Chce to zvednout hlavu a dál bojovat, říká Zdeněk Sedlák

P ř e r o v – Už jsou to už téměř dva týdny, co přerovští Zubři doma v posledním kole základní části vysoko porazili Uherské Hradiště a užili si společně s fanoušky vítěznou děkovačku. Se startem nadstavby se ale všechno velmi nečekaně otočilo a dobré výsledky vystřídaly špatné. Tým HC ZUBR Přerov po dvou nevydařených zápasech venku klopýtnul i doma a navíc vůbec poprvé už v základní hrací době. Porážka 1:3 s Novým Jičínem poslala přerovský tým v tabulce o jeden stupínek níže na pátou příčku. Po utkání Zubrům nebylo vůbec do řeči, ale my jsme se v prostoru šaten o utkání nakonec krátce pobavili se Zdeňkem Sedlákem, který se do branky soupeře trefil jako jediný.
Z nejvyšší nadstavbové skupiny A už byly odehrány tři kola. Pro přerovské hokejisty byly ale zcela jasně neúspěšné. Po prohře v Orlové a v Prostějově se jim totiž nevydařilo ani domácí utkání s Novým Jičínem. Navíc se Zubři potýkají s opravdu mizernou koncovkou, protože ve třech zápasech jen třikrát skórovali. “Je to hodně smutné. Všichni se snažíme hrát pořád naplno, ale prostě nám to teď momentálně vůbec nejde,“ jen těžko hledal slova útočník Zdeněk Sedlák.

Nový Jičín se pro Zubry stává v letošní sezóně hodně velkou černou můrou. Na jeho styl hry totiž nedokáží najít ten správný recept a proto s ním v letošní sezóně ve třech duelech vyválčili jen jediný bodík. Kde tedy hledat příčiny zatím poslední porážky? “Nový Jičín zahrál velice dobře. Za stavu 0:1 jsme měli nějaké šance, ale místo toho abychom je proměnili, tak jsme dostali další dva góly a bylo po zápase,“ pokračoval dál zkroušený útočník z první formace.

Přerovští Zubři čekali na vstřelený gól neuvěřitelných 150 minut. Od druhé třetiny utkání v Orlové, přes celý zápas v Prostějově, a až do poloviny třetí třetiny souboje s Novým Jičínem se táhla jejich střelecká mizérie. Nakonec ji prolomil sám Zdeněk Sedlák, ale gól pomohl jen k větší aktivitě. Další už se Zubrům totiž přidat nepodařilo. “Nejsme takoví, že bychom se na to vyprdli. Hrajeme za každého stavu a všichni chceme vyhrát. Ještě jsme tam měli nějaké další šance, ale bohužel se nám je nepodařilo využít,“ smutnil Sedlák.

Ligová soutěž dál valí směle kupředu a mezi zápasy v nadstavbové části nejsou velké přestávky. Přerovští hokejisté budou mít nyní tři dny na tréninky a regeneraci. V neděli se totiž v rámci 34. kola představí na ledě lídra tabulky ze Šumperka. “Chce to zvednout hlavu a dál bojovat. Lidé třeba vůbec neví, že spousta hráčů se trápí s nemocemi a dokonce s nimi i hraje. Musíme se co nejdříve uzdravit a celou naši hru zlepšit,“ dodal závěrem útočník Zdeněk Sedlák.