Autor postupové trefy Lukáš Raška: Do střely jsem dal poslední síly a věřil, že tam spadne

H a v í ř o v – Běžela 63. minuta prodloužení. Oba týmy mladšího dorostu dělil od zásadního momentu jediný gól. Domácí AZ mohl srovnat stav semifinálové série na 1:1, Přerov si naopak mohl zajistit postup na Mistrovství republiky. Bum! Vše rozklíčovala neuvěřitelná akce. Obránce Lukáš Raška převzal puk za vlastní brankou a projel s ním až do útočného pásma. V mezikruží se rozhodl střílet, sáhl k ruskému blafáku a pak už mohl začít křepčit.

Patnáctiletý zadák si ani neuvědomoval, co se mu povedlo. „Měl jsem hroznou radost a vůbec nevím, co bych k tomu řekl. Je to něco nepopsatelného,“ svěřil se. Jeho trefa rozhodla nejen úterní zápas, ale i celou semifinálovou sérii. Přerov ukončil Havířovu sezonu a sám se kvalifikoval na Mistrovství republiky, které se bude konat v Ostravě ve dvou vítkovických halách. „Velká euforie. Po rozhodujícím zápase a vůbec těch dvou sériích, které jsme v play-off odehráli, je to něco úžasného,“ komentoval postup mladších dorostenců Lukáš Raška.

Klíčovou ránu v prodloužení přitom vyslal z posledních sil. „Všechno, co mi zbylo, jsem vložil do té střely. Věřil jsem, že tam spadne. A potom, jak letěla, už jsem se začínal pomalu radovat,“ přiznal.

U zrodu akce, která skončila jeho nejdůležitější brankou v dosavadní kariéře, stál shodou okolností hrdina úterního večera. Právě brankář Zubrů Michal Postava po výborných zákrocích přiťukl Raškovi puk za vlastní bránou. Právě po tomto momentu se hráč s číslem 8 na zádech rozjel, na modré čáře si dovolil kličku a z prostoru mezi kruhy nasměroval kotouč pod víko. „Míša byl klíčovou postavou celého utkání. Pořád nás držel, bez něho bychom nevyhráli a Havířov by nás přejel. Chytil minimálně pět tutových gólových šancí,“ složil Lukáš Raška spoluhráči s maskou poklonu.

Havířovští doplatili na špatnou koncovku, na přerovském brankáři si vylámali zuby. V prodloužení pak Hanáci ukázali nezlomnou vůli. Věděli totiž, že vysněný cíl je už hodně blízko. „Semkli jsme se a šli si za tím víc než oni. To rozhodlo,“ měl jasno Raška. Teď se společně s celým týmem začne soustředit na vrchol sezony. „Celý rok jsme dřeli, abychom se na republiku dostali. Bude to pro nás velký zážitek,“ těší se.