Ostatní výsledky play-off

Karlovy Vary – Vsetín 2:0 (5:1, 5:0)
České Budějovice – Havířov 2:0 (5:0, 4:2)
Kladno – Prostějov 2:0 (4:2, 2:1)

Sestavy soupeřů ve druhém čtvrtfinále

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Rosandič, M. Novotný, Pala, R. Černý, Běhal – Goiš, T. Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Plášek ml. – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Plášek, Gago, F. Dvořák

HC Slavia Praha: Honzík – Barák, J. Novák, Kasík, J. Holý, Ryzák, Kolařík, Štibingr – Račuk, Šagát, M. Kadlec – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček

Online a živý přenos

Online přenos ze sobotního čtvrtfinálového utkání HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha můžete sledovat na serveru onlajny.com. Živý přenos bude k dispozici na tomto odkaze.