VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Byl to zápas o jednom gólu. Bohužel ho daly Budějovice, litoval útočník Tomáš Sýkora

Byl to zápas o jednom gólu. Bohužel ho daly Budějovice, litoval útočník Tomáš Sýkora
P ř e r o v – Znovu po roce Zubři hrají ve čtvrtfinále s Budějovicemi, ale letos zatím ani jednou neuspěli. V pátek jim tak už může hokejový ročník skončit. Série se přesunula do přerovského stánku, kde mohl tým Zubrů náskok favorita stáhnout. Zápas ale rozhodla jediná trefa Motoru a hosté díky ní vybojovali mečbol v sérii. Za zápasem se ohlédl kapitán Tomáš Sýkora.
„Myslím si, že to byl velice kvalitní zápas. Prim hrály obrany, ale samozřejmě nasazení i náboj to mělo. Byl to takzvaný zápas „kdo dá góla vyhrál“. A daly ho bohužel Budějovice,“ začal Tomáš Sýkora.

Až do začátku třetí třetiny ukazovala světelná tabule skóre 0:0, Motor pak ale vyčkal na první větší chybu soupeře a ztrestal ji. „Ta branka to už jen nasměrovala. Jak jsem říkal, bylo to o tom jediném gólu. Bylo ale dost času na to to srovnat a ještě se zápasem něco udělat, ale Budějovice zahrály skvěle do obrany a vůbec nás nepouštěly do žádných šancí. Byla to jakoby zásluha a naše nemohoucnost dostat se blíž k bráně,“ hodnotil.

Zubrům se ke konci druhé periody naskytla čtyřminutová přesilová hra. S ní však úspěšně nenaložili a naopak soka dostali na koně. „Gól padl, jak padl. Je asi jedno, co bylo předtím, ale samozřejmě to byl taky jeden z rozhodujících faktorů, že jsme nějaké ty přesilovky dnes měli a nebyli jsme schopní si tam pořádně udělat nějakou šanci. To zase klobouk dolů před Budějovicemi, že nás takhle vymazaly,“ chválil soka.

Předešlé duely obstaraly dohromady čtrnáct branek. „Myslím si, že se hrálo mnohem víc obranně. Opravdu bylo minimum nějakých tutovek, byl to boj o každý metr ledu. Tam možná stačilo, abychom dali gól třeba v nějaké z těch přesilovek a byly bychom vítězi my.“

Mimo branky třetí zápas série nabídl také mnohem méně vyloučených. Oproti počtu trestů z prvních dvou duelů (17 a 19) hlavní sudí v Přerově pískali pouze pětkrát. I přesto však zápasu náboj nechyběl. „Mně se strašně líbí tohle období play-off, kdy jdou po sobě fanoušci i hráči na ledě. Má to atmosféru, je to vyhecované. Mám to hodně rád,“ pochvaloval si kapitán Zubrů letošní vyřazovací boje i přes aktuálně nepříznivý stav.

Hanáci s jasným favoritem z Českých Budějovic prohráli o jednu jedinou branku i potřetí. „Naštve to, ale zase musíme objektivně říct, že jsme v žádném zápase nebyli lepší tak, že bychom je měli přejet, nebo si říct, že jsme prohráli smolně. Byly to vyrovnané zápasy a vždycky se překlopily na stranu Budějovic. Je to 3:0, tak třeba teď více štěstíčka budeme mít my,“ přiznal přerovský odchovanec.

Motor vybojoval mečbol a už v pátek může Přerovským ukončit sezónu. „Samozřejmě uděláme všechno pro to, abychom to tady v pátek uhráli a třeba ještě udělali nějaký zvrat,“ dodal na závěr hráč s číslem 20.